Rekonstrukce koupelny Pardubice a okolí

Modernizace bytového jádra obsadila hned třetí příčku na stupnici nejčastěji prováděných oprav a rekonstrukcí. Ostatně není se co divit. Řadě bytových jader je několik desítek let a tak již vlastně přesluhují.

Bytová jádra

Ovšem stárnoucí bytové jádro je možné proměnit** rekonstrukcí** v úžasné místo pro odpočinek a účinnou relaxaci celého organizmu. Záleží jen na vašem přání a představách. Ostatně již dávno neplatí, že bydlení v panelových domech je pro ty méně majetné. Vždyť byt v panelovém domě dnes může být naprosto luxusní záležitostí. To umožňují nové stavební materiály, které mají nové složení i technologii stavby. A tak bydlet v panelovém domě přináší dnes řadu výhod. Tou první je luxusní prostředí zrekonstruovaného bytu a malá plocha na úklid, což zajistí více času na zábavu a koníčky. Hned druhou výhodou je blízkost práce, školy, školky. Další blízkost nákupních i lékařských center. Prostě bydlet v bytě se dnes vyplatí. A tak stačí najít byt v odpovídající lokalitě, stavební firmu, která ho zrekonstruuje a pak si již jen užívat pohodového bydlení.

Rekonstrukce koupelny a bytového jádra - Pardubice a okolí

Rekonstrukcemi se zabývá stavební firma Marcel Mamiňák. Specializuje se zejména na** bytová jádra a koupelny**. Zásluhou toho může nabídnout celou řadu možných řešení, která přemění vaše bytové jádro v účelné, praktické a krásné zázemí. Pan Marcel Mamiňák navíc individuálně spolupracuje se svými klienty. Každému nápadu klienta se věnuje a snaží se vyjít vstříc jeho přání. Kromě toho nikdy neopomene nabídnout nejvhodnější řešení i materiály, které rekonstrukci povedou k lepšímu výsledku a do budoucna znamenají lepší pohodu i obslužnost.

  • Služby stavební firmy Marcel Mamiňák si můžete objednat pomocí
  • e-mailové adresy** m.maminak@centrum.cz**
  • nebo telefonního čísla 777 828 741

Luxusní koupelna

Bytové jádro a dispoziční řešení

Základem každé modernizace, každé rekonstrukce je zvážení daného dispozičního řešení a** možností jeho změn**. Tyto možnosti jsou rozhodující. Stejně rozhodující je i volba nového materiálu pro příčky. Velmi dobrým tahem je pokusné vytvoření projektu na papíře, kde zvážíte možnosti a zkusíte vykreslit svá přání. Teprve pak je dobré vyhledat buď přímo stavební firmu, nebo projektanta, koupelnové studio či bytového designera. Ti všichni vám mohou vytvořit projekt na míru vašeho bytového jádra a vašich přání.

Projekt

Projekt je pro přestavbu nezbytný. Stejně jako projektová dokumentace, která znázorní rozvody a celkové nové řešení. Výhodou provedení nových projektů, je jejich vytvoření v 3D programu, který umožňuje ve vizualizaci úpravu podle přání zákazníka. Tak ještě ve fázi vytváření projektu můžete učinit změny. Hotový projekt pak většinou je konečnou podobou vašeho bytového jádra a slouží jako rozpis a návod pro realizaci stavební firmou. Potřebovat ho budete i u ohlášení stavebních úprav.

 

Možnosti dispozičních řešení

U bytového jádra se nejčastěji řeší koupelna, záchod, ale i chodba a úložné prostory. Ve velké části případů se ustupuje od velké chodby či haly ve prospěch místa v koupelně. Dosti časté je spojení záchodu a koupelny, což se však někdy projeví jako ne příliš šťastné řešení. K dalším možnostem patří kompletní změna dispozic, což je však možné jen u některých typů** bytových jader**. Jde o možnost změny koupelny, záchodu a kuchyně. Zbouráním příček vznikne velký prostor, který se rozdělí přesně v půli okna. Tak vznikne velká koupelna s přepážkou na záchod a menší, ale dostačující kuchyně. Výhodou tohoto řešení je přirozené světlo v obou prostorách a pak možnost větrání koupelny. Jako další řešení je možné různé posunutí příček, vystavění příček ve stávajícím dispozičním řešení, ovšem z nových materiálů. Zde je možné nabídnout i řešení, kdy plocha u stropu je prosklená, ať již otvíracími okny, nebo luxferami. To umožňuje přístup denního světla, ale nijak to nenaruší soukromí, ani možnosti rozmístění nábytku v kuchyni či jiné místnosti.

