Sádrokartony a zateplovací práce - Česká Lípa

Sádrokarton je moderním stavebním materiálem, který se používá takzvanou suchou cestou. To znamená, že při stavbě i rekonstrukci odpadá nepořádek, vše probíhá velmi rychle a za příjemnou cenu.

Suchá výstavba a sádrokartonové konstrukce

Suchá výstavba se dnes používá u nové výstavby i u rekonstrukcí. Moderní stavební materiály umožňují netradiční řešení, která snižují dobu stavby, náročnost výstavby, množství odpadů i cenu. Snad právě proto dnes sádrokartonové konstrukce tvoří až celých 70 % technologií při výstavbě i rekonstrukci komerčních prostor. Velký podíl mají sádrokartony i v soukromých prostorách. Využití nacházejí u stavby rodinných domů, u rekonstrukcí bytů, půdních prostor, bytových jader a také u všech možných přestaveb.

Skvělé vlastnosti sádrokartonových desek

Zásluhou neustálého vývoje jsou sádrokartonové desky na vysoké úrovni a mají řadu skvělých vlastností. Tou první jistě je variabilnost použití, následuje lehkost materiálu, rychlost výstavby, minimum odpadu a určitě i výhodná cena. Co je však nejdůležitější, je zdravotní nezávadnost desek. Ty jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jejichž hlavní složkou je sádra, rozvlákněný papír, skleněná vlákna a speciální karton. Přidávají se podle druhu různé impregnace a další látky, které zaručují vlastnosti jednotlivých desek. I přidané látky jsou zcela zdravotně nezávadné. To je staví na první místo mezi stavebními materiály.

Sádrokartony a zateplovací práce - Česká Lípa

Pokud i vy uvažujete o přestavbě, rekonstrukci či stavbě pomocí sádrokartonových systémů a desek, tak se určitě obraťte na odborníky. Stavět ze sádrokartonu svépomocí se nevyplácí. Zejména z důvodu, že laik se jen těžko orientuje v nabídce sádrokartonových desek, a tak lehce může použít jiné desky, než ty co jsou na danou stavbu určené. Tím se sníží i kvalita a vlastnosti celé stavby. Právě vlastnosti sádrokartonových desek je staví na výjimečné místo. Je však nutné neustále sledovat nabídku i vývoj, poněvadž ten jde stále dopředu. Zásluhou toho dnes není sádrokartonová deska použitelná pouze do interiéru, ale i do exteriéru. Rozhodnete-li se tedy pro oslovení odborníka, který se sádrokartony a jejich systémy zabývá. Objednat si tak u něho můžete sádrokartonové práce, rekonstrukce a také zateplení fasády.

Sádrokartonové práce

Sádrokarton umožňuje zcela změnit, obnovit rekonstruovat i vystavět interiér. K tomu slouží řada desek, které mají různé vlastnosti. Právě jejich vlastnosti určují kam, kterou desku použít a tak zajišťují přesně to, co od suché výstavby očekáváte. Sádrokartonové práce patří do moderních a i historických interiérů. Opravdu tomu tak je. Moderní interiéry využijí sádrokartony ke všem výhodám bydlení, a ty historické k replikám a úpravám podle dochovaných záznamů.

Přednosti sádrokartonových konstrukcí

Sádrokartony umožňují to, co klasická výstavba neumožňuje. Je to** rychlost**, s jakou je možné vystavět jakýkoli interiér. Důležitá je také nenáročnost na stavební stroje a zařízení. K přednostem patří i snadná doprava. Pro sádrokartony mluví také možnost jejich tvarování, vytváření netradičních dispozičních řešení interiérů, interiérových doplňků, nábytku a to klasického, netradičního atypického i vestavěného. Asi nejvíce každého zajímají jednotlivé vlastnosti sádrokartonových desek. K nim určitě patří nehořlavost, odolnost, výborné izolační schopnosti, a speciální vlastnosti podle požadavků jednotlivých částí interiéru. Předností a to významnou je nízká hmotnost sádrokartonových konstrukcí. Právě ta je určuje do míst se sníženou nosností nosných zdí. A konečně je tu i úprava sádrokartonových desek. Po vybroušení a impregnaci je možné je jakkoli upravovat nátěrem, malbou, nebo všemi druhy obkladů.

