Rekonstrukce bytového jádra - Frýdek-Místek a okolí

Máte doma staré umakartové bytové jádro? A chcete se ho zbavit? S umakartovými bytovými jádry jsou často problémy, takže není divu. Existují dvě možnosti, co s umakartovým bytovým jádrem provést.

Umakartová jádra jsou velmi často zdrojem problémů, protože jsou vyrobena z materiálu, který není tvarově stálý – často se různě prohýbá a někdy nasává vlhkost, takže je pak zpuchřelý a zkroucený, někdy i plesnivý. V nejhorších případech umakartové jádro i popraskalo. A k tomu všemu má umakart ještě další velkou nevýhodu, kterou je to, že neizoluje zvuky, takže když jste v koupelně nebo na záchodě, tak vás všichni okolo slyší a naopak vy zase slyšíte je, když jsou na záchodě nebo v koupelně, což může být zdrojem nepříjemností a trapných situací. Pokud jste se rozhodli umakartové bytové jádro rekonstruovat, pak si můžete vybrat ze dvou možností, mezi kterými je ovšem zásadní rozdíl, který spočívá jednak v odlišné finanční náročnosti obou variant, pak také v časové náročnosti obou variant a především i konečný výsledek je značně rozdílný.

Renovace umakartového bytového jádra

Renovace bytového umakartového jádra je tou variantou, která je ze dvou nabízených možností levnější a je také o dost rychleji hotová. Je však otázkou, zda budete s výsledkem spokojeni, neboť renovace jádra sice vylepší jeho vzhled, ale neodstraní zásadní problémy a nevýhody umakartu, kterými jsou tvarová nestálost, nasávání vlhkosti a velmi slabá zvuková izolace.

Renovace umakartového bytového jádra je poměrně jednoduchá záležitost, kterou by měl zvládnout každý průměrně šikovný člověk. To samozřejmě platí pouze v případě, kdy máme na mysli pouze rekonstrukci stěn jádra, nikoliv rekonstrukci vybavení jádra, čili výměnu vany, záchodu, umyvadla atp. Při renovaci umakartu jde pouze o to zakrýt nepěkný** umakartový povrch**. To lze učinit dvěma způsoby. Jako první krok si proto musíte vybrat, zda umakart natřete speciální barvou vhodnou na hladký povrch, nebo si pro renovaci umakartu vyberete plastové polepy podobné těm, které se lepí nad kuchyňskou linku jako imitace kachliček. A pak už vybranou variantu pouze aplikujete, čili jádro natřete nebo polepíte imitací kachliček a** renovace jádra** je hotová.

Vyzdění umakartového bytového jádra

Pokud si však vyberete pro rekonstrukci umakartového bytového jádra variantu vyzdění jádra, pak počítejte s vynaložením většího množství finančních prostředků a také s tím, že to bude trochu déle trvat. Na druhou stranu pokud jste schopný kutil, můžete si vyzdění provést sám (sama) a tím také dost ušetříte. Pokud se už chystáte jádro vyzdít, pak popřemýšlejte nad tím, zda není příhodně vyzdění jádra rovnou spojit i s generální rekonstrukcí** výbavy sociálního zařízení**, čili s výměnou umyvadla, záchodové mísy a vany, popřípadě s instalací sprchového koutu. Když už dojde k tak zásadní rekonstrukci, tak je velice vhodné zaměřit se i na novou podlahovou krytinu. Současné trendy říkají, že na podlahu do koupelny se hodí kachličky velkých rozměrů, na stěny pak kachličky i něco menší.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11722 (cesky-magazin.cz#25)


Přidat komentář