Moderní koupelna

Materiály pro rekonstrukci

Volit můžete v podstatě ze dvou materiálů. A to z klasických zdících materiálů jako je odlehčený ytong, anebo z materiálů pro suchou výstavbu, což je impregnovaný sádrokarton. Obě možnosti mají své pro a proti. Většinou každý doporučuje tu, která se mu líbí více.

Ytong

Jde o rekonstrukci pomocí klasické vyzdívky, která je však přece jen lehčí. Do vyzděných příček je nutné vysekat drážky pro nové instalační rozvody a ty je pak potřeba zapravit. Výhodou je, že obklady je možné lepit přímo na neomítnutou zeď.

 

Sádrokarton

Ačkoli je sádrokarton lehký a tenký, jeho vlastnosti jsou téměř nepřekonatelné. Jde o jeho úpravu. Pro rekonstrukce bytových jader a koupelen se používá impregnovaný sádrokarton, který je odolný vlhku, mokru i plísním. Jeho nosnost je dostatečná zásluhou** nosných profilů.** Tak je možné na příčku montovat sanitární techniku i kuchyňské skříňky, které budou plné talířů. Rozvody se u sádrokartonu vedou v připravených instalacích. Nic se tedy nevysekává, ani nezaomítává. Obklady je možné lepit hned na naimpregnovaný sádrokarton. Místo obkladů je možné použít i dekorativní štuky, což přináší do koupelny velmi zajímavý vzhled. Nejpoužívanější je Benátský štuk, který má podobu mramoru i jeho vlastnosti.

Koupelna s vůni relaxace

Výběr kachlí

Pro koupelny se většinou hodí keramické obklady. Ty jsou nabízeny v nepřeberné škále odstínů i vzorů a tvarů. Do menších koupelen je dobré zvolit světlé odstíny, které nebudou vlivem malého prostoru působit depresivně. Výborně vypadají kombinace různě velkých kachlí. Velké kachle, doplněné mozaikou se v poslední době staly naprostým hitem. Ale ani složité kladečské plány nezůstávají pozadu. Ovšem krásný je i zcela jednoduchý obklad s pár malými ornamenty doplněný hezkými skříňkami. Dlažby by v tak malém prostoru měla být opět světlejší a protiskluzová. Výhodné je nechat si pod dlažbu položit podlahové topení.

Elektroinstalace

Pro rozvody elektrické energie v koupelně existují speciální předpisy. Ty je nutné dodržet. Nicméně, při rekonstrukci koupelny je nutné předem zvážit, jaké elektrické rozvody budou zapotřebí. Pro osvětlení koupelny je vhodné volit jedno centrální světlo a pak světla k zrcadlu. Vhodné jsou i rozptýlené bodovky, které se zabudují podle potřeby. Je nutné zvážit, zda bude v koupelně připojena i pračka a sušička. Pak také to, jakou budete mít vanu. I ta může v případě, že zvolíte hydromasážní potřebovat elektrický proud. Stejné je to i u sprchového koutu. Zejména pokud zvolíte parní nebo hydromasážní. Elektřina je zapotřebí i pro ventilaci, či topné žebříky nebo podlahové topení.

Koupelna v zámeckém stylu

Vana nebo sprchový kout?

Každé má své pro a proti. Vana poskytuje příjemnou koupel s lenošením, může být v provedení s masáží bublinkami, nebo s kompletní hydromasážní.** Sprchový kout** může být klasický, parní, který nahradí i saunu a pak masážní. Může být i kombinací toho všeho. A u kombinací zůstaneme. Pokud se nemůžete rozhodnout, existuje řešení, které nabízí vanu upravenou tak, aby byla zároveň i sprchovým koutem.

Jak dlouho trvá rekonstrukce koupelny?

Většinou od zahájení bourání asi jeden týden. Záleží na náročnosti prací a na tom, co vše si přejete. Ovšem můžete počítat s tím, že déle než 14 dní rekonstrukce rozhodně trvat nebude.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11746 (cesky-magazin.cz#432)


Přidat komentář