Cestovní kancelář - Dovolená u moře 2013

Léto už je pomalu za dveřmi a vy, abyste měli vysněnou dovolenou, začnete pomalu listovat katalogy a nabídkou cestovních kanceláří. Jak se zorientovat? Dnes vás zveme hlavně k moři.

Cestování a dovolené, to je příležitost jak dokonale relaxovat, odpočinout si od práce a načerpat novu sílu. Jenže spousta lidí výběr nechává na poslední chvíli. To je leckdy škoda. Sice máte dnes možnost last minute zájezdů a veškerý komfort cestovních kancelář. Máme na mysli ale výběr dovolené jako takový. Většinou lidé zvolí dovolenou, kde se zorientují jen podle dostupnosti moře, možnosti výletů nebo je zaujme ubytování. Přitom by ale ocenili třeba více poznávací zájezd, chtěli by více probádat tamní muzea s určitou tématikou nebo by jednou místo opalování u moře raději poznali přírodní zvláštnost tamní krajiny. Chorvatsko nebo Itálie nejsou jen pláže, ale i zajímavé pamětihodnosti. Nebo lidé dnes volí například svatby v zahraničí. Co takhle** Mallorca** a rovnou to spojit se svatební cestou? Nezapomeňte však v létě ani na krajiny České republiky nebo Slovenska.

 

Dovolená 2013

Máte před sebou dovolenou v tomto roce a řešíte spousty problémů? Poradíme vám jak si dovolenou užít.

Dovolená levně

Nelze asi začít jinak, když jsme zmínili problémy. Stále větší utahování opasků se odráží i na výběru dovolených. Běžně se uvádí, že lidé za rok ušetří na standardní dovolenou. Jak tedy ekonomicky vyřešit, abyste si odpočinuli a zároveň, abyste nestrádali?

Předně záleží na výběru dle možností, takže budete volit dovolenou podle cen. Někdy ale dobře počítejte. Spousta lidí si nezaplatí all inclusive, ale polopenzi, aby měli levnější ubytování. Jenže pak je hlad žene do restaurací nebo utrácejí za jídlo u stánků, které je v letoviskách samozřejmě dražší, takže by se jim all inclusive nakonec vyplatilo.

Pokud chcete levnější ubytování, nebojte se kempu. Je to dobrodružné a navíc jste více spjati s přírodou. Až si budete vybírat ubytování, podívejte se na pokoje, abyste věděli, co vám bude vyhovovat. Poptejte se třeba i po nabídkách na splátky. Vybírejte dovolenou ale tak, abyste zbytečně nešetřili, proto předem dobře propočítejte, jak vám dovolená vyjde. Někdy je lepší komfort, který vás v konečném důsledku může vyjít levněji než když pak budete muset něco dokupovat. To se týká nejen jídla, ale třeba i výletů, sportovního vyžití a podobně.

Jak vybrat dovolenou

Nebojte se poznávat vše nové. Pokud máte jako jasný cíl, že chcete dovolenou prorelaxovat u moře, samozřejmě můžete, ale vždy se poptejte po možnosti jiných vyžití. Třeba vás to moře může začít nudit a v turistických místech je vždy něco dále k poznávaní.

Dále volte** formu dovolené**. Nevíte, jak ji pojmout? Co takhle si zasportovat. Dovolené se cvičením jsou dobré nejen pro konvičku, ale mnohem lépe zde můžete najít nové přátele a výjimkou není ani nalezení nového partnera. Naopak je to ideální příležitost.

Dovolenou si vyberte tak, aby vám vyhovovala časově a abyste neměli třeba myšlenky na to, že až se vrátíte, budete muset něco dohánět, protože bude třeba konec měsíce.

