Kožené motorkářské oblečení a doplňky online

Máte rádi rychlost? Vyzkoušeli jste jízdu na motorce nebo se teprve chystáte? Máme pro Vás pár rad, jak se dobře obléknout, kde oblečení sehnat a jak jej nakoupit přes internet.

Mnoho mužů, ale v dnešní době i žen, si velmi oblíbilo jízdu na motorce. Milují pocit volnosti a svobody, vůni benzínu a motorového oleje, rychlost a nebezpečí. Jízda na motorce je bezpochyby adrenalinový zážitek, chce to však jistou dávku odvahy.

Při rychlé jízdě může snadno dojít k úrazu spojenému s nepatřičným či nedostatečným oblečením, například k odřeninám či omrzlinám. Hodně lidí, převážně nadšených nováčků, tuto skutečnost podceňuje a následná rekonvalescence je zdlouhavá a obtížná.

Prevence před jízdou na motorce

Jednoduchým a spolehlivým opatřením, před nastydnutím nebo jinými neduhy, může být zakoupení správného oblečení a doplňků, jež jsou určeny pro motorkáře. Zboží bývá obvykle zhotoveno z kůže nebo textilu a je speciálně prošívané, aby se zabránilo proniknutí chladu a větru k tělu. Může být doplněno i reflexními pásy pro lepší viditelnost na cestách.

Škála oblečení je velmi rozšířená, pořídit si můžeme téměř vše:** speciální termoprádlo, prošívaná trička či košile, kalhoty s nárazníky na kolenou, zateplené ponožky, čepice či kukly, moto bundy, vesty, šátky, šály i rukavice**. Určitě důležitou součástí výstroje jsou pevné a kvalitní boty do každého počasí. Pro skutečné nadšence je k dispozici i výroba motodresů, na něž si můžete nechat udělat jakýkoli motiv dle Vaší fantazie. Z doplňků můžeme uvést ochranné a sluneční brýle, helmy a přilbice, chrániče páteře, loktů a kolen, ledvinové pásy a další.

Kromě oblečení a dalších doplňků jistě není na škodu pořídit si alespoň základní náhradní díly. Kdykoliv se může cokoliv stát a nejbližší servis může být dost daleko. Stačí trocha šikovnosti a maličkosti si můžete opravit sami. Úplnou jistotu ale získáte až při prohlídce v řádném servisu.

Kůže jako materiál

Hlavní vlastností koženého oblečení a kožených výrobků, obecně určených pro** motoristy**, je schopnost oděvu chránit svého nositele při nehodě a zabránit tak možnému úrazu. Mezi další, neméně důležité vlastnosti, patří nepromokavost, oděruvzdornost, trvanlivost a snadná údržba. Kůže je materiál, který vypadá velmi dobře na každém z nás.

Nejčastěji se vyrábí oblečení z hovězí usně, dále se používá, i když v daleko menší míře, klokaní kůže nebo kozinka. Upravenou, neboli vyrobenou kůži, najdeme nejčastěji ve verzi černé barvy, která je praktická a zeštíhlující. K dostání jsou ovšem i různé pastelové barvy, např. růžová, tyrkysová a křiklavě zelená, nebo klasické barvy - bílá, modrá, šedá, aj.

Péče o kožené oblečení

Kožené oblečení není nijak náročné na péči. Je lehce omyvatelné, postačí bláto či jinou nečistotu odstranit navlhčeným hadříkem. Na žádnou kůži byste neměli používat čistící prostředky nebo jakékoli chemikálie, docílili byste jen poškození oděvu. Pokud máte např. bundu zcela promočenou, nevěšte ji na věšák, ale volně položte na ručník třeba na postel a počkejte až uschne. Je-li jen trochu vlhká, můžete ji vyvěsit na ramínko.

Určitě kůži nesušte na topení nebo poblíž velkého tepla. Během mrazivých dní by se kožené věci neměly vůbec používat, kůže může jednoduše popraskat. Kůži můžete jednou za čas ošetřit** speciálním balzámem na ochranu kůže**, nebo využijte domácí rady a natřete kůži lehce obyčejným neparfémovaným krémem.

Moto nadšenci

U každého sportu existují nadšenci a extrémisté, a ani** motorkářství** není výjimkou. Takoví lidé milují tu svoji "mašinu" nade vše a za nic na světě by ji nevyměnili. Starají se o ni jako by to byl člověk a mnohdy má větší luxus než oni sami. Tito lidé mezi sebou soupeří, kdo bude mít lepší a výjimečnější kousek. Skupují různé doplňky pro svého "drahounka": vlaječky a praporky, pohodlná sedátka i s opěrátky, deštníčky, klaksony, zdobení, pneumatiky s univerzálními drážkami a další. Na zdokonalení motorky věnují spoustu času, chtějí, aby byla nejlepší. A musíme uznat, že některé jsou obzvláště povedené.

Nakupování po internetu

Online nakupování si získává stále větší oblíbenost u všech věkových kategorií. Hlavní výhoda spočívá v tom, že aniž byste opustili teplo domova, můžete nakoupit pohodlně téměř cokoliv. Nejčastěji se tyto nákupy uskutečňují před Vánoci, kdy panuje všeobecný shon a stres a některé dárky už ani nemůžete sehnat.

Průběh online nákupu

Ač se to nezdá, stále je mnoho lidí, kteří ještě** online nákupy** nevyzkoušeli, většinou proto, že se jich bojí. Přitom ale nejde o žádnou vědu. Jednoduše si zboží vyberete a vložíte do "virtuálního" nákupního košíku. Některé systémy po Vás mohou vyžadovat registraci a jiným stačí Váš souhlas s jednorázovým nákupem. Posledním, co zbývá, je vyplnit formuláře týkající se dopravy a způsobu placení. Platit můžete převodem, hotově na poště prostřednictvím složenky, při převzetí zboží nebo hotově na prodejně. Z dopravy je jako zaslání balíku nejpravděpodobnější možnost dobírky, doprava Českou poštou nebo službou PPL a nebo si necháte zboží dovést přímo na pobočku firmy ve Vašem městě.

Výhody a nevýhody

Výhody internetového nákupu jsou celkem zřejmé. Rychlé vyřízení, pohodlí, stejná nabídka jako v obchodě ne-li větší, levnější zboží, množstevní či věrnostní slevy. Ovšem všechno má i své „mouchy“. Zboží Vám i přes zaplacení nemusí přijít, přijde poškozené, atd. Reklamace může být dosti obtížná nebo trvá dlouho. Uvedené případy jsou ale typické spíše pro nakupování z neoficiálních webových serverů, zejména z aukcí a různých nabídek. Za takové jednání totiž servery nenesou zodpovědnost a nemáte se na koho obrátit. Při nákupu z oficiálního obchodu ale můžete uplatňovat nárok na reklamaci, popř. firmu žalovat. Jednoduše řečeno, je lepší nakupovat z** ověřených internetových obchodů**.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11361 (cesky-magazin.cz#126)


Přidat komentář