Stavby na klíč - Jihomoravský kraj

Pro účely jakékoli rekonstrukce či stavby je vždy ideální objednat si stavební firmu, která dodává veškeré stavební práce. To znamená od projekce a statických posudků, přes stavby na klíč a rekonstrukce, až po tesařské a stolařské práce.

dům na klíčV čem spočívají výhody staveb na klíč?

Je to jednoduché. V podstatě při jakékoli rekonstrukci je potřeba řemeslníků či odborníků různých oborů. Při rekonstrukci koupelny je potřeba nejen zedníka, ale také plynaře, vodaře. Při rekonstrukci střechy potřebujete tesaře, klempíře, pokrývače. A podobnými výčty bychom mohli pokračovat. Kde jednotlivé řemeslné firmy sehnat? A když už seženete, můžete si je objednat v termínech, jaké budou vyhovovat vám? Co když se práce zedníka z určitých důvodů protáhne a vodař pak nemůže nastoupit ve sjednaném termínu? Navíc platíte každému řemeslníkovi dopravu a režii zvlášť. Objednat si jedinou firmu na veškeré práce se vám vyplatí časově ale i finančně.


Provádění staveb na klíč

Realizaci jakékoli stavby předchází projekt, který vyžaduje pečlivost naplánování a odbornost provedení, a to od začátku do konce. Ideální je objednat si u dodavatele stavbu na klíč. V takovém případě zadáte své požadavky a spolu s firmou projdete jednotlivé varianty řešení, až naleznete to nejvhodnější. Ve smlouvě o dílo se specifikují jednotlivé práce, které budou na zakázce dodány, druh a typ materiálu, případně i jeho konkrétní výrobce. Dále se dohodnete na termínu realizace prací a datu odevzdání dokončené dodávky. Takže v případě stavby rodinného domu na klíč si můžete kontrolovat postup prací, jak daleko je firma s vaší stavbou a to je veškerá vaše starost. Vše ostatní je v rukou firmy, která by měla být spolehlivá a známá kvalitou odváděných prací.

projekt domu

Jsou součástí kompletní realizace střech, ale je možné si je objednat i samostatně. V každém případě je důležitý správný výběr střešní krytiny a** pokládka podle kladečského plánu**. Návrh a výpočet střešní krytiny je zdarma. Kladečský plán je důležitý zejména u pokládky složitějších tvarů střešní krytiny a u střech, kde se využívá i speciálních prvků pro umístění antén, satelitu, hromosvodu, sněhových zábran, odvětrávání, anebo solárního systému. Moderní střešní systémy umožňují pokládku solárního systému přímo do pokládky střešní krytiny. Přitom kladečský plán pamatuje i na montáž střešních oken. A to jak klasických tak, na dálkové ovládání.

Projektování staveb, statika staveb

Každé stavbě přechází zpracování projektu. Někdy je třeba začít od vypracování studie proveditelnosti. V jiných případech se začíná projektovou dokumentací pro územní řízení, pokračuje se stavebním povolením a dokumentací pro provedení stavby včetně inženýrských činností. V této přípravné fázi jakékoli stavby je nutné zaměřit se na statické návrhy či posudky stavebních konstrukcí. Kvalitní stavební firma si s tím vším poradí.

zateplení fasády domuZateplování a rekonstrukce fasád

Mezi další činnosti stavební firmy patří zateplování a rekonstrukce fasád, které je v dnešní době často poptávané. A to jak majiteli rodinných domů, tak velkých bytových a panelových domů. Důvody jsou pádné. Zateplená fasáda výrazně pomáhá regulovat teplotu v místnostech v různých ročních obdobích. V době horka se místnosti nepřehřívají, v zimním období zateplená fasáda zabraňuje úniku tepla a šetří energii na vytápění prostor. Zateplená budova celkově dosahuje akumulační vlastnosti a je schopná udržovat příjemnou teplotu i při přerušovaném vytápění. Další výhodou je eliminace doléhání hluku z ulice dovnitř a hospodárnější výkon topné soustavy.

Zateplováním se také odstraňují tepelné mosty a ničí se plísně, které již nemají šanci se znovu rozrůstat. Je to tedy návratná investice. Konkrétně** firma pana Živnůstka** se zabývá kontaktními zateplovacími systémy, které jednoznačně přispívají k úspoře energie. Tato dokonale sladěná, certifikovaná a hlavně odzkoušená soustava prvků působí jako dokonalý izolant. Mezi pláštěm budovy a izolantem v podstatě nevzniká žádná zvuková kapsa. Tepelná pohoda a energetická úspora je díky tomu maximální.

Výměna oken bývá součástí zateplování fasády

Kromě toho, že výměnou oken získá dům nový, moderní a upravený vzhled, je hlavním důvodem úspora tepla. Stará okna již dobře netěsní a kvůli tomu jimi zbytečně uniká spousta drahého tepla. V současné době se montují okna plastová, či eurookna. Pokud jste se například rozhodli k rekonstrukci a zateplení fasády, určitě je vhodné tuto rekonstrukci doplnit i o výměnu oken. Vše vám dodá jediná firma během jediné zakázky. Bude to pro vás i cenově výhodnější.

tesařské práceTesařské práce

Tesařské práce zahrnují veškeré práce týkající se stavby a oprav krovů. Kromě toho tesař vyrobí i střešní podhledy, zahradní dřevěné stavby, a stavební opěrné konstrukce. Samozřejmostí je i to, že na přání jsou všechny výrobky hoblované.** Tesařské práce** nabízejí stále širší nabídku prací se dřevem. Stěžejní však zůstávají stavby střech všech velikostí a tvarů, a malé zahradní a účelové stavby.

Tesařské, stolařské a klempířské práce

Stejně i při rekonstrukci či stavbě střechy se vyplatí objednat si dodávku střechy na klíč. Nejdřív si objednejte prověřenou firmu na provedení potřebného měření a zpracování cenové kalkulace. Objednaná firma se už pak o vše další postará. Nejprve se začíná odstraněním staré střešní krytiny. Samozřejmě je výhodné současně domluvit i její odvoz. Potom následují tesařské práce, kdy je třeba zrekonstruovat nebo postavit nový krov, na který se pak pokládá zvolená střešní krytina. S jejím výběrem vám pomůže právě stavební firma, neboť existuje množství střešních krytin, které jsou určeny pro konkrétní typy střech. Bere se v úvahu váha krytiny, kterou je střešní konstrukce schopna unést, cena krytiny, její vlastnosti a také doba životnosti. Krytinu položí pokrývači a následují práce klempířské, kdy se zhotoví okapní systém.

obkladačské práceZednické práce, obklady a dlažby

Při rekonstrukcích se obvykle bourají některé příčky, aby se v jiných místech postavily nové, nebo se odstraňují natrvalo. Při rekonstrukcích bytů a rodinných domů se často zhotovují nové omítky, opravují se nátěry. Pokládá se stále oblíbená keramická dlažba, pod kterou se stále častěji vede podlahové vytápění. Obklady také použijete v nově rekonstruované koupelně či kolem kuchyňské linky.

Zámečnické práce

Pro zhotovení vrat, zábradlí, mříží a různých kovokonstrukcí je třeba kvalitních zámečníků. Obraťte se proto na takovou stavební firmu, která vám dodá stavbu včetně zámečnických prací. Veškeré stavební a jim přidružené práce Vám také zajistí odborná firma.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11749 (cesky-magazin.cz#523)


Přidat komentář