Feng-šuej Brno - Stavební medicína

Feng – šuej je starověké čínské umění harmonie a znamená propojení Země a Nebe, také by se přeneseně dalo říci “projev vyšší energie ve hmotě “, která vytváří přirozenost a jemnou kultivovanost v prostředí.

Ve starověku bylo velmi rozvinuté a do dnešní doby se nám zachovaly alespoň střípky tohoto vědění a my tak můžeme být  spojeni s jednoduchou  přirozeností a nadčasovostí.

Feng-šuej Brno - Stavební medicína

Při  návrhu  úprav prostředí  je důležité vycházet nejen z mechanických doporučení Feng-šuej, ale je potřeba  umět vnímat individuálně  každé místo  samostatně,  životní styl lidí v tomto prostoru a také  funkčnost prostředí.  Jde především o vytvoření  komplexního  řešení prostoru po stránce technické, funkční, estetické, zdravotní i dynamické, tak aby splňoval  nejvyšší požadavky člověka na prostor.

Nejdůležitějším prostorem  v bytě je kuchyně  a obývací  pokoj. V těchto prostorech  trávíme  většinu  času.

Feng-šuej Brno - Kuchyně

Optimální  směrování kuchyně  je  jihozápadní,  v kuchyni  na ohni vzniká pokrm, který nás naplňuje tvořivou energií,  nejvhodnější  přípravou  takových pokrmů  je přirozený oheň, který odpovídá plynovému sporáku nebo plynové varné desce.   I pomocí jednoduchého  řešení lze malou  panelákovou kuchyň oživit například ornamentem v obkladačkách.  Důležitým hlediskem je také ergonomické  uspořádání kuchyňských spotřebičů, které je odlišné  pro praváky a leváky.  Jestliže  ergonomické uspořádání není v pořádku  vzniká  stres v organismu a tato nevhodná energie  se může odrážet v připravovaných  jídlech.

Dalším důležitým faktorem  je blízkost kuchyňských spotřebičů -  dřez, sporák, lednička a také spížka by měla být navzájem  v blízkosti Vhodným řešením je tak kuchyň do tvaru L  nebo U  s vnitřním „ostrůvkem“ ve kterém je zabudován dřez nebo sporák.  V kuchyni by měla být digestoř s přímým odvodem do větrací šachty  nebo do venkovního  prostoru, dále není vhodné, aby kuchyň sousedila s hygienickým zařízením  (koupelna, WC).Umístění  kuchyně je většinou dané  (pokud nestavíme nový dům)  a  proto je  důležité ji uspořádat tak , aby z ní energeticky  (nikoli pachy)  byly podporovány  další prostory bytu.

Feng-šuej Brno - Obývací pokoj

Obývací pokoj (většinou s jídelnou)   navazuje  na kuchyň  a slouží nám  k odpočinku a relaxaci nebo k pohodovému povídání s našimi blízkými a  přáteli a měl by situačně odpovídat jihu nebo jihozápadu. Jídelna může být situována i zcela samostatně s výhledem  na terasu  a  vnímání venkovního prostředí at´ už v létě nebo zimě  svou atmosférou znásobí  požitek z dobrého jídla.

Jídelna může být situována i zcela samostatně s výhledem  na terasu  a  vnímání venkovního prostředí at´ už v létě nebo zimě  svou atmosférou znásobí  požitek z dobrého jídla.

V obývacím pokoji je vhodné, aby  konferenční stolek byl kruhový nebo oválný  a  pohovka s křesly byly uspořádány kolem něho  pro  lepší  vzájemnou komunikaci.

