Vyhřívané podlahy - Praha západ

Rekonstrukce vytápění, nebo alespoň jeho úprava, se dnes opravdu vyplatí. Stejně tak se vyplatí využití alternativních zdrojů při pořizování nové topné soustavy. S odbornou firmou tak ušetříte více než polovinu dosavadních nákladů na vytápění.

Volba vytápění není již jen prioritou novostaveb. Tuto otázku řeší i majitelé starších domů, bytů, ale i chat, chalup a rekreačních zařízení. Zkrátka každý rozumný člověk, chce ušetřit. A není se, co divit roční náklady na vytápění se rok od roku zvyšují. Někde dokonce znamenají snížení výdajů na jiné potřeby rodiny. Naštěstí výrobci nezahálejí a v nabídce se objevuje řada různých zařízení, topných soustav, alternativních metod i ekologických způsobů vytápění, které snižují roční náklady na vytápění na minimum.

Realizace vytápění na klíč

Topení patří k nebezpečným rozvodům, které musí nutně splňovat určitá kritéria, která se liší podle zvoleného typu vytápění. Proto nelze tyto rozvody instalovat svépomocí. Vždy je nutné najít si odbornou firmu, která vše zrealizuje na klíč. Tedy po zjištění vašich přání vám vypracuje projekt, který následně** zrealizuje.** Při výběru firmy je dobré orientovat se podle doporučení i referencí. Tak budete mít jistotu, že s realizací nového topného systému budete maximálně spokojeni.

vyhřívání podlahy

Vyhřívané podlahy - Praha západ

Spokojeni zajisté budete, pokud zvolíte firmu pana Františka Matějčka. Jde o firmu, která se zabývá realizací vytápění, montáží a prodejem topení. A to již 18 let, se zkušenostmi, které jsou třicetileté. Jde tedy o odborníky na slovo vzaté. Firma pana Františka Matějčka se orientuje na vytápění zejména rodinných domů, kde nabízí služby na klíč, tedy od vypracování projektu až po konečnou realizaci a předání hotového díla zákazníkovi. Objednat si tedy můžete projektování a realizaci topných soustav a čerpadel, realizaci podlahového topení, prodej kotlů i krbových kamen. Mimoto firma poskytuje** konzultace pro správný výběr topného systému**. Často jde o konzultace spojené s programem zelená úsporám. Zákazníci firmu pana Františka Matějčka jen doporučují. Již proto, že spolupráce s panem Františkem Matějčkem je na profesionální úrovni, s individuálním a velice příjemným přístupem. Pro více informací o nabízených službách se můžete podívat na internetové stránky firmy www.vytapeni-malotherm.cz. Podrobnější informace získáte také na e-mailové adrese** matejcek-malotherm@seznam.cz**, nebo telefonním čísle 602 681 647.

Projektování a realizace topných soustav a čerpadel

Moderní topné soustavy nabízejí velké úspory nákladů na vytápění. Předpokladem těchto úspor i kvalitně fungujícího topení je funkčnost celého rozvodu. Tu zajistí nejen kvalitní projekt, ale i** systém vytápění,** který je v souladu se všemi normami a předpisy. Projektová dokumentace tedy musí být zpracována nejen podle nejnovějších metod, a tak, aby vše fungovalo a respektovalo normy, předpisy i bezpečnostní pravidla. Všechny projekty jsou pak zpracovávány s důrazem na kvalitu vytápění, životnost a bezporuchovost topného systému, efektivitu vytápění i minimalizování nákladů na topení zároveň s maximální tepelnou pohodou. Toto vše zajišťuje nejen projekt, ale i správně zvolené** moderní přístroje** a** materiál.** Ať již jde o projekt na nový topný systém, modernizaci či rekonstrukci topného systému. V dnešní době se u každého projektu berou v potaz i alternativní metody vytápění, které dokáží snížit náklady až téměř na nulovou hodnotu. Mezi tyto metody patří využívání všech druhů** tepelných čerpadel,** stejně jako dalších alternativních zdrojů, které se do topné soustavy začleňují.

