Voda, topení - Zábřeh na Moravě

Teplo a voda jsou samozřejmou součástí našich domovů. Ovšem obojí patří k stále se zdražujícím nákladům na provoz domácnosti. Měli bychom tedy volit především úsporné, ale kvalitní rozvody, které zajišťují navíc i pohodlí.

Voda a teplo

To je to, co každý den potřebujeme. Vodu k pití i vaření, ale také k mytí, úklidu, praní nebo třeba splachování. Teplo nám chybí zejména v zimních a chladných měsících. Ovšem zapomenout nelze ani na celoroční ohřev vody. Zkrátka voda a teplo jsou důležité pro komfort, pohodu bydlení i práce. Proto je důležité mít kvalitní instalační rozvody a také zvolit takový topný systém, který při maximální roční úspoře energií dodá maximální tepelnou pohodu. A pokud máte starší topný systém, nebo celkově rozvody, pak neváhejte. Rekonstrukce či modernizace s pomocí šikovného instalatéra vám pomůže nejen zkvalitnit rozvodný systém, ale i zlepšit jeho efektivitu.

Voda, topení - Zábřeh na Moravě

S novými rozvody vody i topného systému, nebo s rekonstrukcí či modernizací se můžete obrátit na pana Milana Moťku. Jde o instalatéra, který nejen odvádí perfektní práci, ale také se snaží vyhovět klientům a navrhnout jim taková řešení, jež jejich rozvodný systém udělají dokonalejší, úspornější, zkrátka na míru domu i jeho majitelů. Problémem nejsou ani opravy rozvodů v případě nenadálé poruchy. Pokud byste se zajímali o reference a doporučení na pana Milana Moťku, pak se setkáte jen s velmi kladným hodnocením jeho práce i přístupu, stejně jako odbornosti. Instalatérské a topenářské práce si můžete objednat u pana Milana Moťky pomocí

e-mailové adresy milan.motka@centrum.cz

nebo telefonního čísla 737 732 231

voda

Máte kvalitní vodu?

Určitě vás hned napadne hodnocení vody, která teče v řádu. Ale to nyní nemám na mysli. Otázka se týká vody, která protéká vašimi rozvodnými trubkami. Není náhodou po projití vaším rozvodným systémem znehodnocena? Pokud totiž máte staré rozvody trubek, pak se často stává, že s léty se trubky znehodnocují a voda je nekvalitní. Jde především o železné trubky, které později uvolňují do vody železo a tak potom pijete vodu se zvýšeným obsahem železa. Horší situace je, pokud voda v potrubí nekoluje a kazí se. To poznáte podle narezlé barvy vody a někdy i zápachu. Zde se doporučuje výměna železného potrubí za plastové. Plastové trubky v současné době patří mezi nejhygieničtější a zároveň pořizovací cena nových rozvodů v plastu je přijatelná.

Plastové rozvody

Nové rozvody je nejlépe opravdu instalovat v plastu. Má to řadu výhod. Plastové trubky jsou hygienické, tvárné, umožňují v budoucnu rozšíření, v případě například připojení pračky. Navíc mají dlouhou životnost, nekorodují, neuvolňují žádné nebezpečné látky. Mnoho lidí se obává kombinace kov a plast. Jde zejména o připojení vodovodních baterií k plastovému potrubí. To však vůbec není na místě. Na plastové trubky lze připojit jakoukoli vodovodní baterii, stejně jako sprchový kout, masážní vanu, pračku, myčku, záchod a další spotřebiče.

Odpady v novém plastu

Ano i u odpadního potrubí došlo ke změnám. Jde o nové a mnohem kvalitnější plastové trubky. Tyto trubky se vyznačují hned dvěma novými prvky. A to tím, že jsou tiché a novým způsobem spojování. Co se tichosti týče, tak u nových trubek opravdu neslyšíte splachování, tak jako tomu bylo dříve. Nejvíce si na hluk z odpadního potrubí stěžovali obyvatelé panelových a více podlažních domů. A spojování trubek? Tak to je dnes úplně jiné. Nic se nelepí, nic neprosakuje, vše drží a zároveň se i pohybuje a je možné trubky bez problému rozpojit a opět spojit nebo rozšířit. Jsou totiž spojeny takzvaným flexibilním kroužkem, který je opatřen speciálním mazivem. Spojení má volný pohyb a nevadí mu horká ani studená voda. Vždy perfektně drží.

