Moderní střešní krytiny

Jestliže vybíráte střešní krytinu, je potřeba pečlivého uvážení. Každá krytina je něčím specifická a není dobré volit krytinu jen z estetického hlediska, ale také dle její vhodnosti na vaši střechu.

Betonová střešní krytina

Pokud hledáte moderní střešní krytinu, ač se vám to nemusí zdát, patří mezi ni samozřejmě i známá a osvědčená betonová taška. Jedná se o skládanou střešní krytinu vyráběnou z vysoce zhutněného kvalitního betonu. Výhodou této krytiny je její snadná pokládka, navíc se vyznačuje velmi vysokou trvanlivostí a odolností před povětrnostními vlivy.

Pálená střešní krytina

Tento typ krytiny je vyráběn z klasického přírodního a ekologického materiálu vyrobeného z keramické hlíny. K výhodám pálených střešních krytin patří zejména jejich vzhledová a barevná stálost a také velmi dlouhá životnost pálených tašek. K nevýhodám může patřit jejich vyšší hmotnost, proto je potřeba se před jejich koupí poradit s odborníky, zda jsou vhodné na váš dům. Můžete vybírat s několika typů pálených tašek. Tak např. barevná povrchová úprava u pálených tašek, která se vyznačuje matnou, až pololesklou povrchovou úpravou, se nazývá engoba. Jedná se o tenký povlak, který je složen z keramické směsi a tato se nanáší na vysušenou tašku, kdy se taška následně vypaluje. Kdežto glazura je taková povrchová úprava, která je charakteristická vysokým leskem střešní krytiny. Její úprava je stejná jako u engoby, akorát rozplavené jíly v sobě zahrnují podstatně větší podíl sklovitých příměsí a právě proto jsou tašky lesklé. Glazura tak tašky zpevňuje, ale také chrání.

Moderní střešní krytiny

Jestliže hledáte jinou volbu, než jsou betonové a pálené střešní krytiny, nebo vám tyto krytiny nebyly statikem doporučeny, nabízí se vám další možnost a tou je lehká střešní krytina, jejíž váha se pohybuje zhruba od 6 do 15 kg/m2, což je podstatný rozdíl oproti krytině betonové nebo pálené. Můžete vybírat z plechových krytin, které jsou vyráběny v různých tvarech i povrchových úpravách, z asfaltových krytin, vláknocementových krytin, ale také z krytin z plastu. Každá z těchto krytin má své zvláštnosti a specifika a proto, než se pro nějakou konkrétní rozhodnete, poraďte se s odborníky. U každé této krytiny je důležitý sklon střechy, na kterou budete krytinu pokládat.

Moderní střešní krytiny vynikají oproti klasickým skládaným střešním krytinám zpravidla svou nízkou hmotností. Např. střešní krytina, která je vyrobená z žárově pozinkovaného ocelového plechu se speciální povrchovou úpravou, zaručí jejímu majiteli absolutní bezúdržbovou. Tato střešní krytina váží pouhopouhých 5 kg/m2. Díky této nízké váze můžete uspořit hmotnost střechy o více než 1 tunu oproti klasickým taškám. A právě hmotnost bývá velmi důležitým kritériem pro výběr střešní krytiny. Jestliže rekonstruujete starší střechu, můžete například díky použití lehké střešní krytiny umožnit dobrého využití i původního krovu, který by se v případě, že byste použily skládané střešní krytiny, musel zcela odstranit a vybudovat kompletně nový. Další výhodou, proč volit lehkou střešní krytinu je její nízká cena. Tak např. klasickou červenou střechu můžete dnes pořídit za cca 200,- Kč/m2, krytinu hnědé barvy kolem asi 220,- Kč/m2. Samozřejmě co výrobce, to jiná cena, ale alespoň máte jakýsi hrubý nástin cen střešních krytin. Lehké střešní krytiny se také velmi snadno a rychle montují a mají atraktivní vzhled. Na našem trhu existuje hned několik výrobců a dodavatelů tohoto druhu střešních krytin. Nemusíte mít obavu, že byste lehkou střešní krytinu z pozinkovaného materiálu museli neustále natírat kvůli tomu, aby se neodlupovala barva, atd. Tyto problémy jsou historií a v dnešní době se vyrábí pouze a jen kvalita.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11725 (cesky-magazin.cz#32)


Přidat komentář