Golfový trenér a kurzy golfu Praha - Trenér golfu Praha

Golf se řadí mezi sporty, které vás dokážou naprosto pohltit. Když s tímto sportem začínáte, je vhodné najít si trenéra golfu, který vás naučí všemu důležitému, vysvětlí vám pravidla golfu a golfovou etiku.

Zatímco v minulosti se tento sport chápal především jako zábavu pro smetánku, dnes si tohoto sportu užívá přibližně šedesát milionů hráčů. Zajímá vás historie tohoto sportu? Není jisté, kde přesně golf vznikl, ale usuzuje, že by mohl pocházet ze Skotska. Ve Skotsku se golf nejdříve nehrál na hřištích, tak jak je tomu zvykem dnes, ale např. před vchodem do kostela.

Golfové hřiště

Tento sport si získal u Skotů tak velkou oblibu, že kvůli němu často zapomínali na své povinnosti, a tak byl za vlády krále Jamese II. golf dokonce na nějakou dobu zakázán pod trestem oběšení. Nicméně se na tento sport nezapomnělo a v roce 1774 byly vydání první pravidla golfu. V roce 1860 se pořádá první velký golfový turnaj nazván British open. Začátky golfu u nás spadají do konce 19. století. V roce 1905 bylo otevřeno první golfové hřiště v Mariánských lázních. Golf si neklade nároky na věk nebo na zkušenosti, vyzkoušejte tento sport a možná získáte koníček na celý život.

Kurzy golfu

Důvodů, proč se rozhodnout pro tento sport, může být mnoho. Přesvědčit vás mohou např. vaši známí, kteří již tento spot hrají. Zeptejte se nejdříve lidí, kteří golf hrají, co se jim na tomto sportu líbí, jaké jsou počáteční investice, kde se dá hrát. Můžete také požádat své přátele, aby vás vzali na golfové hřiště a vy jste tak mohli poznat na vlastní kůži atmosféru tohoto sportu.

Osloví-li vás tento sport, můžete kontaktovat trenéra golfu, pana Tomáše Gryce, a zaplatit si kurz, kde vás naučí všemu důležitému. Zkušený trenér vám předá informace ke golfovému vybavení, ukáže a popíše golfové hole. Dozvíte se, z čeho se golfové hole skládají a jaké jsou mezi nimi rozdíly. Dále zjistíte, jaký typ hole se pro vás nejvíce hodí. Budete seznámeni s pravidly golfu. Na kurzech golfu se naučíte teorii golfového úderu. Zjistíte, co znamenají barvy jednotlivých kolíků. Kurzy golfu se pořádají individuálně nebo ve skupinách. Během kurzu golfu zjistíte, zda je tento sport vhodný právě pro vás nebo ne.

Vybavení na golf

Když s golfem teprve začínáte, bude nejlepší do vybavení na začátek neinvestovat příliš moc peněz. Teprve, až se golf naučíte hrát a zjistíte, že v tomto sportu chcete pokračovat, můžete s čistým svědomím investovat do golfového vybavení.

Mezi základní golfové vybavení patří samozřejmě golfové hole. Na začátek vám budou stačit např. 2 golfové hole, které tak pro vás nebudou zátěží v bagu (vak na vybavení) a také se nebudete muset zabývat tím, kterou golfovou hůl právě použít. Když už v golfu získáte zkušenosti, můžete si zakoupit celé golfové vybavení. Další důležitou částí vybavení jsou golfové bagy (tašky na golfové hole). Tašky na golfové hole se dělí na 2 základní druhy. Prvním z nich jsou Cart Bagy, což jsou bagy uzpůsobené pro přidělání na golfový vozík. Tyto tašky nejsou příliš vhodné pro nošení na zádech. Dále si můžete zakoupit Stand Bagy, které jsou univerzálnější  - můžete je nosit na zádech i přidělat na golfový vozík.

Dále můžete používat golfový vozík, který se dá jednoduše složit na menší skladnější díl. Vybírat můžete z velkého množství golfových vozíků, které se liší materiály, vzhlede, váhou a hlavně cenou. Golfové vybavení také vyžaduje golfové rukavice, které mohou být polo-syntetické, syntetické nebo kožené. Rukavice ochrání vaše ruce před mozoly a otlaky. Rukavice také zabrání průniku potu na hůl a tak zabrání jejímu prokluzování.

Golf také vyžaduje určitý druh oblečení. U této hry je nutné dodržet golfovou etiku. Muži i ženy nosí trika s rukávy a límečky. Ženy mohou mít také trika bez rukávů. Nutností jsou také dlouhé kalhoty nebo šortky ke kolenům. Ženy mohou nosit také sukně. Golfová etika v žádném případě nepovoluje nošení džínů.

Vždy záleží jen na vás, kolik investujete do golfového vybavení. Golfové hole si můžete pořídit za 10 000 Kč, někteří hráči investují až 50 000 Kč. Stejně jako jiné sporty, tak i golf se dá provozovat velmi draze nebo při nižších cenách.

Jaká jsou pravidla golfu

Golf je hra založená na tom, že hráč musí dostat míček z odpaliště do jamky ranou nebo postupnými ranami, která jsou však v souladu s pravidly. Vyhrává ten hráč, který dostane míč do jamky s nejmenším počtem úderů.

Hra začíná na odpališti, které se značí červenými značkami (toto odpaliště je určeno pro ženy a děti) a žlutými značkami (odpaliště určené pro muže). Prostor, kde hra probíhá má hranice, které bývají označeny bílými kolíky. Ve hře může nastat situace, že vám zavazí různé předměty (lavička, hrábě, hadice …), tyto předměty je možné odsunout na jiné místo. Když předmět nejde přemístit, můžete míček zvednout a položit tak, aby vám předmět nepřekážel.

Váš míček můžete prohlásit za nehratelný v několika situacích a to tehdy, když vám ve hře vadí např. strom nebo se míč dostane do keře. Míček můžete zvednout a přesunout. Míček, který se dostane do písku, můžete také vytáhnout. Na poli jsou žlutými nebo červenými kolíky označeny vodní překážky. Hra končí na jamkovišti (greenu), kde musíte dostat míček do jamky. Toto byla malá ukázka** pravidel golfu**.

Proč hrát golf

Golf je krásný sport, ve kterém nejde jen o to, jak dobrý jste hráč, ale také zde záleží na tom, jaký jste společník a zda jste schopen dodržet golfovou etiku. V golfové etice se řiďte následujícími pravidly: během hry se nekřičí, neběhá, nehází se výstrojí, nesmíte nikoho ohrozit, nesmíte zdržovat hru.** Zásady golfu** říkají: nikoho neohrožuj, nikoho ve hře nezdržuj a neruš, nepodváděj, míč hraj, jak leží na místě, kde ho najdeš.

Hráči golfu o tomto sportu mluví jako o velmi vzrušujícím a zábavném. Golf si můžete užít nejen se svými přáteli, ale také sami. Golf nabízí vybočení z běžné životní rutiny a načerpání nových sil v příjemném prostředí. Golf vás může naučit vidět věci v souvislostech, dále vás naučí ohleduplnosti k ostatním hráčům, přinese vám radost, nové přátelé, zkušenosti a také mnoha další pozitiva.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11373 (cesky-magazin.cz#206)


Přidat komentář