Co je zdravotní instalace?

Jde o kompletní** renovaci vodovodních rozvodů**. Renovace zahrnuje výměnu vodovodních i odpadních trubek, ale i výměnu koncových zařízení. Vymění se tedy vše. Rozvody, baterie, záchod, vana, dřez. Prostě vše v hygienické a úspornější verzi.

Rozvody topení

To je příjemné teplo našeho domova, nebo i pracovního prostředí. Rozvody vytápění se liší podle druhu topení. Ale i zde jde především o nový a kvalitní materiál, který je navíc úspornější a účinnější ve vytápění. Silným rozvodným trubkám, které spotřebují mnoho vody, již odzvonilo. Nové trubky jsou** tenké** a tak se teplo dostane rychleji do místnosti a ta se také rychleji vyhřeje. Navíc se dnes trubky běžně vedou pod omítkou a tak nehyzdí místnosti a nenutí majitele bytů a domů brát ohled při rozmisťován nábytku právě na trubky topení. Nové rozvodné trubky se dnes dodávají nejčastěji v plastu a pak mědi. Přičemž je nutno podotknout, že plast má stejnou životnost jako měď, ale je mnohem levnější.

rozvody topení

Moderní vytápění

Moderní typy vytápění by měly splňovat hned několik důležitých podmínek, a to co největší účinnost s co nejmenší spotřebou, jednoduché a téměř bezobslužné vytápění a samozřejmě také estetičnost. To umožňuje celá řada druhů vytápění, od lokálního, přes ústřední až po dálkové. Každé má však svá specifika, která se hodí pro jiný druh bydlení, či pracovních prostor. Lokální vytápění je jednoduchý typ vytápění, kdy zdroj tepla je umístěn ve vytápěné místnosti. Do lokálního vytápění patří kamna na tuhá paliva, elektrické topení, konvektory, infrazářiče, elektrické podlahové vytápění, krbová a kachlová kamna. Ústřední vytápění je rozváděno od svého zdroje, který je umístěn v technické místnosti po celém domě. Zdrojem může být elektřina, která je nejdražší, plyn, tuhá paliva či alternativní zdroje. Úspornost zajišťuje nízkoenergetický otopný systém. Dálkové vytápění je nejjednodušší a také nejlevnější. Pro jednotlivé domácnosti je důležitá volba radiátorů a termostatů.

Moderní radiátory

Jsou elegantní, úsporné a výhřevné. Ideální pro účinné a ekonomické vytápění jsou například** deskové radiátory** z ocelového plechu. Mají malý objem vody a rychleji hřejí. Pokud mají termostatickou hlavici, prostorové termostaty a ekvitermní regulaci, pak jednoduše usměrňují chod topné soustavy a udržují příjemnou tepelnou pohodu. Menší radiátory působí v interiéru mnohem elegantněji. Navíc mohou mít i různé tvary a barvy.

Moderní konvektory

Podlahové konvektory dokáží místnost vyhřát již za 10 minut. V konvektorech se ohřívá voda pouze v trubkách výměníku, instalují se přímo do podlahy a zásluhou svých rozměrů nevyžadují příliš mnoho prostoru, jsou tedy vhodné pro všechny typy podlah.

Úsporné vytápění

Nabízí se řada možností. Jednou z nich jsou nízkoenergetické kotle, pak rekuperace, alternativní zdroje energie, topení tuhým ekologickým palivem a topení kombinované. Kombinované vytápění je velkou výhodou zejména u rodinných domů. Dnes je však výhodné i u domů bytových. Kombinace mohou být s ekologickými alternativními zdroji, nebo s lokálním zdrojem. Kombinace s lokálním zdrojem je možná i při modernizaci staršího topného systému, kdy nechcete měnit celou topnou soustavu. Zde stačí koupit nízkoenergetický úsporný plynový kotel, a do hlavních prostor, například obývacího pokoje pořídit krbovou vložku, nebo krbová kamna s výměníkem. Odborník vám oba topné zdroje propojí tak, že pokud hoří v krbu, vytápíte celý dům krbem, vyhasne-li, pak se automaticky zapne plynový kotel a vytápí dům on.

Možnosti

Je jich celá řada. Avšak je nutné je plánovat i realizovat s odborníkem, který se v nabídce i funkčnosti jednotlivých zdrojů orientuje. Nejlépe s takovým, který má kladné reference i doporučení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11646 (cesky-magazin.cz#446)


Přidat komentář