" Důležité je se v obývacím pokoji ( i v ložnici) vyhnout  blízkosti zásuvek  u pohovek, křesel nebo postelí, stejně tak je  dobré se  vyhnout patogenním  zónám (z geologického podloží, elektrosmogu). Nejlépe  je nechat si vyšetřit  prostor, kde trávíme hodně času od proutkaře, který v případě výskytu nevhodné  zóny navrhne  řešení -  nejlépe pokud je to možné přemístění pohovky nebo postele, pokud to není dispozičně možné je vhodné patogenní zóny transformovat. Nejlépe se zatím osvědčují orgonity "

Orgonity jsou směsí  organické části – pojiva ( nejčastěji včelí vosk, přírodní kaučuk, apod.) a anorganické části – náplně ( kovových pilin, železo, bronz, měd´ apod.)  a minerálů ( křišt´ál, opál, šungit, ametyst apod.).  Přesně smíšený poměr složek kovů a minerálů  má vliv na působnost a vlastnosti orgonitu. Orgonity  dokáží transformovat vliv geopatogenních zón i elektrosmogu a  zároveň  splňují  vysoké estetické nároky  a jsou tak  i vhodným interiérovým doplňkem. Pro další informace  a celkový sortiment orgonitů je možné mě kontaktovat.

Feng-šuej Brno -Dětský pokoj

Dětský pokoj je vhodné umístit  v  severovýchodní části, v pokoji by měly být  přirozené zaoblené  linie  zejména pro menší  děti.  Výmalba je vhodná  v pastelových barvách – zejména  béžová, oranžová, zelená. V tomto případě zde byly doplněny  podokenní  dřevěné parapety na konzolách  s obloukovým ukončením., které s květinami přispěly k zútulnění  dětského pokoje.

Feng-šuej Brno - Minerály

Slouží k aktivaci, stabilizaci prostoru nebo  i jako osobní amulety k aktívní podpoře  určitých vlastností.

Ametyst -  transformuje  geopatogenní zóny, má ochranitelskou schopnost, podporuje motivaci,  uklidňující, pomáhá soustředění a stabilitě myšlenek, posiluje pamět´ a  zvyšuje motivaci, uklidňuje nervový systém.

Citrín, růženín a aventurín zvyšují prosperitu  a neměly by chybět  v žádné  firemní kanceláři.

Achát - zvyšuje sebedůvěru,    energii, posiluje mysl, zlepšuje soustředění a mozkovou činnost,   je to kámen, který podporuje dobrý dojem  a úspěšné prezentace.

Fluorit - můžete použít  doma i v kanceláři, aby pohlcoval elektromagnetické záření z počítačů a pozvedával celkovou hladinu energie na pracovním místě.

Počítačové displeje vydávají elektromagnetické záření, většina z něj je sice filtrována , ale jak displej stárne, účinnost filtrů se zmenšuje. Toto záření ve vás může probouzet apatii, únavu a vyčerpání. Displej také vydává kladné ionty, z kterých vás mohou pálit oči, toto záření může i vysušovat oční sliznice. Pokud některým z těchto příznaků trpíte, může vám pomoci právě fluorit; tento kámen je vysoce ochranitelský  a odstraní  negativní energie, které se kolem vás nashromáždily.

Křemen - pochybujete –li o svých schopnostech  tento minerál vaši nerozhodnost zažene a  naplní vás sebedůvěrou. Přírodní křemen úžasně vylepšuje vše kolem sebe, stimuluje aktivitu mozku,pomáhá vyjasnit si činnost a podporuje kariéru.

Nabídka služeb:

-          Studie, projekty pro územní řízení, ohlášení, stavební povolení, provedení stavby

-          Vizualizace prostoru před provedením stavebních  úprav

-          Studie zhodnocení stávajícího prostoru +  optimální návrh (grafická + textová část), vitalizace prostoru a těla

-          Zpracování   Průkazu energetické náročnosti budovy, dotační program NZÚ

-          Vyhledání a návrh optimální transformace patogenních zón

-          Použití minerálů v prostoru, osobní minerály pro aktivaci osobních vlastností.

-          Zvonkohry, orgonity, minerály, stabilizující krystaly
 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11755 (cesky-magazin.cz#580)


Diskuze a zkušenosti

Jája | 17.01.2014 09:31
Re: Feng-šuej Brno - Stavební medicína Ono se dá takto zobecnit, kde má ležet která místnost? Myslela jsem, že to závisí na skupině V/Z dle data narození.


Přidat komentář