Vyhřívané podlahy

Tvrzení, že podlahové vytápění je jen pro bohaté, již dávno není pravda. Vyhřívané podlahy s sebou přinášejí tolik výhod, že si je pořizuje stále více lidí, a nezáleží na tom, zda do bytu, domu, sportovních hal nebo administrativních budov.

Vyhřívané podlahy

V současné době se naprostá většina lidí při výstavbě rodinného domu nebo rekonstrukci stávajícího bydlení rozhoduje, zda si nechat nainstalovat vyhřívané podlahy. A není se čemu divit. Vyhřívané podlahy totiž s sebou přinášejí pouze samé výhody. Vyhřívané podlahy nejsou určeny pouze pro ty, kteří mají neustále studené nohy, ale také pro lidi, kteří mají prostě rádi příjemné teplo. No posuďte sami, co je příjemnější? Zda se projít a vůbec trávit čas v místnosti, kde vás studí nohy od dlažby nebo jiné studené podlahy nebo mít nohy položené na příjemné krásně vyhřívané podlaze? Vyhřívané podlahy jsou ideálním řešením do koupelny, kde je vůbec potřeba více tepla než v jiných místnostech interiéru. Vyhřívané podlahy oceníte také v případě, že máte děti, neboť sami nejlépe víte, kolik času tráví při hraní na podlaze.

topeni

Ve Středočeském kraji nabízí firma pana Lukáše Holuši topenářské práce. Tato firma je prověřená nejen počtem realizací, které má již na kontě, ale také spokojenými zákazníky. Firmu pana Holuši si můžete objednat nejen na topenářské práce ale také nainstalatérské . Kompletní nabídku služeb najdete také na adrese www.beninto.webnode.cz. S panem **Holušou se vždy domluvíte na nejlepším řešením i ceně. Pro sjednání schůzky využijte telefonní číslo:** +420 731 907 846** či e-mail:** Beninto@seznam.cz.** Firmu pana Holuši vám můžeme jen doporučit. Jistě oceníte vstřícné jednání a necháte si poradit nejlepší možné řešení svých požadavků.

  • **Lukáš Holuša
    **
  • **tel: +420 731 907 846 - NON STOP havarijní servis
    **

Výhody vyhřívané podlahy

Výhodou pořízení si vyhřívané podlahy je skutečnost, že díky ní spotřebujete podstatně méně energie než u konvekčního vytápění. Vyhřívané podlahy vydávají do prostoru sálavé teplo podstatně větší plochou, což se projeví i na celkové teplotě v místnosti a teplo je krásně a pravidelně rozprostřené. Sálavé topení nevíří prach a tedy ani bakterie, které jsou v prachu obsažené, a proto vyhřívané podlahy využívají velmi rádi lidé, kteří trpí alergiemi, ale také astmatem. Vyhřívané podlahy jsou také velmi dobrým řešením pro děti, které, jak jsme již zmínili výše, si rády a často hrají na zemi a do pusy vezmou vše, co jim přijde pod ruky. Co se týká estetické stránky, je podlahové vytápění perfektní volbou pro lidi, kteří mají svůj interiér zařízen v moderním stylu a klasické radiátory by jim v místnosti moc parády nenadělaly. Navíc nemusíte si dávat pozor na vybavení místností, kdy u klasických radiátorů máte vždy jednu stranu pokoje zaplněnou právě radiátorem a není možné zde již umístit skříň, postel nebo zrovna na straně, kde se radiátor nachází, nechat zhotovit francouzské okno, apod. Klasický radiátor zkrátka zabírá místo. V neposlední řadě je další výhodou podlahového topení skutečnost, že tento druh topení se hodí pod jakýkoliv podlahový materiál, ať už pod dlažbu, plovoucí podlahu, koberec, PVC, dřevěnou podlahu a jiné.

topeni1

Jak podlahové topení funguje?

Co se týká podlahového topení, tok tepla působí zcela opačně než u topení konvekčního. Zatímco u klasického, konvekčního topení veškeré teplo z radiátorů postupuje vzhůru a nikdy nedochází k situaci, že by se teplo udrželo dole, u podlahového topení sálavé teplo stoupá velmi pomalu nahoru, a čím více jde nahoru, tím více také ztrácí na své teplotě. Proto má u stropu teplotu podstatně nižší než dole. U konvekčního vytápění se teplo u stropu drží nejdéle. A kdo z nás se pohybuje u stropu? Z tohoto důvodu je konvekční vytápění zcela neúčelné a dá se říct i zbytečně drahé, neboť teplo u stropu nemáte možnost nijak využít. U podlahového vytápění jsou vaše končetiny neustále v teple, neboť toto teplo se drží ve spodních dvou třetinách místnosti. A když je teplo na nohy, je teplo po celém těle.

 

Druhy podlahového vytápění

Mezi nejčastější typy podlahového vytápění patří teplovodní vyhřívání a elektrické vyhřívání. Teplovodní vyhřívání se skládá ze soustavy plastových trubek, které jsou položeny pod stávající podlahu a tyto se buď můžou zalít cementem, nebo se na ně položí lehká deska. Často se tento typ vytápění používá do novostaveb, ale je možné jej také použít do zrekonstruované místnosti. Elektrické vyhřívání rychle rozehřeje podlahu na vámi zvolenou teplotu a také lépe reguluje teplotu. Z elektrického vytápění je nejvíce preferován přímotopný systém. Jaký typ podlahového vytápění zvolíte, závisí především na typu vašeho domu. ** **

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11720 (cesky-magazin.cz#8)


Přidat komentář