Cvičení s overballem doma

Overball je gymnastický míč, který je velmi užitečnou pomůckou. Dnes se prodávají jeho různé varianty za dostupnou cenu, tudíž si jej můžete dopřát i doma. Jak s ním správně pracovat?

Využití overballu je široké. Přesněji, overball je menší forma nafukovacího míče, ovšem můžete jej kombinovat i s jeho větší variantou. I ta je prospěšná. S ní můžete i cvičit, ale také slouží jako prostředek k sezení. Třeba ženy po porodu, kdy je jejich pánev ještě bolestivá a citlivá, sedí právě na míči, což je jim příjemné. Pak se ale nabízí i možnost, že místo židle máte u stolu míč. Jeho výhodou je, že musíte udržovat balanc. Tím pádem si upevňujete držení těla a tím se předchází bolestem zad a problémům s klouby a vůbec celé tělo se vám jen tak nebortí. Navíc nebudete celí rozlámaní. Tento produkt je nafukovací míč, který máte** složený i nafouklý během chvilky**, takže když jej budete potřebovat uklidit, tak je pak i velmi skladný. Nyní ale více k jeho specifikaci.

Overball – účinky

Overball ve své velikosti má především efekt posilování, jež známe třeba s pružinou. Je to ale velmi flexibilní. Když si vezmete, že na ruce musíte mít třeba činky, na nohy gumy a podobně, tak overball stačí mít jen jeden. Tím tak lze posílit paže, nohy, bříško, ramena i hruď. Jak?

Jak vybrat overball?

Protože se jedná o skladný produkt, tak je vhodné kombinovat i více velikostí míčů. Zatímco budete sedět na velkém míči a držet balanc, tak můžete i posilovat s malým overballem. Protože se dnes nejedná o nákladné záležitosti a míče seženete i v supermarketech, tak můžete vybírat dle gusta. Záleží, jaký chcete účinek a co budete cvičit.

Jak cvičit s overballem?

Jak jsme zmínili, s menší obměnou se posiluje jako s pružinou. Je to systém odporu jen vlastně obráceně. Když si dáte paže na úroveň hrudi, kde uprostřed stlačujete vždy na pět vteřin overball, tak posílíte hrudník, paže a mezilopatkovou část, čímž se předejde bolestem zad.

To samé pak aplikujte i mezi koleny. Opět zde stlačujte overball a posílíte nohy. Čím výše overball dáte, tím více bude cvik namáhavější, ovšem zase efektněji posílíte stehna a hýždě.

Další možnost je, že si lehnete na záda, pokrčíte nohy a ty postavíte na míč. Poté zvedáte pánev a tím, jak** udržujete balanc**, posilujete spodní stranu zad, hýždě a nohy. Poté dejte nohy kolmo ke stropu, tedy úplně od země a s tělem do pravého úhlu a zadek položte na míč. Postupně zvedejte pánev, čímž se opět posilují spodní záda.

Overball je zábavný a efektní cvičící prostředek, který si okamžitě osvojíte. Proto využijte tohoto levného a skladného produktu k tomu, abyste se udržovali v kondici a abyste vypadali lépe.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11351 (cesky-magazin.cz#56)


Přidat komentář