Golfové vybavení a oblečení

Upřednostňujete být při sportovních aktivitách v přírodě, ale běh, cyklistika, turistika, není zrovna pro Vás to pravé? Chcete-li si protáhnout tělo a pročistit hlavu, aniž byste současně museli být propoceni do poslední nitky, pak vyzkoušejte golf.

Abyste se však při sportování dobře cítili, je více než dobré investovat do vhodného oblečení, golf nevyjímaje. Při golfu, stejně jako u jiných venkovních sportů je třeba počítat s tím, že mnohdy musíme čelit rozmarům počasí. Ovšem, mohli bychom použít přísloví, že neexistuje špatného počasí, pouze špatné oblečení. Ať už tedy bude pražit sluníčko, nebo bude chladněji, větrno aj., můžete se na těle i duši cítit dobře. A to, pokud si zakoupíte kvalitní a pro konkrétní sport určené oblečení.

Vybíráme prodejce s golfovým vybavením, oblečením

Pokud s golfem začínáte, je dobré si nejprve zjistit, co by Vám nemělo chybět, bez jakých nezbytností se neobejdete, jaké vychytávky Vám zpříjemní sport aj. Informace můžete načerpat v odborné literatuře, na internetu, ale také přímo v prodejně, kam se vydáte nakoupit golfové vybavení a oblečení. Zvolíte-li poslední možnost, pak je rozhodně dobré dát přednost prodejně, ať už kamenné, nebo internetové, která je skutečným specialistou a golfu rozumí.

golfový míček

Golfové vybavení a oblečení – kde zakoupit

Přemýšlíte, kde si pořídit kompletní vybavení na golf, abyste měli jistotu a záruku, že se jedná skutečně o kvalitní zboží? V tom případě Vám můžeme dát tip na internetový a kamenný obchod. V obchodě si budete moci zakoupit všechno, co by správnému golfistovi nemělo chybět. Vybírat můžetez bohatého sortimentu golfového vybavení, oblečení, obuvi i doplňků renomovaných výrobců. ** **

 

Pojďme se spolu nyní blíže podívat, bez jakého vybavení a oblečení se golfista, ať už začínající, nebo profesionální hráč, neobejde.

Důvod pořízení kvalitního vybavení na sport

Není snad sport, u kterého byste nepotřebovali nějakou tu výbavu. I takový běh, nebo turistika se Vám bude lépe provozovat, když si pořídíte funkční a kvalitní oblečení, obuv a doplňky. U golfu platí to samé. Na druhou stranu, taková investice se Vám v mnohých ohledech vrátí. Nejenže se budete cítit lépe a sport Vám půjde takříkajíc od ruky. Mnohdy zamezíte i případným úrazům, které, ač chceme, nebo ne, se sportem souvisí.

Golfové vybavení, oblečení, doplňky

Ať už jste** začínajícím golfistou**, nebo golf nějaký ten pátek provozujete, oceníte nejen golfové oblečení, ale také golfové boty, golfové rukavice, golfové bagy, golfové míčky, golfové samostatné hole, nebo kompletní sety a další golfové doplňky.

Golfové oblečení

Co se týká golfového oblečení, na své si přijdou, jak muži, tak něžné pohlaví, ale i junioři. Mohlo by se zdát, že golf je ryze dospělou mužskou záležitostí. Golfu však „podlehla“ i nejedna žena, či dospívající mládež. A protože výrobci si jsou tohoto faktu vědomi, přichází s rozmanitou nabídkou oblečení pro muže, ženy i mládež.

Nabídka golfového oblečení

A jaké že oblečení si můžete zakoupit pro jednotlivé roční období? Jedná se o kalhoty, šortky, pásky, trička, vesty, svetry, bundy. Ať už to budou kalhoty, nebo svetr, je pamatováno nejen na funkčnost v podobě vhodného materiálu, ale také slušivost v podobě střihu, barev a vzorů.

golfové tričko

Materiálové složení u golfového oblečení

Jaký materiál najdete u kvalitního golfového oblečení? Kupříkladu se jedná o spandex, polyester, bavlnu, kůži v případě pásků aj. Takový spandex je výjimečně pružné syntetické vlákno, které se dá tzv. natahovat. Díky výjimečnosti vlákna, ho můžete najít, jak ve spodním, tak svrchním oblečení.

