Boj stylem Wing Chun Kung Fu

Bojové umění neslouží pouze jako sebeobrana v případě nutnosti, ale také jako naučit se ovládat své pohyby, koncentrace, správné držení těla a dobrý pocit z pohybu. Chcete se naučit Wing Chun Kung Fu? Jděte do toho, není to nic složitého.

Co je Wing Chun Kung Fu?

Jde o čínské bojové umění, které napomáhá k objevení skrytého potenciálu lidského těla. Základem Wing Chun Kung Fu je zcela přirozený, naprosto uvolněný pohyb. Pokud Vás zajímá více o tomto druhu bojového umění, pak navštivte zkušební lekci, kde se seznámíte s Wing Chun Kung Fu, s jeho principem, podstatou, s jeho filozofií. První lekce se zaměřují více na přípravu těla, které je třeba připravit na uvolnění a osvojení si základních forem. Až poté se postupně přechází k naučení se vnímat pohyb, sílu a rovnováhu. Žák díky bojovému stylu Wing Chun Kung Fu začne mnohé přirozené reflexy vnímat, ačkoliv si je dříve vůbec neuvědomoval, a později je může měnit nebo doplňovat.

Co je podstatou bojového stylu Wing Chun Kung Fu

Naučit se vnímat své tělo není samozřejmé. Aby toho člověk docílil a dokázal své tělo ovládat ke svému vlastnímu prospěchu, je potřeba naučit se speciální cviky, kterými jsou Ci Sau, Lap sau a Gwo sau. Všechny tyto speciální cviky učí lidi schopnosti vnímat správně intenzitu a směr pohybu druhého člověka a dávají návod, jak s takovou intenzitou zacházet a jak ji využívat ve svůj prospěch. Wing Chun Kung Fu je čisté bojové umění, které není svazováno žádnými pravidly. Na co se zde klade důraz a vysoké nároky, je dokonalost a funkčnost pohybu. Žádný pohyb zde není vykonán jen tak, bezmyšlenkovitě. Všechno má svůj záměr, svůj smysl. Jednoduchost systému je základem pro potřebnou improvizaci.

K čemu napomáhá Wing Chun Kung Fu

Wing Chun Kung Fu dává návod, jak být zdravý, silný a vyrovnaný, jak se uvolnit, jak se zbavit napětí, nahromaděného stresu. Wing Chun Kung Fu Vás naučí sebeovládání, prohlubuje koncentraci, naučíte se správnému držení těla a budete se cítit fit, v kondici, bezpečně a v případě potřeby se dokážete ubránit.

Jaké jsou principy Wing Chun Kung Fu

Wing Chun je založen na několika principech. Mezi ty nejvýznamnější principy patří jednoduchost, přímočarost, ekonomika pohybu, minimální použití hrubé síly a praktičnost.

Historie Wing Chun Kung Fu

Jedná se o jeden z nejmladších stylů Kung Fu, který vytvořila cca před 300 lety NgMei. To byla sestra ze Šaolinského kláštera. Tato sestra byla v době, ve které žila, uznávaná jako jedna z pěti nejlepších a nejdůležitějších odborníků na styly Kung Fu. Díky sestře NgMei vznikl** bojový styl**, kterému je možné se naučit za velmi krátkou dobu, díky své jednoduchosti. Až do počátku 20. století byla většina bojových umění vyučována v Číně v podobě soukromých lekcí, které se realizovali v málo početných skupinkách, aby si každý žák dokázal patřičně** osvojit techniku** a pochopil princip Wing Chun Kung Fu. Tento bojový sport byl od svého vzniku předáván nikoliv každému, kdo o bojové umění projevil zájem, ale pouze vybraným jedincům, kteří byli takového bojového umění hodni.

Co se naučíte v kurzu Wing Chun Kung Fu

Jestliže Vás tento druh bojového umění zajímá, a rádi byste se o něm dozvěděli více a pochopili jeho smysl, pak stojí za to navštívit kurz Wing Chun Kung Fu. Cvičení je založeno na vědeckých principech, které Vás naučí přemoci sílu co možná nejefektivnějším způsobem. Mimo sebeobrany nabízí i přínos v jiných oblastech, jako např. zlepšení fyzické kondice, zvýšení sebevědomí, koncentraci, koordinaci či relaxaci. Wing Chun Kung Fu je určeno všem zájemcům, bez rozdílu pohlaví a věku.

Wing Chun Praha

Navštivte Wing Chun v Praze a naučte se toto tradiční bojové umění jak se předávalo z generace na generaci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11394 (cesky-magazin.cz#622)


Diskuze a zkušenosti

Adam | 13.08.2014 11:00
Re: Boj stylem Wing Chun Kung Fu Kde se můžu přihlásit?

Mirek | 13.08.2014 11:01
Re: Boj stylem Wing Chun Kung Fu Dobré wing chun kung fu je v Ostravě : wingchunostrava.cz

mortal | 28.08.2017 15:17
ahoj je tu nekdo kdo dela Wing Tsun ? rad bych se to ucil okoli brno praha

soudruh | 06.09.2017 17:37
wing chun je nejlepší!

sebastian | 09.09.2017 12:11
Lepší je Wing Chun než Wing Tsun.

Masňák | 03.03.2018 13:04
Viděl jsem týpka co dělal Wing Chun a bylo to neuvěřitelné. Jak z filmu.

Romik | 06.03.2018 11:34
S Ving Tsun je to stejně jako s ostatním bojovým uměním. Styl funguje podle toho, kdo ho aplikuje. Nemám moc rád věty typu: Tenhle styl nefunguje. Komu nefunguje? Mike Tyson může dělat co chce a bude mu to fungovat. A další věc je: Proti komu to má fungovat. Proti Tysonovi? Já dělám Ving Tsun už opravdu docela dlouho a myslím, že je to naprosto geniální bojové umění, ale musím trénovat protože ono to za mě neudělá samo. A taky si nemyslím, že všechny kvalitní školy v Praze jsou drahé.


Přidat komentář