Podlahové topení

Patří mezi moderní způsoby vytápění, které jsou vysoce efektivní po všech stránkách. Oproti klasickému vytápění radiátory netrpí podlahové vytápění tolika problémy a ani není nijak poruchové. K výhodám patří minimální prašnost, příjemný pocit teplých nohou, nižší náklady na vytápění prostoru. Ty vyplývají z jednoduchého principu. K dosažení tepelné pohody postačí vytopit místnost na nižší stupeň. To proto, že se osoby neohřívají cirkulací teplého vzduchu, ale sáláním teplé podlahy. To vzbuzuje mnohem rychlejší a větší teplo, než jakýkoli jiný druh vytápění. Z lékařského pohledu pak je podlahové topení doporučováno, poněvadž nižší teplota omezuje únavu a posiluje soustředění, navíc přispívá ke zdravému trávení volného času i k příjemnému nerušenému spánku.

instalace podlahového topení

Teplovodní podlahové topení

Jde o nejčastěji používaný druh podlahového topení. Teplo se rozvádí pomocí ohřáté vody, vedené trubkami v podlaze. Tento druh podlahového topení má levný provoz a je vhodný i jako hlavní vytápění objektu.

Elektrické podlahové vytápění

Má více variant. Může být v** klasickém provedení**, kdy se používá zejména k vytápění koupelen, toalet a všude, kde je zapotřebí teplá podlaha. Je možné zapnout ho spínačem na dlouhou i krátkou dobu, jako jakýkoli jiný spotřebič. Provoz tohoto typu podlahového topení však není nejlevnější. O mnoho levnější je druhá podoba elektrického podlahového vytápění. A to je vytápění pomocí** inteligentních topných kabelů**, které je úsporné a je možné ho používat jako hlavní zdroj vytápění.

Teplovzdušné podlahové vytápění

Zde je využíváno teplého vzduchu, který se ohřívá v teplovzdušných generátorech, mohou to být klimatizační jednotky, anebo tepelná čerpadla vzduch – vzduch, a rozvádí se systémem vzduchotechniky vzduchovými kanálky pod podlahou. Tento typ podlahového topení patří k nejúspornějším. Již pro kombinaci s alternativními zdroji.

Prodej kotlů

Kotlů pro úsporné vytápění je celá řada. V nabídce najdeme kotle pro použití v průmyslu i pro rodinné domy. Stačí si jen nechat vypracovat projekt a vybrat vhodný kotel.

Průmyslové kotle

Jsou dodávány většinou jako kompletní kotelny. Jsou plně automatické a je možné v nich topit alternativními palivy. Ať již štěpky, peletami nebo biomasou. Jsou pro vytápění, ohřev vody i tvorbu páry. Při poruše je hlášení odesláno na určený mobilní telefon. To zvyšuje jejich bezpečnost.

Automatické kotle

Jsou určeny pro rodinné domy a vytápění menších objektů. Jako palivo je opět možné používat zemědělské produkty, pelety i štěpky. Jsou vhodné pro vytápění, i ohřev vody. Tyto kotle jsou plně automatické a mají vysokou účinnost až 92 % a velmi nízké provozní náklady.

Kotle na kusové dřevo

V nabídce najdete klasické kotle se spalovacím procesem řízeným pomocí lambda sondy a pak zplyňovací kotle. Oba typy patří k vysoce úsporným. Jsou vyrobeny s ohledem na dlouhou životnost, výrazné úspory paliva, a komfort obsluhy.

Interiérový kotel VERNER

Může být instalován jako doplňkové topidlo i jako hlavní. Jako doplňkové topidlo dosahuje snížení nákladů na vytápění až o 50 %. Jako hlavní zdroj vytápění je možné ho napojit na radiátory ve vedlejší místnosti i ohřívat jím užitkovou vodu. Kotel má hezký design, který je možné i obestavět a tak začlenit do interiéru. Kotel na jedno přiložení vydrží až 12 hodin do vyhoření. To zaručuje nízkou spotřebu paliva a také vysokou účinnost vytápění. Kotel je vhodný i do objektů, které potřebuji po prochladnutí velmi rychle vytopit a dosáhnout tepelné pohody.

Prodej krbových kamen

Krbová kamna jsou výborným doplňkem stávajícího topení a účelným snížením nákladů na vytápění a to až o 50 %. Dokáží velmi rychle vytopit prochladlý objekt, udržet příjemnou tepelnou pohodu a to za minimální spotřeby dřeva oproti jiným krbům. Krb je možné obestavět různými způsoby, od tradičních až po netradiční moderní.

Realizace topení

Možnosti realizací topných systémů, které jsou úsporné, a zároveň vysoce efektivní najdete hodně. Ale jen tyto možnosti nikdy nemohou dosáhnout maximálních úspor.Těch dosáhnou, pouze pokud jsou instalovány odborníky, na základě kvalitního projektu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11672 (cesky-magazin.cz#511)


Přidat komentář