Pěkné ubytování a restaurace - Most

Ať už plánujete firemní akci, nebo dovolenou s rodinou, i vy se můžete rozhodnout pro Ústecký kraj a město Most, odkud budete mít blízko např. do Krušných hor nebo jiných zajímavých míst.

Město Most se nachází v severních Čechách na řece Bílině. S jeho 80 tisíci obyvateli se město Most řadí mezi největší města severních Čech. V současné době již není Most pouze město průmyslu (hornictví a chemický průmysl), ale má zde své místo i zemědělství (vinná réva a ovoce). Most se nachází ve středu hnědouhelné pánve, na okraji lesa se nacházejí lesy, u severní části města je postavena vodní nádrž Vrbenský, která slouží k rekreačním účelům a vodním sportům.

Na okraji města dále najdete také autodrom, kde pořádají silniční závody. Sportovci budou potěšení cyklotrasou, která vede na kopec Koňský vrch na okraji města. Na severním okraji města najdete kopec Hněvín, na kterém je hrad. Ve městě Most je také letiště, chmelnice, golfové hřiště, ovocný sad a vinohrad.

Máte-li zájem o ubytování v severních Čechách, můžete zvolit např.** hotel Ring**, který se nachází poblíž města Most.

Pěkné ubytování a restaurace - Most

Ubytování a restaurace – Most

Hledáte-li pěkné ubytování a restauraci v Mostě klikněte zde. http://www.hotelring.ic.cz/index.html, zde se v žádném případě nebudete nudit, tak se rozhodněte pro hotel Ring v** okrese Most**. Hotel Ring se nachází v** obci Svinčice**, která je známá chovem koní. Svůj pobyt zde si tak můžete zpříjemnit jízdou na koních nebo projížďkou v kočáře. V** hotelu Ring** jsou možné různé kulturní a sportovní akce (v hotelovém atriu nebo ve dvou restauracích). Hotel je vhodný pro rodiny s dětmi, sportovní kluby, firmy nebo pro zájezdy. V hotelu si můžete zahrát šipky, stolní tenis nebo biliard. K dispozici je** fitness, sauna a fotbalové hřiště**. Hosté hotelu si mohou** pronajmout horská kola** a po náročném dni zajít na masáže.

Navštivte tento hotel, kde si zakládají na kvalitních službách a spokojených hostech. Chcete-li více informací, navštivte internetové stránky** hotelu Ring** na: http://www.hotelring.ic.cz/index.html. Kontaktní údaje na hotel Ring jsou: Josef Brabec, telefonní číslo: +420 476 110 815, e-mail: hotelring@seznam.cz.

Hledáte aktivní dovolenou v klidném prostředí s možností poznávání nových míst? Tak v tom případě pro vás bude hotel Ring tou správnou volbou.

Hotel RING - Ubytování Most

Severní Čechy – Most

Rozhodli jste se strávit svou dovolenou v severních Čechách a jako základnu pro své výlety volíte město Most? Tak se pojďme podívat na zajímavosti o tomto městě. Zajímá vás historie hornického města Most? První zmínky o tomto městě pochází z 11. století, kdy se o něm zmiňuje Kosmas ve své kronice. Název města Most vznikl na základě močálovité krajiny, kde bylo potřeba používat dřevěných mostů. Za vlády Jana Lucemburského bylo město Most dobře prosperujícím městem. Hnědé uhlí se v okolí města těžilo už od roku 1611. V roce 1895 se v důsledku těžby propadla část města a o rok později i železniční trať. Nová část města byla vystavena na úpatí Hněvína.

Co navštívit v Mostě

Dominantou města Most je hrad Hněvín. Replika starého hradu slouží v současné době jako restaurační zařízení s ubytováním. Hrad byl postaven ve 12. století a patřil do sítě královských hradů. Díky své strategické poloze, Komořanskému jezeru a dvěma studnám, hrad snadno odolával útočníkům. V 17. století byl však hrad dobit Švédy během třicetileté války. Na žádost města byl v roce 1651 až 1653 zbořen. V době, kdy město začíná bohatnout na uhlí, začala nová výstavba hradu. V 19. století je zde vystavena rozhledna a restaurace. V roce 2001 prošel celý hrad rozsáhlou rekonstrukcí. Návštěvníci tak v současnosti mohou navštívit věž s rozhlednou, hvězdárnu a restauraci s ubytováním. Z Hněvína je krásný výhled na Krušné hory, město Most a České středohoří. Na hradním nádvoří najdete sochu alchymisty Edwarda Kellyho. Z hradního náměstí je dále možné vidět starý židovský hřbitov.

