Výstavba rodinných domků- okres Uherské Hradiště

Stavby na klíč představují pro investory ideální způsob, jak bez námahy, starostí, stresu a dřiny sledovat výstavbu objektu, který v závěru splňuje všechny jejich požadavky a je kompletně připravený k nastěhování se.

Každý z nás chce pro svou rodinu jen to nejlepší! Dopřejme si ten luxus společného bydlení ve vlastním rodinném domě s velkou zahradou. Takovýto domek může na Vašem pozemku stát již za tři měsíce od položení první základové desky. Pokud jste si opatřil povolení stavebního úřadu a sehnal si potřebné finance ke koupi pozemku a stavbě nového domu, Vašemu snu již nic nebrání v cestě!

Stavba rodinného domu

Jak vypadá průběh stavby rodinného domu? Předně se musí vyřídit povolení a poté se musí dodržovat to, na co dostanete souhlas úřadů. I s tím vám mohou pomoci zkušené stavební firmy, proto se optejte, co je třeba. Pokud něco nebudete mít nebo se nedodrží dané záležitosti, vystavujete se riziku vysoké pokuty.

RD na klíč

Projekt domu

Před stavbou se udělá návrh daného objektu, jak bude vypadat. To zahrnuje grafický nákres, zakreslení rozvodů a bezpečnostních zařízení a samozřejmě zde nechybí faktické údaje.

Stavba domu

Samotný proces výstavby se provádí za dohledu stavebního dozoru, ale můžete mít i autorský dozor projektanta, který se podívá na to, jak stavba probíhá dle plánu. Je to velmi výhodné, protože dohlíží na vše za vás a vy se můžete věnovat svým záležitostem. Navíc, pokud nejste odborník, tak lépe dohlédne třeba i na to, aby dům byl kvalitní. Následně se provede kolaudace, kdy se vám předají klíče a můžete bydlet.

Stavby na klíč

Někteří lidé si přímo libují ve stavebních pracích, rádi přiloží ruku k dílu a mají dobrý pocit z toho, že si svůj dům postavili zcela sami pouze s pomocí několika řemeslníků. Ovšem těchto lidí opravdu není hodně a není se čemu divit. Mnoho lidí potřebuje bydlet rychle, navíc v případech, kdy staví dům a zároveň platí nájem v původním bydlišti, do doby, než se budou moci přestěhovat do nového. Dále také investoři chodí do práce, musí se věnovat rodině, a stavět dům čistě ve dnech volna je opravdu běh na hodně dlouhou trať. A co teprve tehdy, když ke stavbě nemá člověk žádný cit, stavební práce nejsou jeho koníčkem a vlastně ani neví, co je potřeba, kde začít a jaké řemeslníky vůbec shánět. Pro tyto lidi je nejlepším možným řešením nechat si postavit dům nebo jinou nemovitost na klíč. Stavby na klíč přinášejí s sebou jenom samé výhody, i když jsou o něco dražší, než když se do stavby pustíte sami. Ale s tím se musí počítat, každý luxus něco stojí. Pojďme se blíže podívat na výhody staveb domů na klíč.

Proč si nechat postavit dům na klíč

Důvodů, proč se rozhodnout pro stavbu domu na klíč, je hned několik. Prvním a velmi důležitým důvodem, proč mnoho lidí volí tuto variantu výstavby, je čas, který díky stavbě na klíč ušetříte. Jestliže se rozhodnete pro stavbu rodinného domu svépomocí, klidně můžete na několik let zapomenout na rodinné výlety, na odpočinek po návratu ze zaměstnání, prostě na Váš volný čas. Tím, že si necháte postavit dům na klíč, nejenže Vám zůstane volný čas, ale ušetříte si i velké starosti, které s sebou stavba domu nese. Odpadnou Vám starosti s běháním po úřadech, sháněním všech možných povolení, projekt stavby, přivedení inženýrských sítí na pozemek, shánění firem a řemeslníků a mnoho dalšího. Profesionální stavební firma, která se zabývá výstavbou rodinných domů na klíč, Vám nejen všechny tyto starosti ušetří, ale stavba bude postavena mnohem rychleji, než kdybyste si veškeré práce zajišťovali sami. Vy se tak můžete věnovat čistě naplno svému zaměstnání, svým koníčkům, rodině a přátelům a pravidelně docházet na stavbu a kontrolovat, zda je práce ve stavu, v jakém být má, nebo pokud práci absolutně nerozumíte, je dobrou volbou najmout si stavební dozor a následně věci konzultovat s ním.

Rodinný domek

Bezesporu velkým plusem, co se staveb na klíč týče, je to, že celou stavbu organizuje pouze jedna firma, kterou jste pro práci objednali. Tato výhoda spočívá zejména v tom, že dodavatel přesně do posledního detailu naplánuje harmonogram stavebních prací, jak na sebe budou navazovat, časové rozpětí jednotlivých stavebních prací, přesný výpočet spotřeby materiálu, délku celkové stavby a na základě výše uvedeného i finální cenu, na kterou vás stavba na klíč přijde. Pokud jste již nějakou stavbu stavili svépomocí nebo jste rekonstruovali bydlení, je velmi pravděpodobné, že jste se sami na vlastní kůži mohli přesvědčit, jak nespolehliví jednotliví řemeslníci jsou. Buď termíny prací neustále posouvají, protože nemají buď čas, nebo mají lepší zakázky než je zrovna ta vaše, nebo když už přijdou, trvá jejich práce podstatně déle, než bylo domluveno, atd. Tato situace vám u staveb na klíč nehrozí. A co je nejdůležitější? V případě zjištění jakéhokoliv problému, nespokojenosti nebo reklamace vždy víte, na koho se obrátit, neboť za kompletní stavbu vám ručí pouze jedna firma.

Kompletní rekonstrukce domu

Postavení nového domu, nebo jeho kompletní rekonstrukce, vyžaduje značné vynaložení financí. Ne každý má možnost si postavit dům, např. proto, že nemá k dispozici pozemek, nebo nemá čas na stavení domu či se mu naskytlo bydlet ve starším rodinném domku. Aby člověk investoval do rekonstrukce efektivně, vždy se mu vyplatí spolupracovat s vhodnou realizační firmou. Stejně jako pro novostavbu, tak i pro rekonstrukci staršího domu se vyplatí oslovit všestrannou firmu, která se specializuje přímo na rekonstrukcea práce s nimi související. Sem spadají stavební práce, zednické, obkladačské, sádrokartonářské aj. Vždy je lepší přenechat rekonstrukci specializovaným firmám, aby nedošlo k zanedbání propojených souvislostí stavby.

Zateplování fasád

Zateplování fasád je jednou z nejčastějších rekonstrukcí. V dnešní době stále se zvyšujících nákladů je toto vítanou úsporou. K zateplování se hojně využívá sádrokarton. Jedná se o sádrovou hmotu vlisovanou mezi dvě desky papíru. Tato metoda vznikla už na konci 19. století v USA. Avšak až v letech 1910 – 1930 dochází k jeho sériové výrobě. Sádrokartonová deska je vyrobena z papíru. Vnitřní jádro tvoří hemihydrát, který je tvořen síranem vápenatým a surovým sádrovcem. Hlavní předností sádrokartonu je izolace. Ta je nejen tepelná ale i zvuková. Sádrokarton rovněž reguluje vlhkost. Má taky protipožární vlastnosti. K dalším jeho výhodám patří snadná tvarovatelnost, pevnost, jednoduché řezání a dlouhá životnost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11724 (cesky-magazin.cz#27)


Přidat komentář