Stavby rodinných domů na klíč Ostrava, Brno, Praha

Plánujete stavbu vlastního domu? Dnes je výhodná doba, protože investice do čehokoli se vždy zúročí v časech, kdy není ekonomická přízeň. A nemovitosti se vám zhodnotí navždy.

Bydlení v pronájmu nebo žití v bytě. Spousta lidí touží po vlastním bydlení a nejlépe i trošku izolovaném od ostatních lidí. Vlastní dům je ideální možnost, ale ne každý má dostatek financí, aby si pořídil vlastní bydlení v rodinném domě. Naštěstí ale dnes máte spousty možností jak takový dům získat. Jednak jsou různé bankovní a peněžní ústavy, které vám usnadní investici do domu a navíc i samotné firmy mají nabídky v různých cenových rozpětích, kdy si sami můžete vybrat dle toho, na co vám stačí vaše prostředky. Navíc, jak jsme zmínili, nyní je stále příhodná doba peníze investovat. Protože je ekonomická krize, ceny jdou dolů. Jakmile se bude dařit, ceny porostou. Pokud ale budete mít majetek, už se vám bude zhodnocovat. Navíc investice do nemovitosti je vždy z těch nejlepších vedle komodit a podobně, protože o domy bude vždy zájem, takže pokud nenecháte stavbu chátrat, neproděláte.

Vadí vám půjčky? Vezměte si tu nejvýhodnější pro vás. Spousta lidí se bojí dluhu, což tak teoreticky může být vnímáno, ale je to druh investice do budoucnosti. Není to například pračka na dluh, která určitě jednou odejde. Dům může mít trvalou hodnotu po několik generací, tudíž je lepší si připlatit na své než dávat peníze třeba do pronájmu. Když si spočítáte, že ročně můžete dát za pronájem i 100 000 korun, jsou to peníze, které jdou někomu jinému. Proto zvažujte, že oslovíte firmu, která vám udělá dům na míru.

 

Nevyznáte se ve** stavbě rodinných domů**? Neklesejte na mysli, většina lidí toto absolvuje jednou za život. Proto vás stručně seznámíme se stavebním oborem, abyste věděli jak postupovat.

Rodinné domy na klíč

Pokud se rozhodnete zařídit si vlastní bydlení, je to většinou na celý život. Proto nikam nespěchejte. Pečlivě si vyberte to, co se vám líbí a co je užitečné. Počítejte i do budoucna. Pokud jste mladý pár a sháníte bydlení, můžete mít časem rodinu, vzít k sobě rodiče, takže stavba pro dva lidi nestačí. Můžete zvolit větší dům nebo si vybrat typ, kde se dá přistavovat. Dívejte se též po možnostech, jak ušetřit. Jsou stavby, které jsou konstruované tak, aby šetřily energiemi. Podívejme se ale na výběr blíže.

Co je dům na klíč

Předně si představíme dům na klíč. Co tento pojem znamená? Dnes můžete mít řadu služeb na klíč. Výtahy, úklid nebo zahrada, vše může být s přívlastkem „na klíč". Jedná se o službu, kdy na začátku přesně stanovíte jasné parametry a poté se nemusíte už o nic starat. Zadáte úkol, a poté přijdete k hotovému. Co se týká staveb domů, samozřejmě, že budoucí majitelé po očku sledují, jak jejich zázemí roste, ale nemusí v průběhu stavby řešit například dodavatele, instalatéry a podobně. Vše už je dojednané.

Rodinný dům – možnosti

Co se týká realizací objektů, existuje spousta nabídek. Jaký chcete materiál? Máte představu o svém domě nebo byste si radši něco vybrali? Seznámíme vás s nejčastějšími typy, které v katalozích naleznete.

Zděná stavba

Stále je to nejklasičtější forma rodinného domu, proto výrobci stavebních materiálů stále přicházejí s novými možnostmi jak vylepšit jednotlivé komponenty, aby byl co nejspolehlivější. Pokud se staví zděný dům, většinou můžete mít na výběr i z různých typů (viz níže). Jsou ale samozřejmě i možnosti, že můžete přinést vlastní návrh (představy, fotografie apod.) a odborníci s vámi zkonzultují, jak realizovat vaše představy.

Typový dům

Pokud si nevíte rady, jak by měl váš dům vypadat, dostanete katalog ukázkových staveb, ze kterých si můžete vybrat. Je to praktické, protože hned vidíte, jak bude daný dům vypadat a navíc si můžete vybírat i podle ceny. Takové stavby jsou velmi výhodné, protože jsou stavěné dle nějakého plánu a odborníci se snaží klientovi vyjít co nejvíce vstříc. Typové stavby jsou pak dělené podle materiálů, členění či jiných dispozic. Navíc je to rychlá varianta stavby, protože už s n jsou zkušenosti a nemusí se otálet s termíny.

Dřevostavba

Velmi oblíbená moderní forma staveb, ale věděli jste, že tu byla dříve než zděné domy nebo panely? Stačí se podívat třeba na roubenky, ty jsou přeci též ze dřeva. Dnešní moderní stavby jsou unikátní v tom, že jsou v souladu s přírodou. Dřevostavba může být i ekologická a prostorná, protože má tenčí stěny. Navíc je z ekologicky zpracovatelného materiálu, takže šetří životní prostředí.** Dřevostavby** jsou i nenáročné na dopravu, tudíž vám stavebníci neúčtují tak vysokou částku peněz. Dřevostavba je teplotně izolační a vhodná i pro alergiky. Navíc je i rychle realizovatelná, můžete ji mít i za čtvrt roku. Tento typ objektu je i finančně výhodný, takže ušetříte o to více. A co se týká energií, tak šetří až o 70% spotřeby.

Stavba rodinného domu

Jak vypadá průběh** stavby rodinného domu? Předně se musí vyřídit povolení a poté se musí dodržovat to, na co dostanete souhlas úřadů. I s tím vám mohou pomoci **zkušené stavební firmy, proto se optejte, co je třeba. Pokud něco nebudete mít nebo se nedodrží dané záležitosti, vystavujete se riziku vysoké pokuty.

Projekt domu

Před stavbou se udělá návrh daného objektu, jak bude vypadat. To zahrnuje grafický nákres, zakreslení rozvodů a bezpečnostních zařízení a samozřejmě zde nechybí faktické údaje.

Stavba domu

Samotný proces výstavby se provádí za dohledu stavebního dozoru, ale můžete mít i autorský dozor projektanta, který se podívá na to, jak stavba probíhá dle plánu. Je to velmi výhodné, protože dohlíží na vše za vás a vy se můžete věnovat svým záležitostem. Navíc, pokud nejste odborník, tak lépe dohlédne třeba i na to, aby dům byl kvalitní. Následně se provede kolaudace, kdy se vám předají klíče a můžete bydlet.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11736 (cesky-magazin.cz#344)


Přidat komentář