Co se týká destinací, tak jednak vybírejte dle vašich zájmů. Město nabité památkami nebude ideální k polehávání u moře. Než si objednáte zájezd, ptejte se a zjišťujte, co na daném místě najdete. Jsou lidé, kteří se drží osvědčených destinací, ale proč jezdit na klasické místo, když můžete poznat něco nového. A pak nemusíte vycestovat jen jednou. Zkuste třeba napodruhé jen prodloužený víkend, na Slovensku nebo u nás. S destinacemi vás ale seznámíme dále.

Dovolená – destinace

Je spousta míst, kam se můžete podívat. V zahraničí to jsou dlouhodobé dovolené, u nás to může být taky a navíc si můžete vyrazit vícekrát.

Česká republika

Můžete objevovat krásy naší vlasti na klasické dlouhodobé dovolené. Stačí vyjet za krásami na opačný konec republiky do menšího městečka a uvidíte, že hned vedle budou mít zase jiné zákoutí, které budete poznávat a pak všem nadšeně vyprávět, co naše republika má. Lázně, muzea, hudební festivaly, historické památky, výlety parníkem po Vltavě, cyklovýlety od Krkonoš po Šumavu, od západu k východu. Stačí třeba jen ochutnat krajové speciality a hned objevíte kouzlo České republiky z jiné strany.

Slovenská republika

To samé platí o Slovensku. Najdete zde mnoho archeologických nálezů, hrady a zámky, temperamentnější slovanskou povahu a opět nezapomeňte ochutnat místní speciality.

Itálie

Itálie nabízí po své délce řadu zážitků od těch poznávacích až po ty relaxační. Úžasné pláže, jedinečná příroda a přátelští lidé. Nezapomeňte ani na** Sardinii** nebo Sicílii, ostrovy, které vás uchvátí zvláštní podobou.

Chorvatsko

Balkánský stát vás uchvátí Jaderským mořem i hornatou částí. Můžete navštívit Ostrovy jako Krk, Rab, Brač, Hvar, Korčulu a jiné. A samozřejmě i slavná Plitvická jezera. Zkuste se ale také poptat na vápencové vrchy.

Maďarsko

Úžasné podnebí, temperamentní lidé a kulinářské zážitky. To nabízí země, kde se můžete ponořit do vln Balatonu nebo si projet na koni Velkou uherskou nížinu.

Andalusie

Autonomní společenství je na jihu Španělska při pobřeží Středozemního moře a Atlantského oceánu. Najdete zde maurskou architekturu, paláce Alhambra v Granadě, mešitu v Córdobě, věže Torre del Oro a Giralda v Seville či ruiny Medina Azahara.

Kypr

Oblíbená destinace je rodištěm bohyně krásy Afrodité. A krásná je i krajina. Průzračné moře, lehké speciality tamní kuchyně, možnosti sportovní vyžití a jedinečná zábava v klubech. To vše nabízí Kypr.

Mallorca

Největší ze Španělských Baleárských ostrovů nabízí písčité i kamenité pláže, blankytně modré moře, zábavu a opět jedinečnou kuchyni, která pro vás bude gurmánským zážitkem. Nezapomeňte navštívit trhy, které nabízejí řadu památek na výlet na tento ostrov.

Užijte si dovolenou se vším všudy. Musíte ale dokonale plánovat, proto vybírejte už teď. Nebojte se objevovat nové krajiny u nás i v zahraničí. Vždy se najde něco, co vás překvapí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11374 (cesky-magazin.cz#209)


Diskuze a zkušenosti

Richard | 10.07.2015 16:11
Re: Cestovní kancelář - Dovolená u moře 2013 Já nejraději každoročně jezdím do Chorvatska. Nebudu zapírat, že je to kvůli cenám, ale je to i díky tomu, že je prostě největší nabídka zájezdů a snad jsem ještě nikdy nevybral špatně, vždy to bylo fajn. Tento rok si vybírám tady http://www.topsleva.cz/pobyty/dovolena-u-more a opět má Chorvatsko nejvíce zájezdů, takže se mi určitě podaří něco vybrat.


Přidat komentář