Zatravňovací dlažba a tvárnice

Pokud máte rádi travnaté plochy, ale potřebujete vyhotovit přístupovou cestu ze zahrady do domu, parkoviště nebo zpevnit terén, můžete se poohlédnout po zatravňovací dlažbě, která přesto, že je betonová nebo plastová, umožní zachovat i travnatou krajinu.

Zatravňovací dlažba

V dnešní moderní době jsou zelené travnaté plochy na ústupu a naopak se rozšiřují plochy z betonu nebo asfaltu. Ten, kdo však přesto všechno inklinuje k ploše travnaté, může využít perfektní řešení, které je navíc šetrné k životnímu prostředí a tou je zatravňovací dlažba. Tato dlažba nabízí majiteli pevnost klasických povrchů, kterými jsou beton nebo živičné směsi, ale zároveň zachovává i přirozený travnatý ráz krajiny. Zatravňovací dlažba je nezávadná, vypadá dobře a má perfektní technické vlastnosti a proto je právě pro vás jedinečným řešením, jak vytvořit parkoviště, příjezdové cesty, chodníky, odstavné plochy, nebo jízdárny, apod. Díky zatravňovací dlažbě můžete žít v souladu s přírodou. Zatravňovací dlažba může být vyrobena jak z betonu, tak i např. z plastu. Jestliže zvolíte zatravňovací dlažbu plastovou, ta bývá vyrobena z plastového recyklátu, jejíž materiál je neutrální k životnímu prostředí. Zatravňovací tvárnice velmi efektivně zachovávají přirozenou propustnost půdy, což se uvítá při dešti, díky čemuž dochází ke koloběhu vody v přírodě. Zatravňovací dlažba bývá také vhodná do jízdárny pro koně nebo také na provizorní zpevněné plochy.

Proč použít zatravňovací dlažbu?

Pod pojmem zatravňovací tvárnice si můžete jednoduše představit variabilní stavebnice. Základní tvárnice můžou navíc obsahovat určité speciální doplňky, díky kterým zatravňovací systém dokonale kopíruje tvar terénu. Výhodou zatravňovacích tvárnic je již výše zmíněné zachování přirozeného oběhu vody, neboť díky nic se do podloží dostane podstatně více vody, než by se dostalo do klasicky zpevněných ploch betonem, zámkovou dlažbou, apod. Další výhodou jsou vynikající technické vlastnosti, neboť zatravňovací dlažba je vysoce odolná vůči povětrnostním vlivům, ale také kyselým dešťům a UV záření. Zatravňovací dlažba se velmi jednoduše a snadno pokládá, navíc celá pokládka je opravdu rychlá. Díky pokládce zatravňovacích tvárnic zpevníte i nerovný terén a zvýšíte jeho odolnost. Takto zpevněnou plochu můžete zatížit např. jízdou autem nebo na koni a přitom nedojde k jejímu sebemenšímu poškození. Zatravňovací dlažba je cenově dostupná každému, komu záleží na vzhledu okolí kolem svého domu a který hledá kvalitu.

Kam použít zatravňovací dlažbu?

Zatravňovací tvárnice jsou perfektním řešením pro ty, kteří mají v plánu zpevnit plochu všech  možných typů zahrad, dále se hodí pro zajištění svahů, na zelená parkoviště, ale také golfová hřiště či výběhy pro koně. Zatravňovací dlažba kvalitně podporuje veškeré přirozené přírodní pochody a navíc její vzhled je jedinečný.

Betonové zatravňovací tvárnice

Tento typ tvárnic se používá pro vytvoření povrchu na venkovních travnatých parkovištích, ale také odpočívadel a jiných ploch pro odstavení dopravních prostředků. Vhodné jsou samozřejmě také ke zpevnění přístupových komunikací k domu, ke garáži nebo na zahradu. Nebo potřebujete zpevnit svahy či břehy koryt? Není problém. Betonové zatravňovací tvárnice se vyrábějí v šedé přírodní barvě betonu, ale samozřejmě jsou k sehnání i různé barevné odstíny betonových tvárnic. Záleží na vašem vkusu.

Plastové zatravňovací tvárnice

Plastové tvárnice se používají také na zpevnění přístupových cest k domu, chalupě nebo chatě, atd. Tento typ zatravňovacích tvárnic je až 4x lehčí než tvárnice betonové. Proto je jejich pokládka snadnější a velmi pohodlně se přepravují. Plastové tvárnice mají mimořádnou pevnost a proto snesou velkou tíhu a to i nákladního vozu. Plastová tvárnice je nenasákavá. Z toho důvodu v zimě nepřemrzne a nepraskne.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11527 (cesky-magazin.cz#33)


Přidat komentář