Žaluzie a rolety - Vyškov

Chcete zabránit pronikání slunečního záření do Vašeho interiéru především v letních horkých dnech? Chcete se zbavit zvědavých pohledů sousedů a zároveň i dotvořit design Vašeho interiéru? Poté oslovte odborníka a pořiďte si žaluzie .

Žaluzie

Žaluzie patří stále k nejoblíbenějším a nejčastěji voleným stínícím prvkům do oken. Nezáleží přitom na tom, zda se jedná o okna plastová nebo dřevěná. Žaluzie se zkrátka hodí všude a je možné je namontovat jak zevnitř, tak i zvenku. Firmy zabývající se prodejem a montážemi žaluzií a další stínící techniky vám s výběrem žaluzií pomůžou, dají vám na vybrání z materiálů a barevných provedení žaluzií, ale také vám navrhnou řešení, které žaluzie se budou do toho kterého interiéru hodit.  Důležité je, aby žaluzie splňovaly Vaše představy o kvalitě, o ceně, o jejich provedení a o ovládání. Díky tomu, že jsou žaluzie k sehnání v jakýchkoliv barvách, nebude vám dělat žádný problém vybrat takové, aby dokonale ladily k Vašemu interiéru.

Proč si pořídit žaluzie?

Žaluzie jsou perfektním a jednoduchých způsobem, jak svou domácnost ochránit před ostrým slunečním zářením, před letními vedry, nebo před zvědavými pohledy sousedů. Pokud se chcete zbavit kteréhokoliv z nastíněných problémů, stačí jen stáhnout žaluzie a je to. Žaluzie jsou téměř nutností v případě, kdy máte místnosti situované na jih, navíc pokud taková místnost obsahuje více oken nebo balkonové dveře. V létě si můžete v takové místnosti připadat jako v pekle. Navíc teplota v takové místnosti neustále stoupá a v létě je zcela normální, když se teplota vzduchu v rozpáleném panelákovém bytě pohybuje kolem 35 stupňů Celsia. Žaluzie učiní vaše bydlení komfortním. Jejich výhodou je, že dokážou teplotu v bytě snížit na únosnou mez, zachycují podstatně méně prachu než závěsy, dále je u žaluzií možné díky naklánění lamel korigovat úhel dopadu světelných paprsků. Žaluzie vypadají i hodně dobře a dokážou zútulnit každý interiér, výhodou je, že můžete vybírat z celé palety barev. Na odraz slunce se jako nejlepší volba jeví stříbrná metalíza. V případě, že by vám žaluzie překážely, vytáhnete je jako rolety a máte okno bez žaluzií.

Žaluzie jako nezbytná součást domácnosti

Žaluzie patří k naprosto praktické a nezbytné součástí každého rodinného domu, ale i bytu. Pokud žaluzie doma máte, zřejmě si ani neuvědomujete jejich výhody a pohodu, kterou vám poskytují. Ti, kteří však žaluzie dosud nemají, moc dobře ví, jak strašné je trávit léto v rozpáleném bytě nebo domě, kde vám do oken pere** sluneční záření** a vy se nemáte před vysokými teplotami a slunečním žárem kam schovat. Co teprve, pokud máte malé dítě nebo psa žijícího s vámi v jedné domácnosti? Netrapte sebe ani své okolí nadměrným, nepříjemným a nesnesitelným vedrem a pořiďte si do oken žaluzie. Nejčastěji žádané jsou** žaluzie horizontální nebo vertikální.** V naprosté většině případů se jedná o téměř shodné konstrukce, skládající se z několika lamel a z vodícího mechanismu, kterým se ovládá otevírání nebo zavírání žaluzií. Lamely se většinou vyrábí z hliníku. Umísťují se buď v přední části před samotným oknem, nebo ve vnitřních prostorách. Co se týká žaluzií umístěných v interiéru, můžou být o různých velikostech, tvarech, barvách.

Rolety

Pokud hledáte stínící techniku, která se umísťuje z venkovní strany obydlí, můžou se vedle žaluzií využívat i rolety, které rovněž chrání interiér před slunečním zářením. Rolety jsou výborné i v tom, že zabraňují vniknutí hluku do interiéru. Co se týká rolet používaných v interiéru, zde nejčastěji zákazníci sahají po látkových roletách, které se velmi dobře slaďují do již zařízeného interiéru, neboť můžete vybírat rolety v různých barvách. Rolety vypadají moderně a výborně dotvoří design interiéru. Oživte svou nudnou a fádní domácnost tím nejjednodušším, nejlepším řešením a pořiďte si rolety nebo žaluzie.

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie představují současný módní trend v oblasti stínící techniky. Zřejmě proto, že se vyznačují variabilitou a jednoduchostí ovládání. Vertikální žaluzie jsou schopné zastínit větší plochy a jsou ideálním řešením, pokud vaše nemovitost oplývá i netypickými tvary okna. Vertikální žaluzie zkrátka můžete využít k zastínění interiéru vyznačujících se bytovými plochami, ale i k zastínění kanceláří, administrativních budov, reprezentačních prostor a mnoha dalších budov. Vertikálními žaluziemi můžete zastínit i různé výklenky. Jsou velmi elegantní a vypadají dobře naprosto v jakékoliv budově.

Výhody vertikálních žaluzií

Výhodou je, že můžete vybírat z mnoha odstínů, ať už jednobarevných nebo dekorativních žakárových látek. Existují i žaluzie, které mají naprosto zatemňující účinek a tyto se hodí např. pro promítací místnosti, do škol, do různých školicích středisek, do poslucháren, apod. Dokonce se vyrábí i vertikální žaluzie, které mají lamely s obsahem skelného vlákna, což je materiál vhodný pro alergiky. Tyto žaluzie totiž velmi efektivně odpuzují prach. Vertikální žaluzie se vyznačují stálobarevností.

Horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie patří mezi nejznámější a nejrozšířenější stínící prvky. I tyto žaluzie jdou neustále dopředu a zákazník se tak může těšit z širokého výběru kvalitních žaluzií. Vybírat můžete z široké škály barevného provedení, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Horizontální žaluzie se vyznačují jednoduchou obsluhou, montáží, vyrábí se vždy přesně na míru a hodí se pro všechny typy oken i balkonových dveří. S horizontálními žaluziemi zkrátka nikdy nešlápnete vedle.

Sítě proti hmyzu

Sítě proti hmyzu ocení každý. Jistě znáte situace, kdy jste si chtěli večer číst u rozsvíceného světla, ovšem i přesto, že v místnosti bylo dusno, jste počkali s otevřením okna do doby, až zhasnete, aby vám dovnitř nenalétali komáři a jiný hmyz. Sítě proti hmyzu vás těchto problémů jednou provždy zbaví. Navíc svým vkusným a nevtíravým vzhledem absolutně nijak nenaruší celkový dojem objektu a hodí se pro všechny budovy, ať už se jedná o obytný rodinný dům, o restauraci, obchody, administrativní budovy a jiné. Síťovina může být vyrobena ze skelného vlákna potaženého PVC. Díky této kombinaci je zajištěna ochrana proti smršťování a roztahování. Takové síťoviny se hodí jak do dřevěných oken, tak do plastových. Síťovina do oken bývá hustá, aby jí neprolétli ani miniaturní mušky, zato bývá dobře průhledná a při pohledu z okna ani nevnímáte, že se díváte přes síť.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11644 (cesky-magazin.cz#443)


Přidat komentář