Rekonstrukce se sádrokartony

Jsou opravdu skvělou volbou. Zásluhou sádrokartonů můžete vyřešit problémy s místem, můžete zrekonstruovat bytové jádro, můžete získat další prostory nebo bydlení rekonstrukcí půdy a jejích prostor. Možností je však daleko více.

Odhlučnění pomocí sádrokartonu

Sádrokartonové desky umožňují i odhlučnit celý interiér, nebo jednotlivé jeho části. Modrá sádrokartonová deska je vyrobena tak, aby maximálně izolovala průchod jakéhokoli hluku. Je tedy vhodná pro izolaci panelových bytů, pokojů hudebníků, kin, divadel i dalších prostor, ze kterých vychází hluk, nebo ve kterých je zapotřebí dosáhnout snížení vnikání hluku zvenčí.

Rekonstrukce bytového jádra

Zde je právě sádrokarton ideální. Příčky ze zeleného sádrokartonu jsou odolné vlhku, uschovají všechny rozvody a zároveň se vyznačují i vyšší nosností závěsných zařízení. Je možné na ně zavěsit kuchyňské skříňky i zařízení koupelny. Mohou být využity i u změny dispozic. Problémem není příčka v atypickém tvaru, ani zajíždění posuvných dveří do pouzdra. Samozřejmostí je možnost vytvoření koupelnového nábytku přímo ze sádrokartonu, snížení stropu a vytvoření tak úložného prostoru, světelné rampy nebo polic. Konečnou podobu může dostat bytové jádro obložením keramickými obklady, malbou, nátěry, nebo třeba dekorativním benátským štukem.

Rekonstrukce půdních prostor

Opět jde o typickou rekonstrukci dnešní doby. Její zásluhou se může rozšířit bydlení v rodinných domech, v bytových i panelových domech, kde takto vznikají mezonetové byty, nebo ve starší zástavbě, zejména historické, která nesnese velké zatížení. Půdní vestavbu je možné kompletně vytvořit ze sádrokartonu. Využití zde najdou klasické bílé sádrokartonové desky pro příčky, obklady, podlahu i vestavěný nábytek a designové prvky. Zelené impregnované sádrokartonové desky vytvoří příčky pro koupelnu, záchod a kuchyni. Modré odhluční prostory. Červené protipožární zajistí podkrovní byt proti požáru. Moderní dírované desky pomohou s instalací klimatizace.

Rekonstrukce bytů

Staré byty v městské zástavbě se vyznačují vysokými stropy. Zde se rekonstrukce určitě bude mimo jiné týkat jejich snížení. Sádrokartonové desky umožňují vybudovat podhledy a úložné prostory, které sníží strop, a tím i náklady na vytápění. Vysoké stropy těchto bytů je možné využít i jinak. S pomocí sádrokartonů můžete vybudovat například spaní pod stropem. Získáte tak navíc mini ložnici, a větší obývací prostor. Toto řešení je vhodné i pro dětské pokoje, kde pod spaní můžete umístit pracovní prostory. Pro toto řešení se hodí nové sádrokartonové desky, které mají vysokou nosnost.

Zateplení fasády

Fasádou uniká teplo a tím se snižuje v domě tepelná pohoda a zároveň se navyšují výdaje za topení. Vyplatí se tedy zvážit její zateplení. Zateplení nejen zvýší tepelnou pohodu, ale celá fasáda jím zkrásní. Dostane takzvaně nový kabát. Na vás bude výběr jeho barvy. Nezapomeňte, že fasáda by měla ladit s okolím i s ostatními částmi domu. Zateplení fasády může také proběhnout pomocí speciálních obkladových desek. Ty mají již konečnou úpravu. Proto si konečnou podobu fasády vybíráte ze vzorníku v katalogu. Zateplovací obkladové desky mají i tu výhodu, že bývají omyvatelné. Snadno se tedy udržují a stále skvěle vypadají.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11748 (cesky-magazin.cz#515)


Diskuze a zkušenosti

Lucie | 21.01.2013 16:49
Re: Sádrokartony a zateplovací práce - Česká Lípa Pana Boháče mohu jen a jen doporučit....byla jsem nad míru spokojená, rychlé a solidní jednání a hlavně vše za přijatelnou cenu!!!


Přidat komentář