Rekonstrukce bytů a bytových jader - Havířov a okolí

Potřebujete změnu? Pak se podívejte, jestli tou obměnou nebude prostředí, ve kterém žijete. Pro spoustu lidí je rekonstrukce bydlení vstupem do nové éry života. Zkuste jej změnit.

Předělání domova je někdy velkým zásahem do života lidí. Ovšem může to být velmi kladné, zejména, když se bavíme o tom, že někdo potřebuje změnu. Rekonstrukce pak slouží nejen estetickému účelu, ale také k údržbě bydlení, protože žádný materiál není nosný věčně. To se pak týká i hygieny. Když se dnes bourá umakartové jádro z dob dávných, tak byste se divili, co za zvířátka tam můžete nalézt, a to nepočítáme prach a jiné mikročástice. Pokud se tedy rozhodnete pro rekonstrukci, tak si objednejte spolehlivou firmu, která vám zajistí kvalitní a dlouhotrvající práci. Poradíme vám.

Rekonstrukce – výběr

Pokud se rozhodnete pro změnu, tak to má nějaký důvod. Předně si rozmyslete, jak chcete, aby vás** interiér** vypadal a co všechno budete chtít. Pokud například budete měnit koupelnu a po skončení prací si vzpomenete, že chcete zmodernizovat i obývací pokoj, tak je to zbytečná ztráta času. Vyplatí se mít vše najednou. Byli byste pak zbytečně omezeni na delší dobu, protože rekonstrukce vás omezí v podstatě skoro stejně, ať máte předělanou jednu nebo více místností. Něco jiného samozřejmě je, když se předělává celý byt kompletně.

Až se tedy budete rozhodovat o rekonstrukci, tak si vyberte, co se vám bude líbit. Dívejte se do katalogů, na internet nebo na nabídky firem, abyste dokázali kompletně ilustrovat, co se vám byste doma chtěli mít.

Rekonstrukce – možnosti

Rekonstrukční práce se týkají celého obydlí, ale protože se hojně využívají tyto typy služeb u předělávek koupelen, tak si dané práce rozdělíme.

Rekonstrukce bytu

Pokud budete měnit kompletně byt, tak se nabízí přestavění stěn. Můžete si nechat přepažit místnosti, abyste měli více pokojů a každý by měl své zázemí. Nebo naopak. Děti odrostou, tak proč nemít ze dvou malých pokojů jeden velký? Rekonstrukční práce vám mohou udělat i různé podhledy, výklenky a celý interiér pak bude plastičtější. Můžete využít moderních prvků, kdy se vám nabízí flexibilní využití moderních materiálů. Pokud nemáte v plánu zasáhnout do nosných stěn, tak můžete využít třeba sádrokarton, který dokáže nahradit řadu materiálů a to vše za krátký čas, méně nepořádku a méně peněz. Dnešní zařízení interiérů nemusí být jen holé čtyři stěny, ale výmalbou můžete pokoje opticky zvětšit nebo jinak zpestřit. Přejděme ale ke specifickému typu – bytovým jádrům.

Rekonstrukce bytových jader

Bytová jádra jsou především** koupelny**. Protože se ale jedná o byty, kde je méně prostoru, tak se často interiér řeší tak, že z druhé strany je kuchyně, tudíž se předělávají dvě místnosti. Když si to vezmete, tak tato dvě místa jsou co do zařízení nejbohatší. Zatímco v obytných místnostech jako je obývací pokoj nebo ložnice si vystačíte se čtyřmi stěnami, tak tady už máte nějaké zařízení. Tím může být kuchyňská linka, vany, sprchový kout, zapojení spotřebičů a podobně. Tyto typy procházejí modernizací, takže jednou za čas je dobré je obměnit nejen z hlediska opotřebovanosti, ale i funkčnosti.

V moderních prvcích koupelen se pak nabízí třeba speciální sprchy, kdy můžete mít několik trysek. Lze mít i otáčivé páky, lze uzpůsobit zařízení v koupelně tak, aby bylo šetrné vzhledem k místu. Co se týká kuchyní, tak zde se osvědčuje zejména systém zabudovaných spotřebičů. Pokud máte dřevěnou kuchyňskou linku, tak nemusí ráz kuchyně přebíjet bílá technika, ale lze ji mít schovanou pod stejným dezénem.

Proč rekonstruovat?

V podstatě jsou dva mezní důvody, proč rekonstruovat bydlení. Jako první se nabízí** modernizace bydlení**, kdy budete mít novější, čistší a neopotřebovaný nábytek. Stejně tak to platí i s interiérem. Pak se nabízí ale i určitá obnova statických bodů a hygieničnost. Pokud máte něco staré několik desítek let, tak se tam usadí mikroorganismy, plísně a podobně. Důvodem rekonstrukce pak samozřejmě může být i kompletní přestavba domu, pokud bydlíte v bytovém družstvu nebo obecním bytě. Zde jsou ale důvody rekonstrukce obdobné – výměna starého za moderní.

Zednické práce

Jestli potřebujete něco opravit nebo postavit, tak zedníci vám zajistí tyto činnosti. Jedná se totiž o služby, kdy se odborníci starají hlavně o základní práce, ovšem v nabídce aktivit je i něco více. Proto se nejprve zeptejte, co daný řemeslník nabízí. Můžete si nechat postavit nosné zdi, vykachlíkovat interiér nebo předělat rozměry pokojů.

Kdy rekonstruovat?

Tato otázka se nabízí, i když odpověď by se zdála jednoduchá. Tehdy, kdy budete mít okoukané nebo opotřebované bytové zázemí a také, až budete mít peníze. Někteří si mohou domyslet, že i ten čas je celkem nezbytný. A právě zde se často rozhoduje, kdy zvolit opravu. Kdy nebudete potřebovat celý byt, abyste jej mohli podrobit rekonstrukci. To se v podstatě nenaskýtá nikdy, ale vše jde, když se chce. Záleží na tom, jak jsou opravy náročné. Pokud se jedná o vybourání a přestavbu jádra, tak řemeslníci jsou schopni toto udělat za týden. Vy můžete provizorně bydlet na chatě, v hotelu, u rodiny a podobně. Nebo si jen najdete provizorní zázemí a vše přečkáte doma. Pokud se jedná o kompletní rekonstrukci, tak tam je to delší, proto je třeba výhodné zajistit si nějaké výhodné ubytování. Nejlepší je samozřejmě jiné místo, třeba ona chata, pokud ji máte.

Rekonstrukční práce vám vnesou novou svěžest do života. Mějte na paměti, že to, kde bydlíte, odráží i váš duševní stav a psychické rozpoložení. Proto dbejte na to, abyste měli kolem sebe to, co je vám příjemné a abyste se cítili dobře. Uvidíte, že pak budete i lépe přistupovat k práci, budete spokojenější v soukromí a bude se vám více dařit. Jednou za čas, udělat svěží vítr v životě, to může být i** rekonstrukce bydlení**.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11729 (cesky-magazin.cz#69)


Diskuze a zkušenosti

Josef Kopal | 26.03.2013 12:11
Re: Přestavby a rekonstrukce bytů Pardubice a okolí Mám zájem o rekonstrukci byt. jádra v garsonce, Pce-Polabiny. Akce spěchá. V případě zájmu mne kontaktujte na e-mailu, mob. 723 558 301 Děkuji


Přidat komentář