U golfového oblečení je však kromě pružnosti také pamatováno na nešvary počasí. A tak, pokud Vás při hře překvapí nějaká ta dešťová sprška, ochrání Vás nepromokavá a současně prodyšná bunda. Stačí si jen vybrat takovou, která Vám bude vyhovovat.

Golfové boty

Určitě byste také měli Vaši pozornost soustředit na kvalitní a pohodlnou obuv. I v tomto případě se moc nevyplatí šetřit. Běžné tenisky Vám rozhodně neposkytnou takový komfort a funkčnost jako speciální golfové boty, které jsou nejen trvanlivé, ale také měkké, pohodlné a voděodolné. Vaše nohy tak budou obrazně řečeno, jako v bavlnce. Rozhodně se pak nebudete muset potýkat s odřeninami, puchýři a nachlazením, pokud se rozhodnete investovat do kvalitní obuvi.

Golfové rukavice

Při řadě sportů jsou nezbytné, nebo vhodné rukavice. Ty Vám poskytnou nejen ochranu před případným zraněním, ale i odřeninami aj. To platí i u golfu. Navíc při golfu plní rukavice i důležitou funkci, a to při samotné hře. Díky rukavicím se Vám nestane, že by Vám hole v rukou klouzala a Vy tak díky tomu měli špatný úder.

Golfové kompletní sety

Co se týká golfových holí, můžete si je pořídit samostatně, nebo v tzv. golfovém setu. Výhoda golfových setů spočívá v komplexnosti vybavení pro začínající golfisty a děti. S golfovým setem si můžete být jisti, že Vám nebude chybět žádná hole. Navíc si u golfového setu nemusíte ani lámat hlavu s pořízením vhodného golfového bagu. Součástí golfového setu je totiž i praktický bag, přímo na míru holím, které tvoří konkrétní golfový set.

golfové sety

Golfová vozítka

Ať už si budete pořizovat golfové hole samostatně, nebo jako kompletní set, pouvažujte také nad golfovým vozítkem. Nemáte tím nyní ani tak na mysli vozítko, do kterého si sednete a přejedete na požadované stanoviště, ale vozítko pro uložení golfového bagu. Díky takovému golfovému vozítku se totiž nebudete muset vláčet s bagem na zádech. Takový bag plný holí by se Vám velmi rychle pronesl. A místo radosti ze hry, byste pak také mohli následující den úpět s bolavými zády.

Nabídka golfových vozítek pro golfové bagy

A protože se golfu věnují nejen dospělí, ale také děti, přichází výrobci s nabídkou golfových vozíků i pro děti, a to dokonce již od čtyř let. U golfového vozíku je dobré si všímat jeho vychytávek. Určitě totiž oceníte například možnost polohování výšky držadla – možnost nastavení výšky dle bagu – držák na tužku, týčka aj. Všímejte si také skladnosti golfového vozítka, jeho způsobu manipulovatelnosti. To vše vám zaručí, že díky vozíku bude pro Vás golf příjemnou záležitostí.

Golfové doplňky

V úvodu jsme se také zmínili o golfových doplňcích. Jaké vychytávky si pro golf můžete zakoupit, aby Vaší hře nic nechybělo? Pořídit si můžete například praktickou tašku na boty, která zamezí tomu, aby se prach, bláto a špína dostala mezi oblečení. Proč dávat golfové boty do nevzhledné igelitky, či sáčku, když můžete být styloví? Další praktické doplňky, které bezpochyby „na zelené trávě“ oceníte je například lovítko na míčky – držák na deštník – deštník - ochranný kryt kol – plastová týčka – mechanické počítadlo – parkovací jamku s praporkem aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11369 (cesky-magazin.cz#185)


Přidat komentář