Tesařské, klempířské a pokrývačské práce

Pustili jste se neohroženě do stavění chaty či domu? Stavba základů a stěn pro Vás nebyla překážkou, ale na střechu si netroufáte? Své síly a možnosti nemusíte přeceňovat. Lepší je, když se obrátíte na některého z odborníků.

Stále totiž platí „zlaté české ručičky“. Což je pro nás, jako potenciální klienty řemeslných služeb, výhodné. Nemusíme složitě experimentovat v činnostech, ve kterých nejsme kovaní. Přeci jen je však dobré se při výběru řemeslníků zaměřit na parametry, podle kterých budete moci poznat, že máte před sebou odborníka svého oboru. Jedním takovým parametrem jsou reference.

Provádění montáže krovů

Montáž krovu si můžete objednat nejen v případě novostavby, ale také postaršího domu, památkového objektu, či dokonce i atypické dřevěné konstrukce. U některých firem, které se soustřeďují na montáže krovů, můžete také požadovat službu v podobě vypracování návrhu krovu, a to v 3D zobrazení. Díky této službě budete moci vidět Váš nový krov, jeho řešení, tvar, ještě dříve, než vůbec dojde k tesařské práci, jako takové.

Možnosti montáže krovů

Již jsme uvedli, že u pokrývačské firmy si můžete objednat montáž krovu na řadu objektů, co do velikosti, typu, tvaru. Vedle samotného krovu, Vám firma také může krov opatřit některými z poptávaných doplňků. Může se jednat například o vikýř, komínovou výměnu, vyprofilované záhlaví jednotlivých trámů, ozdobné výplně štítu u krovu aj.

Ošetření dřeva určeného na krovy

Nezapomeňte si také u Vámi vybrané firmy zjistit, jak je to s povrchovou úpravou dřeva, trámů, tj. veškerého materiálu, který bude použit pro Váš nový krov. Mohli byste se také setkat s firmou, která „neřeší“ ošetření dřeva, v podobě impregnace aj., ani ne tak třeba z hlediska ušetření času, ale přání samotných klientů. Pokud by však náhodou došlo k tomu, že by bylo dřevo neošetřené, aniž byste o tom věděli, pak by střecha, jako komplet vykazovala výrazně nižší životnost, funkčnost. A vše by muselo začít znova, protože krov by byl ve zchátralém stavu.Rekonstrukce střechy

Impregnace

Impregnace je v případě krovu velmi důležitá. Ostatně, lze to přirovnat například k vrchnímu oblečení, které je vhodné do deště, ale chybí mu impregnace. Pak je promoknutí tzv. na kost, na spadnutí. A to platí také u neošetřeného dřeva určeného na krov. Nasákne vodu, začne plesnivět aj.

Vybudování zahradního altánu

Zahradní altány je možné spatřit na různých veřejných místech, v ZOO, na naučných stezkách, v parcích. Hned se při spatření altánku do něj hrnete, abyste se alespoň na chvíli ukryli před žhnoucími slunečními paprsky? Ovšem nejen na výletech, procházkách si můžete užívat výhod takového altánku. Ne nadarmo se k altánu pojí slovo zahradní. Altány jsou totiž velmi poptávaným artiklem u firem, které vybudování zahradního altánu nabízí. A tak můžete při Vašich procházkách spatřit zahradní altány také na pozemcích, které jsou součástí rodinných domků.

Zahradní altán – místo klidu a setkávání

I Vy patříte k majitelům alespoň kousku zelené zahrady, u domku, chaty, chalupy? V tom případě, nač ještě váhat? Uvidíte, jakou návštěvnost bude vykazovat Vaše nové „sídlo“ v podobě zahradního altánku. Ten ostatně může ještě letos zaujímat čestné místo na Vašem pozemku. V altánku si pak můžete hovět při čtení Vaší oblíbené knihy, časopisu. Můžete v altánku uspořádat setkání rodiny, přátel a dát si nějakou tu dobrou baštu. Zahradní altánek však může být i místem, kdy se spojí dva životy v jeden, tj. místem svatebního obřadu. Uvidíte, že čím déle budete mít altánek, tím přijdete na více možností, jak ho využít.

Pokrývačské práce

Již z názvu vypovídá, v čem bude spočívat stěžejní činnost pokrývačské firmy. U pokrývačské firmy si můžete objednat nejen montáž krytin, ale také montáž všech střešních doplňků a montáž střešních oken. S pokrývačskou firmou se také můžete dohodnout na dodávce materiálu, tj. krytiny, střešních doplňků, ale i střešních oken.Opravená střecha

Odborné poradenství při výběru pokrývačského materiálu

Současná nabídka** pokrývačského materiálu**, je co do typů poměrně bohatá. A tak není výjimkou, že jsou pokrývačské firmy, které se specializují pouze na vybrané typy krytin. Jsou však i firmy, u kterých můžete poptávat montáž veškerých, v současné době dostupných krytin. Ani první, ale ani druhá možnost ještě sama o sobě nevypovídá, že se jedná o pečlivé a znalé řemeslníky. Někdo prostě dává přednost výjimečné kvalitě, před kvantitou. Někdo si zase může dovolit takový počet zaměstnanců, že pak pro něj není problém nabízet kvalitní montáže všech krytin.

Montáž střešních oken

Existenci** střešního okna** oceníte nejen v případě, že uvažujete vytvořit z půdního prostoru obytnou místnost. Střešní okno je vhodné mít i tehdy, pokud budete na půdě „jen“ sušit prádlo, bylinky, houby apod. Díky střešnímu oknu budete moci rychle a efektivně vyvětrat. Pokud jste měli možnost navštívit půdu u stavení, které neřešilo střešní okno, pak jste bezpochyby museli pocítit jistou zatuchlost.

Střešní okno malého, velkého rozměru

Té se však rozhodně dočkat nemusíte, rozhodnete-li se alespoň pro jedno střešní okno, a to třeba i velmi malého rozměru. V případě, že by měla půda sloužit jako pracovna, dětský pokoj aj., pak se doporučují spíše střešní okna velká. Ta totiž významně prosvětlí místnost, vnesou do ní denní světlo. A tak nebudete muset tolik svítit za využití elektriky. A v noci? Nebude snad romantičtější pohled na tmavou oblohu, na které budou rozesety třpytivé hvězdy.

Klempířské práce

Jaké služby se „ukrývají“ pod klempířskými pracemi? Klempířské práce především zahrnují montáž plechových krytin, montáž okapů (svody, žlaby), ale také oplechování parapetu, lišt, říms, okapnic.

Montáž plechových krytin

Proč dát přednost plechové krytině, před jinými? Kvalitní plechové střešní krytiny se mohou pochlubit řadou výhod. K nim patří především vysoká trvanlivost, prakticky bezúdržbovost, tj. bez nutnosti impregnace, či jiného ošetření. Krom toho si budete moci vybírat z velkého množství tvarů, ale i barevných odstínů.

Montáž okapů

Okapy, stejně jako hromosvody, je možné přiřadit obrazně řečeno k historickým doplňkům, zato však neocenitelným. V obou případech doposud nikdo nepřišel s lepším řešením, co do ochrany. Okap je velmi důležitý pro svod dešťové vody. Bez namontovaného okapu by Vaše fasáda dostala velmi brzo „na frak“.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11737 (cesky-magazin.cz#357)


Přidat komentář