Venkovní dlažby

Na výběr venkovní dlažby je potřeba klást patřičný důraz. Je rozdíl, zda volíte dlažbu do míst, kde bude venkovní posezení, chodník či příjezdová cesta. Proto se nechejte inspirovat naším článkem, ať máte představu, na co dávat při výběru pozor.

Venkovní dlažby

V okamžiku, kdy začnete stavět dům, zaměřujete svou pozornost převážně na zateplení domu, barvu fasády, na volbu střešní krytiny, atd. To, jakou venkovní dlažbu zvolíte, zpravidla řešíte až úplně jako poslední záležitost a přitom je správně zvolená dlažba tak podstatná. Jestliže chcete, aby byl váš dům reprezentativní, neměli byste výběr venkovní dlažby v žádném případě podceňovat.

Venkovní dlažba toho o každém majiteli domu hodně napoví. Praktický člověk volí dlažbu spíše betonovou. Kdo má hodně velké estetické cítění, ten zase rád sáhne po dlažbě keramické, nebo také kamenné či dřevěné. A komu je úplně jedno, jak jeho dům vypadá, zřejmě mu bude i jedno, jaká dlažba bude položena kolem domu a touto otázkou se tedy vůbec nezabývá. Což je škoda, navíc v případě, pokud je majitelem pěkného domu nebo krásného pozemku. Proč takový pozemek nezvelebit?

U venkovní dlažby je vždy od prvopočátku kladen vysoký důraz na kvalitu materiálu, ze kterého je vyrobena. Dlažba určená navenek musí totiž splňovat požadavky na vysokou odolnost před nepříznivými povětrnostními vlivy. Dlažba se nepoužívá pouze k vytvoření chodníku nebo příjezdové cesty, ale dlažbu můžete použít také k obkládání bazénu, schodiště, terasy nebo jako obklady na fasádu. Venkovní dlažba se dá také velmi dobře kombinovat s dalšími obkladovými materiály. Co se týká nabídky venkovních dlažeb, ta je v dnešní době velmi široká, a proto než nějakou koupíte, pořádně výběr zvažte, aby plnila dlažba požadovaný účel.

Podle čeho vybírat venkovní dlažbu?

Každý, kdo vybírá venkovní dlažbu, především prvně hledí na vzhled dlažby a cenu za ni. Je však nutné pohlížet i na praktickou stránku dlažby a této podrobit svůj výběr. Jinou dlažbu asi budete volit do zahrady, která plní pouze estetickou část a jinou do zahrady, která je čistě užitková. Také u dlažby, která bude položena do míst sloužící jako příjezdová cesta, parkoviště atd., bude nutné klást na ni zvýšené nároky, neboť tato dlažba musí být dostatečně odolná vůči zátěži.

V místech a prostorách, kde se budou pohybovat auta a vůbec jakékoliv dopravní prostředky, je vhodné položit zámkovou dlažbu. Tato dlažba je charakteristická vysokou odolností a také trvanlivostí. Navíc je mrazuvzdorná a odolná vůči ostatním nepříznivým vlivům, kterými se rozumí např. voda, a jiné neblahé povětrnostní podmínky. Kamennou dlažbu volí především ti, kteří rádi kombinují různé materiály dohromady a kteří si potrpí na moderním a ojedinělém designu. Kamenná dlažba se totiž velmi snadno kombinuje s jakýmikoliv jinými materiály. Dřevěná dlažba je velmi originální a upoutá pozornost snad každého kolemjdoucího nebo návštěvy. Dřevěná dlažba ale není až tak trvanlivá, což se ovšem nedá říct o těch ostatních. Při výběru musíte tedy zvážit, kam dlažba přijde, jak bude zatěžována, jaký účel má plnit a samozřejmě vybrat podle toho, která dlažba se vám líbí.

Při výběru venkovní dlažby dbejte na to, aby byla dlažba protiskluzová. Tyto dlažby bývají v obchodě označeny symbolem boty a hvězdičky. Dále vybírejte takovou dlažbu, která je mrazuvzdorná. Odolnost dlažby vůči mrazu je závislá na její nasákavosti. Taková dlažba bývá označená sněhovou vločkou. V případě, že byste na výše popsané nehleděli a koupili dlažbu bez těchto vlastností, zcela jistě vám dlouho nevydrží. Další charakteristikou venkovní dlažby je otěruvzdornost, která bývá značená čísly od 1 do 5. Čím vyšší číslo, tím je materiál odolnější proti opotřebení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11721 (cesky-magazin.cz#11)


Přidat komentář