Půjčení osobního auta - Karlovy Vary a okolí

Pokud potřebujete na nějakou dobu půjčit vozidlo, nemusíte jej nutně shánět po známých či rodině, ale je možné si jej zapůjčit v půjčovně aut. Tyto autopůjčovny nabízejí pro své klienty širokou škálu všech možných typů a druhů vozidel.

Asi spoustě z Vás se již někdy stalo, že jste nutně potřebovali auto, třeba na víkend, a to Vaše bylo zrovna v servisu nebo bylo z nějakého důvodu nepojízdné a není nikdo, kdo by Vám ho zapůjčil. Ideálním řešením je v tomhle případě půjčovna aut. S půjčováním aut se také velice často můžeme setkat na zahraniční dovolené, kde díky zapůjčenému autu, můžeme lépe poznávat krásy cizí země.

Jaká auta si můžete půjčit?

Půjčovny automobilů jak u nás, tak i v zahraničí, nabízejí mnohem víc než jen půjčení vozu. Některé poskytují nebo se vyloženě zaměřují na půjčovaní luxusních aut nebo limuzín, zejména na svatby nebo v rámci nějakého zážitkového dárku. Je možné si půjčit auta různého obsahu, dodávky, SUV, obytné vozy, karavany, jednostopá vozidla či přívěsy. Klasická autopůjčovna nabízí svým klientům opravdu širokou škálu osobních a užitkových automobilů jak ke krátkodobým, tak i k dlouhodobým pronájmům fyzickým nebo právnickým osobám. Díky těmto službám si tak například nemusíte kupovat drahý obytný vůz na dovolenou, ale můžete si jej na tu dobu pronajmout, přičemž se nemusíte starat o havarijní pojištění, povinné ručení nebo dokonce o dálniční známky.

 

BMV Řady 5

Podmínky zapůjčení vozidla

Podmínky zapůjčení vozidla se mohou u každé autopůjčovny lišit, proto je důležité si je vždy důkladně, před samotným zapůjčením přečíst. Většina autopůjčoven bude po klientovi požadovat určité osobní doklady, jako je občanský průkaz, řidičský průkaz a nějaký třetí doklad, kterým může být kopie rodného listu, PAS, apod. Většina autopůjčoven bude také pravděpodobně požadovat vratnou kauci na spoluúčast, která se může pohybovat dle vozidla mezi 5 až 10 tisíci korun. Pokud si bude chtít vozidlo zapůjčit právnická osoba, bude asi muset předložit živnostenský list, výpis z obchodního rejstříku, občanský průkaz jednatele firmy, řidičský průkaz řidiče. Vratná kauce je nutná samozřejmě i u právnické osoby.

Doklady k zapůjčenému vozidlu

Pokud si tedy vozidlo zapůjčíte, budete mít v ceně pronájmu zahrnuté havarijní pojištění v ČR a celé EU, povinné ručení, dálniční poplatky, v některých půjčovnách i do zahraniční. Profesionální autopůjčovny nabízejí také přistavení vozidla na předem určené místo, třeba před Vaše bydliště. Samozřejmostí bývá také při předání plná nádrž, která by měla být také plná u vrácení vozidla. Zapůjčené vozidla musí být ve 100% technickém stavu s povinnou výbavou.

Výhody zapůjčení vozidla

Jak je již výše zmíněno, autopůjčovna Vám poskytne vozidlo, když se například Vaše porouchá a vy jej zrovna nutně potřebujete, což je rozhodně nepoměrně výhodnější, než si na den pronajmout taxík. Zapůjčení vozidla, např. dodávky, je výhodné také v případě, že potřebujete odvozit nějaké rozměrnější předměty a autodoprava s řidičem je příliš drahá, apod. Pokud se chystáte například na dovolenou do nějakých horských oblastí v zahraničí, kde předpokládáte horší vozovky, které mohou být třeba v Rumunsku, Albánii, je možné si k takovému účelu zapůjčit vozidlo s pohonem 4 x 4. Je možné si také zapůjčit na dovolenou obytný vůz, s kterým je možné poznat celou zahraniční zemi, aniž byste pracně sháněly ubytování. Různá luxusní vozidla nebo limuzíny jsou vhodné pro zvláštní příležitosti, jako je třeba svatba nebo jako dárek (pronájem Ferrary, atd).

Toyota AYGO

Cena za zapůjčené vozidlo

Většina autopůjčoven nabízí pronájem svých vozů v příznivých cenových relacích, samozřejmě záleží na konkrétním automobilu. Určitě je mnohem výhodnější dlouhodobější pronájem vozu. Autopůjčovny se také předhánějí v akčních nabídkách a doprovodných službách, které vycházejí vstříc zákazníkovi, například zapůjčení navigace, atd. Během pronájmu Vám autopůjčovny poskytují zpravidla rozsáhlé asistenční služby. Mezi výhody takto zapůjčeného auta patří i neomezený limit najetých kilometrů, během pronájmu. Půjčení vozidla prostřednictvím autopůjčovny, je velice pohodlný a i cenově dostupný způsob, jak na nějakou dobu získat vozidlo, které si vyberete. Denní zapůjčení vozidla je téměř vždy výhodnější než taxík, nebo nějaká jiná autodoprava s řidičem.

Využití zapůjčeného vozidla

Vozidlo je možné si pronajmout i na zahraniční dovolené, kde zcela nezávisle na cestovní agentuře můžete podnikat výlety po okolí. Jak je již výše uvedeno, díky službám autopůjčoven si můžete pronajmout jak osobní automobil, tak dodávku, SUV, obytný vůz na dovolenou nebo třeba porsche. Půjčovny nabízejí výhodnější ceny dlouhodobějšímu pronájmu, pravidelným klientům, jsou schopné poskytnout i zkušeného řidiče, navigaci a mnoho dalších výhod. Vybrané vozidlo je možné si rezervovat pomocí telefonu, faxem, e-mailem nebo rezervačním systémem na internetových stránkách jednotlivých autopůjčoven. Kvalitní autopůjčovna má dostatečný vozový park s různými typy vozidel známých značek, dobré zázemí a v neposlední řadě má profesionální a seriózní přístup ke klientům.

Jak vybrat nejlepší autopůjčovnu a na co si dát pozor

Pokud jste se rozhodli o zapůjčení vozidla z autopůjčovny, není určitě špatné se podívat, jak dlouho dotyčná firma působí na trhu a jaké má reference, které je možné nalézt třeba na různých internetových diskuzích, apod. Firma, která je dlouho na trhu, má většinou dostatek zkušeností a pravděpodobně dobře ví, co od ni zákazník očekává. Jak je v článku zmíněno, kvalitní firma také nabízí i rozličné doprovodné služby a akční nabídky. Pokud autopůjčovna nabízí za půjčení vozu podezřele nízké ceny, informujte se, zda je v takové ceně zahrnuta dálniční známka, pojištění, asistenční služby, apod., abyste nebyli nemile překvapeni. Před zapůjčením auta se nezapomeňte zeptat, jaké jsou podmínky v případě nehody, odcizení nebo poškození vozu. Samozřejmostí by měla být čistota vozidel, jejich pravidelná údržba a servis.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11355 (cesky-magazin.cz#93)


Přidat komentář