Plastová okna a Eurookna - Ostrava

Energetickou úsporu nám přinese instalace plastových oken a dveří. Podobnou vlastnost mají i dřevěná Eurookna. Na českém trhu se setkáme s mnoha typy lišícími se rozměry, počty skel či stavební hloubkou.

Výplň stavebního prostoru zvaná** okno** nám slouží od pradávna k prosvětlování místnosti. V minulosti byla tvořena často pouze pomaštěným papírem, zato církevní stavby měly bohatě vykládané výplně. Dnešní okno se skládá ze skla a obvykle také rámu, který je vyroben nejčastěji z hliníku, plastu nebo dřeva. Může být celistvé s jedním souvislým sklem nebo dělené na okenní tabule. Zvláštním typem jsou střešní okna.

Plastová okna a Eurookna - Ostrava

Volba správného typu oken má vliv nejen na průnik světla do místnosti, ale také ovlivňuje únik tepla. Právě proto si získala v poslední době oblibu plastová okna a eurookna. Na českém trhu je celá řada firem, které se zabývají jejich instalací. Jednou z nich je firma DEC- PLAST, která je zároveň i vyrábí. Tato společnost se může pochlubit 18letým úspěšným působením na českém trhu. Její počátky sahají do roku 1994, kdy začala s výrobou plastových oken v Trnávce. S rostoucí poptávkou se DEC - PLAST začal zabývat rovněž složitějšími systémy posuvných dveří a zimních zahrad. V roce 2003 se firma přestěhovala do Příbora. Tam ke své výrobě využívá moderní stroje a CNC technologie. Roku 2008 vstoupila na trh s dřevěnými okny a o rok později rozšířila své služby o pokládku venkovních podlah.

Firma DEC - PLAST Vám také dodá a namontuje okenní a dveřní příslušenství, jako jsou kování, kliky, madélka, zavírače nebo ventilační mřížky. Při Vašem zájmu o revitalizaci domu Vám její pracovníci zhodnotí stav a vypracuji energetický audit, zpracují podklady pro získání stanoviska Poradenského informačního střediska a vyřízení státní úrokové dotace. Rovněž zajistí** projektovou dokumentaci a inženýrskou činnost**.

DEC PLAST - Kontakt:

Zde přikládáme potřebné kontakty na společnost DEC - PLAST. Můžete je využít jak v případě objednání služeb, tak v případě dotazů.

  • Firma DEC - PLAST se nachází v Příboře na ulici Místecká 1111, telefon: 556 764 771, fax: 556 764 776, e-mail: info@dec-plast.cz.
  • Sídlo společnosti DEC - PLAST Trade se nachází v** Příboře** na ulici Místecká 286, telefon: ** 556 764 781**, fax:** 556 720 253**, e-mail: trade@dec-plast.cz.
  • Svou obchodní kancelář má také v Ostravě na ulici Vítkovická 3299/3a, telefon: 597 454 702, fax:** 597 454 700**, e-mail: ostrava@dec-plast.cz.
  • Společnost DEC - PLAST okna pak najdeme i v Brně – Husovicích na ulici Nováčkova 813/19, telefon: 545 215 701, fax: 545 216 023, e-mail: brno@dec-plast.cz.
  • Výroba dřevěných oken probíhá ve Velkých Karlovicích – Pluskovci  920, telefon** 571 444 074**, fax: 571 444 074.

Okna Klasik 73

Plastová okna Klasik 73 jsou zástupci pětikomorových druhů. Vyznačují se spolehlivostí a** vynikajícími izolačními vlastnostmi**. Vyrábějí se z PVC profilu se stavební hloubkou 73 mm. Díky předsazenému křídlu jsou okna a dveře lépe chráněna před náporovým větrem a deštěm. Dobrá stabilita je dosažena použitím pozinkované ocelové výztuže.

Okna Original 70

Tato okna mají výborné tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Vyznačují se efektivním způsobem větrání, snadnou údržbou a dlouhou životností. Jsou vyrobena z pětikomorového PVC profilu o stavební hloubce 70 mm. Dorazové těsnění zajišťuje těmto oknům účinnou ochranu před povětrnostními vlivy.

Okna Energo 76

Kromě elegantního designu má tento typ nadstandardní tepelně izolační vlastnosti, takže se dokonale hodí pro nízkoenergetické stavby. Šestikomorový profil těchto oken má středové i dorazové těsnění.

