Rekonstrukce kuchyní a koupelen - Brno a okolí

Když už naše kuchyně není to, co bývala, a u známých vidíme krásnou, novou kuchyňskou linku, začneme přemýšlet o podobných plánech. Dnes není nic nemožné, a tak si můžeme sestavit kuchyni podle svých tajných přání.

Nic není navždy, a to, co používáme denně, již vůbec ne. Opotřebení je zde znatelnější než kdekoliv jinde, a tak je nutné občas něco vyměnit, opravit a tak podobně. Pokud se poohlédneme po své koupelně, či dokonce kuchyni, musíme uznat, že opotřebení zanechalo jasné známky. A protože se doma chceme cítit dobře a tak trochu se i před návštěvou svým pěkným interiérem pochlubit, je nutné změnu provést.

Rekonstrukce kuchyní a koupelen - Brno a okolí

Nemusíte se hned hrnout ve zmatku do ničení staré kuchyně a kachličky obouchávat. V klidu si můžeme sednou a sbírat inspiraci z časopisů, webu nebo od sousedů a známých. Až budeme mít konkrétní představu, stačí zavolat odbornou firmu a nechat si vše schválit.

 

Rekonstrukce koupelen

Vždy záleží na tom, jaká koupelna je – prostorná nebo spíš menší, s oknem nebo bez okna, zděná či byl při jejím budování použit sádrokarton a další. V každém případě je důležité počítat s tím, že koupelna by měla být vždy čistá – přece jen je to místnost, kde se očista těla provádí a ve špíně se tak děje jen stěží. A dnešní trendy v oblasti koupelen si s tímto tvrzením náramně notují.

Světlo a čisto - základ

Klasická dnešní koupelna je světlá a plná osvětlení. Pokud nemáte možnost okna (bydlíte v paneláku) a okno holt neuděláte, musíte bezpodmínečně zvolit světlou barvu obkladů nechat si zabudovat dokonalou osvětlovací techniku. Tu nevynecháte ani v případě, že okno v koupelně máte. Možnost zde však máte větší a to tu, že můžete volit i tmavší kousky obkladů.

Prostor v koupelně

Když už jsme u** panelákových koupelen**, nebo veškerých malých, musíme zmínit pár důležitých faktů. U** prostorných koupelen** je to prakticky jedno, tam volíte podle svého vlastního vkusu, kdežto u těch malých je každý centimetr důležitý. Nicméně ne tolik, jako tomu bylo ještě před pár lety. Dnes je na trhu široké množství různých van, sprchových koutů a koupelnový nábytek není problém sestavit na míru. Pro představu malé srovnání – ještě před pár lety jste do stejné koupelny napasovali vanu, pračku umyvadlo a už to byla místnost jen pro jednoho. Kdežto nyní můžete dát vanu, umyvadlo, i pračku, třeba i sprchový kout a nějaký ten nábytek a nebudete mít problém se tam vejít dva, třeba i tři.

Obklady a dlažby v koupelně

Dnešní trh toho nabízí mnohé ve všech směrech. Příkladem jsou třeba obklady. Ať už ty na podlahu, tak i ty na zdi. Anebo právě ty, které lepíme na zdi. Když opomeneme barvy, povrchy, materiály a tloušťky, i tak jich je mnoho. Jsou zde různé velikosti a tvary – velké, nebo úplně malé. Čtvercové, nebo podlouhlé.

I co se týče motivů je z čeho vybírat. Věc se má dokonce tak, že si můžete jednotlivé kusy obkladů nakombinovat a vytvořit tak naprostý originál své koupelny. Co se týče vhledu, můžete tak pustit uzdu své fantazii a kombinovat a plnit si své sny.

Jak v koupelně topit

Dalším, co bude potřeba v nové koupelně vyřešit, je přívod tepla. Protože se obvykle do koupelen pokládají na podlahy studené dlaždice, doporučuje se podlahové vytápění. Bude to pro vás příjemnější a vaše zdi nebude tak hyzdit škaredý radiátor, který navíc v malé koupelně jen zavazí.

Rekonstrukce kuchyní

Pakliže bude naším cílem** rekonstrukce kuchyně**, neponecháme nic náhodě. I zde je sousta možností a návrháři a designéři kuchyní moc dobře vědí, jaké prvky se do kuchyně 21. století hodí a že jsou to prakticky kouzelníci, neboť i z miniaturního místa dokážou vytvořit mnoho prostoru.

Multifunkční kuchyně

Můžete mít kuchyní podle svých snů a přání a to i těch tajných. Snad nic není nemožné a vyzískáte multifunkční kuchyň, která nebude jen vaší místností, ale také vašim pomocníkem. Navíc si vše můžete sladit do barev, které jsou vám sympatické a výšku či šířku linky si zvolit podle potřeb.

Obhlídka musí být

Když začnete plánovat design spolu s využitím nové kuchyně, určitě si zajděte k sousedům, známým, prolistujte magazíny a sledujte aktuální trendy na internetu. Jedině tak získáte přehled o tom, co vše je možné, více pak zkonzultujete se samotným výrobcem kuchyně. Ten vám jistě poradí hodně.

Stojí to peníze

Ale abychom nezacházeli daleko. Jistě jste již natěšeni na svoji novou kuchyň, pamatujte však na to, že každá taková rekonstrukce, je-li pak dělaná na míru a s velkým množství různorodých prvků, stojí také nemalé peníze. Musíte se na to připravit. Pokud chcete dokonalou kuchyň, nesmíte počítat, že to bude zadarmo. A také pamatujte na to, že kuchyň pořizujete tak dvakrát za život, takže se vyplatí peníze do ní investovat, stejně jako koupelny nebo dalších místností.

Trendy dnešních kuchyní

A co že to tedy ta multifunkční kuchyň znamená? Začneme čísly – výška kuchyňské linky je prakticky stejná, nicméně, každému vyhovovat nemusí, proto není problém udělat linku vyšší a pracovní desku tak uzpůsobit do výšky, kterou požaduji. To stejné platí o šířce. Zabudování elektrospotřebičů je dnes stejně běžné, asi jako vlastnit mobilní telefon.

Dříve se dělala klasická otvírací dvířka. Dnes je trendem do spodní části kuchyňské linky umisťovat šuplíky – větší či menší a do vrchní části linky pak buď zmíněná, klasická dvířka anebo skříňky s otvíráním směrem nahoru. Má to svá opodstatnění – lépe se dvířka ovládají a snáze se zde hledá.

Díky výrobě na míru si můžete sestavit prakticky na všechny nádoby své vlastní skříně a přihrádky a vyhnete se tak omezování volného prostoru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11732 (cesky-magazin.cz#130)


Přidat komentář