Nejlepší místa k potápění

Potápění se stalo velmi oblíbenou rekreační, ale i sportovní činností. Potápět se lze opravdu všude. Kde je však potápění nejkrásnější, kde si člověk připadá jako v pohádce? Čtěte dále.

Nejlepší potápění

Nejkrásnější zážitky jsou jednoznačně z** potápění v moři**. Zajímavé je, že právě potápění v říši pestrobarevných ryb, korálů, měkkýšů a dalších podmořských živočichů působí velice příznivě na nervovou soustavu. Ten nádherný klid, zvláštní ticho se zvuky moře dokáží u člověka nastolit naprostou pohodu. Ale potápění může patřit i k** adrenalinovým sportům.** Zejména potápění pod ledem nebo mezi žraloky.

Rudé moře

Kdo chce vidět neobyčejný** mořský život**, neprohloupí, pokud vyrazí na dovolenou k Rudému moři. Najdete zde nespočet nádherných lokalit s úžasným podmořským životem. K nejvyhledávanějším místům jistě patří** Egypt a jeho Šarm el-Šejk.** Toto místo je zajímavé tím, že zde nepotřebujete žádnou speciální výstroj na potápění. Již při pouhém šnorchlování vidíte, korály, pestrobarevné rybky a vraky lodí. Podívaná je to opravdu nádherná. Hurghada je dalším místem v Egyptě, kde stojí za to se potápět. Potápění je zde vhodné i pro začátečníky, přesto však uvidíte naprosto úžasný podmořský život. Korály, korálové žraloky, karety, manty a také strašidelné vraky lodí. Také pobřeží v Jemenu je pro potápění velmi přitažlivé.

Indonésie

Vyhlášeným místem pro potápění je ostrov Bunaken a jeho okolí. Dokonce se říká, že jde o vůbec nejkrásnější potápěčské místo v Indonésii. Podél** ostrova** se pod hladinou tyčí korálová stěna plná nejkrásněji zbarvených korálů. Vidět můžete malé korálové ryby, želvy, perutýny, sasanky, krevety i plže. Při večerním ponoru jdou vidět kraby a mandariny fish.Ne příliš vzdálený ostrov Nain nabízí nejkrásnější potápění v ranních hodinách. Můžete zde pozorovat žraloky kladivouny.

Potápění v Thajsku

Similanské ostrovy a jejich Koh bon nabízejí pozorování mant, ale také chobotnic nebo leopardích žraloků. Co se týká korálů, tak ty zde nejsou až tak atraktivní, za to velké ryby působí impozantně, a pokud nemáte strach, tak nabízejí velmi zajímavou podívanou. Další zajímavou a pravděpodobně nejlepší lokalitou pro potápění v Thajsku je** Richelieu Rock**, který je součástí národního parku Surin. Při potápění zde můžete vidět hejna mořských ryb i živočichů. Krásní jsou mořští koníci, harlequini, barracudy, sasanky, klauni i korály.

Krása Karibiku

Pokud se rozhodnete navštívit Kubu, tak jsou zajímavá místa k potápění Playa Santa Lucia, Playa Giron a Maria La Gorda. Vidět zde můžete krásné podmořské scenerie. Kaňony, průplavy, soutěsky, tunely, jeskyně. A pak žraloky. V Belize můžete vidět korálové útesy již při obyčejném šnorchlování. Z ryb jsou tu hojně k vidění žralok vouskatý a obrovský a rejnoci. Na Havaji v místě zvaném Maui můžete vidět zajímavé podmořské útvary, které vznikly z tuhnoucí lávy. Kolem nich je živo. Uvidíte zde korálové žraloky, rejnoky, želvy, velryby i mořské ježky.

Indický oceán a Maledivy

Zde snad jen zmínka. Potápěč zde uvidí naprosto dokonalý podmořský svět se spoustou mořských živočichů a menších i větších ryb.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11350 (cesky-magazin.cz#49)


Přidat komentář