Okna Titanium 76

Okna Titanium 76 jsou pokryta hliníkovou fólií, která jim dodává elegantní vzhled a zvyšuje jejich odolnost. Zvětšená stavební hloubka rámů kladně ovlivňuje statické parametry a izolační vlastnosti. Speciální fólie obsahující částice metalického pigmentu odrážejícího světlo jsou mnohem odolnější vůči UV záření a povětrnostním podmínkám než běžné druhy.

Okna Energo Plus 76

Rovněž i tento typ oken se může pochlubit vynikajícími izolačními vlastnostmi. Výplň je zapuštěna v profilu do hloubky 24 mm, což znemožňuje kondenzaci vody na povrchu okna. Tento druh je vybaven třemi vrstvami kvalitního Izolačního skla s argonem.

Okna Premium 96

Premium 96 je zesílená varianta modelů se stavební hloubkou 76 mm. Výborně se hodí na stavby s nízkoenergetickými požadavky. Jejich tepelná izolace je srovnatelná s 30 cm silnou cihlovou zdí.

Okna Premium Plus 96

Tato okna se speciálně zesíleným profilem jsou čerstvou novinkou na našem trhu. Mají bezkonkurenční stavební hloubku 96 mm. Díky svým výborným statickým a izolačním parametrům jsou vhodné i pro energeticky pasívní domy.

Eurookna Real 78

Tento výrobek s dřevěnými rámy a profily je elegantní, ekonomicky šetrný s vynikajícími izolačními vlastnostmi. Okna jsou zasazena v dřevěném profilu lepeném a lisovaném ze tří lamel. Všechny dřevěné prvky jsou chráněny odolnou vícevrstvou lazurou. Díky hliníkovým okapnicím, které jsou umístěny na okrajích vespod křídel a rámů, je zajištěn bezproblémový odtok vody i při silných deštích. Použité dvojsklo s argonem vytváří vysokou míru tepelné izolace a zároveň účinně brání průchodu hluku.

Eurookna Real Plus 78

Tato okna jsou taktéž zasazena do dřevěného rámu lepeného a lisovaného ze tří lamel. Ochranu i u tohoto druhu zajišťuje vícevrstvá lazura. Jeho tři vrstvy skla s argonem mají izolační parametry srovnatelné s cihlovou zdí o tloušťce 30 cm.

Eurookna Real Premium 92

Jde o dřevěná okna vhodná do rodinných, nízkoenergetických a pasívních domů. Mají elegantně zaoblené tvary s velmi funkční estetickou okapnicí. Ke kvalitě izolace přispívá dvojité celoobvodové těsnění v barvě rámů. Šířka zasklení je až 54 mm, proto je lze použít i na speciální skla například protihluková, izolační, bezpečnostní a trojskla s meziskelní žaluzií.

Plastové dveře

Stejné izolační vlastnosti jako okna nabízejí také plastové dveře. Hodí se do nových, rekonstruovaných i nízkoenergetických domů. Mají dorazové těsnění po celém obvodu. Jejich barva je shodná se zbarvením dveří. Stavební hloubka je nejčastěji mezi 70 a 80 mm. Součástí takovýchto dveří je bezpečnostní klika s překrytím vložky. Mnohé se dodávají s moderní zámkovou závorou, která umožňuje zamčení na šesti místech.

Zimní zahrady

Zimní zahrady tvoří mezičlánek mezi obývaným interiérem a venkovním exteriérem. Pokud se rozhodneme si takto rozšířit obytný prostor naší nemovitosti, zlepšíme také klimatické podmínky a díky takto vytvořené nové vrstvě dosáhneme větší energetickou úsporu. Tuto místnost lze využít k posezení, pěstování rostlin nebo umístěním domácí dílny. Prosklené stěny nám dovolí lépe využít dlouhých a slunných dnů. Obvodový plášť zimních zahrad je tvořen variabilními pěti nebo šestikomorovými profily vyztuženými ocelovými výztuhami. Tento plášť bývá nejčastěji zasklen izolačním dvojsklem. Do jednotlivých dílů lze vložit otvíravé** balkónové a vstupní dveře, sklopné balkónové dveře nebo otvíravá či sklopná okna**.

Revitalizace domu

V dnešní době stále rostoucích cen energií se rozhodně vyplatí vložit peníze do revitalizace domu. Výměna oken je jedním ze základních jejích bodů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11731 (cesky-magazin.cz#127)


Přidat komentář