Restaurace, kavárna, penzion Česká Lípa - Ubytování v České Lípě

Rčení „všude dobře, doma nejlíp“, lze vztáhnout nejen k bydlení, ale i naší krajině. Proč hned cestovat za hranice a poznávat nepoznané, když u nás je tak krásně. A pak, skutečně máte probádané celé tuzemsko? Navštívili jste již Českolipsko?

Jedná se o turistický region, kde Vás čeká nespočet udržovaných cyklistických i turistických tras. Turistický region, ve kterém budete mít možnost stále co objevovat, ať už se bude jednat o Máchův kraj, Kokořínsko, Podještědí, Peklo nebo Novoborsko, Podralsko. Kultura, zábava, sport, to vše Vás čeká, vydáte-li se na Českolipsko. Tolik zajímavostí však není možné objevit a vychutnat si za pouhý jeden den. Než se tedy vydáte vstříc dobrodružství, poohlédněte se po místu, kde budete moci složit hlavu a uspokojit chuťové buňky.

Restaurace – Česká Lípa

Co si budeme povídat, s plným, spokojeným břichem, kdy nemáme hlad a uspokojili jsme naše smysly, se nám hned lépe dívá na svět. O to více to platí, když jsme na dovolené, vydáváme se na výlety, prozkoumáváme zákoutí naší vlasti aj. Což o to, vzít si s sebou na cesty namazaný chléb, rohlík a jablko, můžeme i tak. Bez svačiny bychom totiž sotva měli dostatek energie na turistický pochod, či cyklistickou vyjížďku. Když se však vrátíme zpět do startovního místa, tj. tam, kde jsme ubytovaní, je logické, že si pak budeme chtít dopřát něco, co zalahodí našim chuťovým buňkám i srdíčku.

O to více pak přijde vhod, pokud je** penzion** spojený i s** restaurací**. Po osvěžující sprše pak stačí „hodit na sebe“ čisté oblečení a hurá na baštu. Další stovky metrů nebudete muset překonávat.

Kavárna – Česká Lípa

Někdo bez ranní nebo odpolední kávy nedá tzv. ani ránu. Řada z nás vnímá čaj jako standardní nápoj a prakticky ho pijeme ve spěchu. U kávy se přeci jenom zastavíme. A když si ke kávě dáme ještě nějaký ten zákusek, řez dortu, či jinou laskominu, může být něco sladšího a opojnějšího? Kdy naposledy jste však byli v nefalšované kavárně? Kdy jste si jen tak zašli na kávu? Dáváte si ji spíše doma, či v práci z automatu? Atmosféře kavárny a připravené kvalitní kávy, se však takové domácí či pracovní popíjení, nevyrovná.

Nejen káva se podává v kavárně

A pokud zrovna kávě moc neholdujete, můžete si objednat i některý z lahodných čajů. Pokud by pak pro Vás byla káva, či čaj, jen takový „čajíček“, můžete si dát i něco ostřejšího, ať už do jedné, nebo obou noh. A kdy jindy si dopřát a rozmazlit se, když ne na dovolené. Jedna, dvě sklenky vína či štamprlička Vás uvolní, rozproudí krev. Po návštěvě kavárny se pak můžete ještě projít a vychutnávat si vůně přírody, zpěvu ptactva, západu slunce. A po večerní procházce, kdy již budete unaveni, ale příjemně unaveni a nohy Vám budou těžknout, bude čas se vrátit do pokoje, kde si necháte zdát o prožitém dni, které provázelo jedno dobrodružství za druhým.

Penzion – Česká Lípa

Ve výše uvedeném odstavci jsme zmínili pokoj. I v tomto případě máte možnost volby, co se týká ubytování. Někdo volí dobrodružný a jednodušší způsob, a to v podobě kempování, další si zase chce dopřát to nejluxusnější, ale současně i nejdražší, tj. několikahvězdičkový hotel.

Kvalitní odpočinek – ve stanu nejspíš ne

Co se týká stanu, pak co naplat, všichni na sobě časem zaznamenáme, že nám již není dvacet, kdy nám je prakticky jedno, zda se jeden, dva dny vyspíme pod širákem. Zato s přibývajícími roky rozhodně dáme přednost pohodlné posteli s kvalitní matrací a lůžkovinami. Navíc si v současné době, kdy je na nás vyvíjen stále větší tlak a očekávání v pracovním, ale i osobním životě, si ani nemůžeme dovolit nebýt odpočatí a vyspalí.

Příliš drahý odpočinek – luxusní hotel

A co se týká luxusního hotelu, kdy na jedno přespání třeba vyděláváte jeden, dva, či více dnů, je přeci pro řadu z nás tak trochu zbytečným vyhazováním peněz. Taková dovolená, by se nám pak mohla značně prodražit.

Není však výjimkou, že si řada z nás dokonce bere půjčky, a to z důvodů, aby si mohli dopřát dovolenou. Je to však skutečně dobré řešení? Splácet horentní sumu několik měsíců s vysokou úrokovou sazbou, a to třeba jen za týden dovolené? V konečném důsledku se pak nadřete více a vyšlo by Vás co do snažení, fyzičky a psychiky lépe, kdybyste nikam nejeli a půjčku si nebrali.

Penzion s útulnými pokoji – Česká Lípa

Vhodným kompromisem mezi stanováním a luxusním hotelem je** penzionek**. Mnohdy budete mile překvapeni, co Vás čeká, otevřete-li dveře Vašeho zamluveného pokoje. Rozhodně nijak nebudete strádat, co do komfortu, vybavenosti, čistoty.

Jednotlivé pokoje se mohou lišit ve stylu zařízení. Co však můžete standardně očekávat je jedna, či více místností, podle toho, kolika lůžkový pokoj si objednáte, postel/e, skříň, či komodu, stůl se židlí, televizi, telefon, sociální zařízení (vlastní, či na patře), přípojku na internet (v pokoji, či na recepci). A pak jsou tu ještě takové „maličkosti“, jako možný minibar, čistička vzduchu, klimatizace aj.

Vyberte si místo Vašeho pobytu – Česká Lípa

Každá turisticky zajímavá oblast, Českolipsko nevyjímaje, je bohatá nejen na přírodní krásy a zajímavosti, ale také na ubytovací a stravovací zařízení. Při Vašem výběru zvolte takové místo, které bude Vašemu srdci blízké, které bude nabízet kvalitní služby, pohostinství, profesionální, ale i lidský přístup. Takovým místem, kde nejen složíte hlavu, ale také si pochutnáte na skvělém jídle, horké, voňavé kávě, může být výše uvedený penzion. Bude pak záležet čistě na Vás, zda do Českolipska opětovně zavítáte, ať už sami, nebo s Vašimi ratolestmi, a zda opětovně zvolíte stejné, Vámi již prověřené místo pro odpočinek a relaxaci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11371 (cesky-magazin.cz#197)


Přidat komentář