Dřevostavby - Moravskoslezský kraj

Rozhodli jste se splnit si svůj sen o vlastním domku? Malebná dřevostavba, nízkoenergetický či pasivní dům, takové jsou vaše možnosti. Kterému domu dáte přednost? Přečtěte si článek o výstavbách jednotlivých typů domů a rozhodněte se.

dřevostavba

Dřevostavba jako moderní typ domu

Ač jste možná měli za to, že dřevostavby patří do hluboké minulosti, kouzlo těchto domů přivádí lidi k tomu, že si pro svůj život jiný, než dřevěný dům, nedovedou představit. Mluvíme o dřevostavbách v moderním kabátě. Jaké jsou výhody a postup výstavby, se dozvíte dále.

Proč bydlet v dřevostavbě?

V současné době se stále více lidí zajímá o úsporné bydlení, ale samozřejmě v komfortním stylu, který dokáže uspokojit veškeré nároky obyvatelů domu. Do takové kategorie spadá i dřevostavba, která je hitem poslední doby. Hlavním stavebním materiálem pro výstavbu je samozřejmě dřevo, čehož se ale vůbec není proč obávat. Je to vysoce kvalitní materiál, který poskytuje hospodárný provoz, ale hlavně velmi příjemné prostředí pro bydlení. Navíc je zdravotně nezávadné, což poskytuje ideální podmínky pro alergiky a astmatiky.

Výhody dřevostaveb

V neposlední řadě je pro spoustu lidí důležitá i ekologická stránka věci. Musíme tedy zmínit, že výroba i výstavba tohoto typu domku je ekologická a šetrná k životnímu prostředí. Je to z důvodů, že dřevo je plně obnovitelný zdroj a je možné ho plně ekologicky zlikvidovat. Dřevo pohlcuje přebytečnou vlhkost vzduchu, ale dokáže ji vracet zpět, když je vzduch uvnitř příliš suchý. Tím vzniká uvnitř domu příjemné a zdravé vnitřní mikroklima. Dřevostavba musí být správně projektovaná, aby dokázala udržet správné mikroklima bez výskytu plísní, a to ve všech ročních období. Výhodou je i to, že současná suchá technologie výroby nevyžaduje vysychání stavby po její realizaci. Nepoužívají se zdící materiály a doba výstavby je mnohem rychlejší. Tento rodinný dům je obyvatelný okamžitě po ukončení stavebních prací. Kratší doba výstavby má samozřejmě vliv na rozpočet stavby, který je o poznání méně nákladný.

dřevostavba

Další výhody dřevostaveb v bodech:

  • Rychlé vytopení domu - Protože je dřevo málo tepelně vodivé, dům se vytopí snáz. Nedochází zde totiž akumulaci tepla do zdí, jako se to děje u staveb zděných. Vzduch v místnostech se začne ohřívat okamžitě, až poté dochází k vytápění zdí. Tím šetříte na nákladech za vytápění.
  • Dostanete prostor - Zdi dřevěných staveb jsou až třikrát tenčí, než zdi zděných domů, ačkoli tepelné a izolační vlastnosti zůstávají zachovány. Ušetřené místo vám dává více prostoru pro bydlení a zařízení.
  • Stavba není závislá na počasí - Výstavba dřevostavby se provádí za každého počasí v jakémkoli ročním období. Díky suché výstavbě odpadá nutnost vymrznutí stavby přes zimní období.
  • Romantické prostředí -Teplá a příjemná atmosféra, kterou dřevostavba poskytuje, v jiném typu domku zkrátka nevytvoříte. Vůně dřeva, intimní a přirozené prostředí, dovedete si představit něco lepšího?

 

dřevostavbaDřevostavba splňuje podmínky nízkoenergetické stavby

Před** stavbou rodinného domu** padá čím dál častěji požadavek na nízkoenergetickou stavbu. Lidé chtějí maximální tepelné a zvukové izolační vlastnosti, jednoduchost a rychlost výstavby při vysoké kvalitě použitých materiálů a technologií a nízké ceně za realizaci. Dřevostavba pak bývá ideální volbou, protože vše uvedené tento dům splňuje. Dům má izolované obvodové zdi, podlahu, střechu, nosné prvky a základové konstrukce, a to ve dvou vrstvách. Prostor mezi dřevěnými sloupky je vyplněn izolací z minerálních vláken, druhá vrstva tepelné izolace je vlastně zateplení fasády pěnovým polystyrenem.

Víte, co je pasivní dům?

Prostorný, plně komfortní dům, ve kterém se příjemně žije, vnitřní tepelná pohoda v létě i v zimě a nízké náklady na vytápění, to je stručná charakteristika pasivního domu. Pojďme se na to podívat detailněji. Náklady na výstavbu pasivního domu jsou v podstatě stejné, jako na klasickou novostavbu. Úspora je v nákladech na vytápění, a to až neuvěřitelných 90 %. Čím je to dáno?

Pasivní dům šetří na vytápění

Nejsou zde využívaná žádná složitá nebo drahá zařízení s vysokými nároky na obsluhu. To ani náhodou. V pasivním domě nenajdete běžný systém vytápění, který vykazuje tepelné ztráty. Smysl je v tom, že získaná energie od slunce, lidí a elektrických spotřebičů komfortně vytopí celý dům po většinu roku.

pasivní domyBydlení v pasivním domě je zdravé

V noci je v tomto domě filtrován vzduch a tím je zbavován prachu a nečistot. Zařízení vždy přivádí takové množství vzduchu, které je uvnitř potřebné, což řeší problém výskytu plísní. Uvnitř domu obyvatelé dýchají čistý, čerstvý vzduch. Nutno zmínit, že se zde při tom ale netvoří průvany. Bydlení je komfortní, uvnitř panuje žádoucí tepelná pohoda, v každém ročním období. Na výhody** nízkoenergetických dřevostaveb** a pasivních domů se zeptejte u odborné stavební firmy, která se výstavbou těchto typů domů zabývá a je schopná vám dodat stavbu na klíč.

Kvalitní stavební firma

Před stavbou domu je důležité informovat se o obsahu dodávaných prací a veškeré podrobnosti zanést do smlouvy o dílo. Jistě budete chtít, aby vám stavební firma postavila dům se vším všudy. Po dokončení** tesařských prací** přicházejí na řadu práce pokrývačské a klempířské, bez kterých nemůže být žádný dům kompletní. Kvalitní pokládka střešní krytiny na dřevěnou konstrukci krovu je dalším důležitým krokem, aby váš dům skvěle fungoval, neměli jste po mnoho dalších let žádné další starosti s opravami zatékající střechy, nedostatečné tepelné izolace atd. Profesionální práce dostanete například od firmy pana Patrika Vaška.

okapové systémyOkapy a okapové systémy pro váš dům

Materiálů i dodavatelů je na trhu opravdu mnoho. Proto je dobré nechat si poradit od vaší stavební firmy, které důvěřujete. Měli byste si pohlídat, aby výrobky a materiály, které hodláte použít, byly certifikovány podle evropských norem, snadno se montovaly a udržovaly, a samozřejmě také atraktivně vypadaly a hezky zdobily střechu vašeho domu. Mezi příslušenství, které lze využít, patří i lapače listí a sněhové zábrany.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11750 (cesky-magazin.cz#526)


Přidat komentář