Rekonstrukce, sádrokartony - Mělník a okolí

Výstavba a rekonstrukce domu nebo bytu neznamená jen výměnu oken, pokládku dlažby a obkladaček v koupelně a přestavbu bytového jádra, ale také kvalitně provedené zednické práce, zateplení fasády nebo půdní vestavbu. Tedy vše, co lehce zvládne odborník.

Rekonstrukce, sádrokartony - Mělník a okolí

Každý, kdo se chystá na výstavbu rodinného domu nebo na rekonstrukci domu nebo bytu, by si jistě přál mít doporučení na kvalitní stavební firmu. Na firmu, která provádí širší spektrum stavebních prací, díky čemuž by ušetřil čas a starosti se sháněním jednotlivých řemeslníků a plánováním prací tak, aby na sebe navazovaly a nevznikaly zbytečné časové prodlevy.

Stavební činnost

Stavební činnost je pojem velmi široký a zahrnuje v sobě nepřeberné množství stavebních prací. Jisté je, že pokud oslovíte dobrou a spolehlivou firmu, která nabízí kompletní stavební práce, můžete se od jediné firmy dočkat celkové výstavby rodinného domu se vším všudy. Do stavební činnosti spadá tedy výstavba a přestavba rodinných domů, bytů a nebytových prostor, kompletní dodávky staveb, zateplování rodinných domů, revitalizace panelových domů, půdní vestavby, sádrokartonové systémy, rekonstrukce domů a bytů, obklady a dlažby a další.

Hrubá stavba domu

Hrubou stavbou domu se rozumí kostra celého domu. Proto je velmi důležité dbát na kvalitu provedení hrubé stavby a tuto významnou práci přenechat odborné firmě. Je potřeba si uvědomit, že neodborně provedená hrubá stavba může mít za následky velké škody, které následně ovlivní a poškodí celou stavbu. Podstatný je výběr stavebního materiálu. Rovněž i s výběrem, jako se stavbou, vám pomůže profesionální firma, která má nejenom požadované znalosti, ale také patřičné zkušenosti. Díky odbornému poradenství bude váš dům splňovat přísné energetické normy a také budete mít doma zdravé klima a pocit příjemného domova. Samozřejmostí hrubé stavby stejně jako celkové výstavby rodinného domu je zpracovaná projektová dokumentace.

Co zajistí profesionální firma v rámci hrubé stavby?

Každá stavební firmaoblasti provedení hrubé stavby se zaměřuje na něco jiného. Některá např. jen provede výkopové práce, které výstavbě hrubé stavby předcházejí, jiná zas položí základovou desku, atd. Co předchází hrubé stavbě, jsou samozřejmě výkopové práce. Proto firma, která provádí hrubou stavbu domu, zajistí skrývku ornice a výkopové práce základových pásů.

Dále vám položí zemnící pásek a provede betonáž základových pasů. Instaluje průchodek pro přípojky inženýrských sítí a dodá a položí ležaté kanalizace včetně tlakové provedení tlakové zkoušky. Následuje příprava podloží základové desky a její betonáž. Poté odborníci provedou hydroizolaci, která je velmi důležitá a moderní stavba se bez ní neobejde. Postaví obvodové stěny, stejně tak i vnitřní nosné stěny a příčky. I komín je pro profesionální firmu samozřejmostí. Pak už zbývají jen stropní konstrukce, položení střešní krytiny, osazení střešních oken, oplechování, úžlabí a vnitřní schodiště. Navíc pokud vám bude výše uvedené práce provádět profesionální firma, můžete si být jisti kvalitně odvedenou prací a určitě se budeme moci nastěhovat podstatně dřív, než když byste si hrubou stavbu stavěli sami s pomocí řemeslníků.

Rekonstrukce bytu

K rekonstrukci bytů se stejně jako u stavebních činností řadí mnoho prací, které však můžete nazvat termínem stavební práce. Rekonstrukcí můžeme rozumět kompletní přestavbu bytu, bytového jádra, rekonstrukci koupelny, pokládku plovoucích podlah, výstavbu sádrokartonových podhledů a příček, provedení půdní vestavby, položení obkladů a dlažby, instalatérské, elektroinstalatérské práce, taktéž sem spadají lakýrnické a malířské práce, včetně dodání stavebního materiálu, odvozu odpadu, atd.

Tyto práce však můžete očekávat pouze od takové stavební firmy, která se zaměřuje na kompletní služby v oblasti rekonstrukce bytu. Ne každá firma totiž nabízí takto širokou paletu služeb, a proto vám poté nezbývá nic jiného, než přizvat řemeslníky na bourací práce, poté shánět někoho, kdo vám provede rozvody vody, plynu, elektřiny, následně se ptát po známých, jestli neznají dobrého zedníka, který by položit dlažbu do koupelny, atd. Proto, pokud máte tu možnost, využijte služeb jedné firmy, která vám všechno výše uvedené poskytne.

Sádrokartonové konstrukce

Sádrokarton je ideálním řešením pro všechny vnitřní nenosné konstrukce. Sádrokartonové konstrukce vám budou sloužit k tomu, abyste mohli oddělit prostor na samostatné místnosti a to od nejběžnějších příček, které se nacházejí mezi místnostmi bytů nebo kancelářských prostor, až po náročné konstrukce. Přesto, že jsou tyto sádrokartonové konstrukce nenosné, ještě to neznamená, že na takové stěny není možné nic zavěšovat. Klidně můžete na sádrokartonovou stěnu zavěsit nábytkovou skříňku apod. Sádrokarton je nejvhodnější materiál, co se rekonstrukcí podkrovních prostor týče. Je to dáno především jeho vynikajícími vlastnostmi, ke kterým patří příznivá pořizovací cena, požární odolnost, tepelná izolace a mnoho dalších. Navíc díky sádrokartonu můžete z vašeho domu nebo bytu vytvořit přímo architektonické dílo. Navíc práce se sádrokartonem je velmi rychlá, jde o suchou, čistou práci a celková přestavba vám vyjde levně.

Výhody sádrokartonových konstrukcí

K největším přednostem sádrokartonu patří jeho rychlá montáž, se kterou si odborníci poradí jedna dvě, dále čistota prostředí. Sádrokarton je ekologicky nezávadný, snadno se montuje, a splňuje estetické požadavky. Sádrokarton můžete velmi snadno a jednoduše kombinovat s jinými materiály, jako je kov, sklo, dřevo a mnoho dalších. Velmi dobře působí sádrokarton na mikroklima vašeho interiéru a dá se pořídit velmi levně.

Zateplování fasád

V důsledku neustálého zvyšování cen za spotřebované energie má každý velký zájem na tom zabránit únikům tepla ze svého domova a ušetřit tak na zbytečném plýtvání energií. Díky zateplení fasády razantně snížíte tepelné ztráty a náklady na vytápění. Jestliže bude zateplovací systém správně navržen a odborně proveden, dosáhnete tím i optimálního mikroklimatu v letním období, navíc ochráníte obvodové konstrukce a prodloužíte tak i celkovou životnost těchto obvodových stěn. Navíc se zateplením zlepší životního prostředí. Zateplení se neprovádí jen u novostaveb, ale i u starších domů. K zateplení fasád se používá buď polystyrén, nebo minerální vata. Veškeré výhody a nevýhody vám vysvětlí firma, která zateplování fasád provádí. Odborníci nejlépe odhadnou, který způsob zateplení bude pro váš dům nejhodnější a také vám sdělí, proč tak odhadují.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11730 (cesky-magazin.cz#70)


Přidat komentář