Restaurace

Další významnou památkou je kostel Nanebevzetí Panny Marie, kde můžete najít v interiéru jak prvky gotického, tak renesančního umění.

Nejstarší dochovanou stavbou v Mostě je kostel sv. Ducha. Rozměry příliš nevelká budova je výjimečná svým zachovalým čistě gotickým slohem, který najdete v českých zemích už málokde. Kostel sv. Ducha byl postaven ve 14. století.

Kultura v Mostě

Když už projdete všechny architektonické památky města Most a začnete se rozhlížet po kultuře, můžete navštívit např**. Oblastní muzeum, Galerii výtvarného umění nebo městské divadlo**. V městském Kině Kosmas můžete zhlédnout nejnovější filmy.

Sportovní aktivity v Mostě

V tomto městě si přijdou na své milovníci koní. Ve Svinčicích poblíž Mostu má chov koní dlouholetou tradici. A tak si ve Svinčicích přijdou na své především děti, kde jim bude věnována opravdu velká pozornost. Dále je v Mostě k dispozici autodrom a aquadrom.

Zahrádka restaurace Hotelu RING

Krušné hory

V případě, že budete mít ubytování v Mostě, určitě navštivte blízké Krušné hory. V Krušných horách vás vždy pohltí nádherná příroda, svěží vzduch a také rozsáhlé možnosti sportovních aktivit. Nejen v zimě si tady najdete zábavu. Když v létě odložíte lyže, můžete si sjet Krušné hory na kole. Vedle ski areálu zde najdete i sportovní areály, kde si užijete opičí dráhy nebo horolezecké stěny.

Vrcholy Krušných hor

Kde jinde můžete nejvíce ocenit krásu hor, než na jejich vrcholu? V Krušnohoří můžete vyzkoušet své síly na různých vrcholech. Jmenujme si alespoň některá místa Krušných hor, která stojí za to vidět.

Blatenský vrch

Když zdoláte Blatenský vrch, narazíte na kamennou rozhlednu, která zde stojí od roku 1913. Ještě krásnější výhled tak spatříte, když zdoláte 96 schodů této rozhledny. Každý si k výšlapu na Blatenský vrch může vybrat cestu přesně podle svých sil a možností. K rozhledně můžete dojet autem nebo se projít po turistické trase, která je součástí naučné stezky Vlčí jáma. Záleží jen na vás.

Klínovec

Nejvyšší hora Krušných hor dosahuje výšky 1244 metrů. V létě je tento vrchol oblíbený turisty a cyklisty, v zimě si zde mohou užít lyžaři v lyžařském středisku. Od poloviny 19. století je k vrcholu Klínovce zbudovaná zpevněná cesta, která vám v mnohém usnadní výšlap. Také zde najdete kamennou rozhlednu a navíc hotelový komplex.

Ukázka pokoje Hotelu RING

Plešivec

Další výzvou Krušných hor se pro vás může stát vrchol Plešivec. Plešivec se řadí mezi jeden z nejlépe dostupných vrcholů. A i zde budete mít možnost kochat se okolní krajinou z majestátní kamenné rozhledny. Když budete potřebovat po zvládnutí tohoto vrcholu načerpat nové síly, tak můžete využít služeb restaurace a také horského hotelu. Plešivec můžete zdolat po jedné ze značených turistických stezek nebo si pohodlně vyjít po asfaltové cestě. Zábavu zde najdete také ve sportovním areálu s obří houpačkou, bugee trampolínou, lanovým centrem a dalšími atrakcemi. Rozhodněte se pro Krušné hory a užijte si naplno jejich krásu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11372 (cesky-magazin.cz#201)


Přidat komentář