Účetnictví, daně - Praha 9

Vedení účetnictví dnes není nic jednoduchého. Zvláště, pokud máte zaměstnance. Stále se měnící zákony a kontroly z různých úřadů pak činí podnikatele nejistým. Proto je lépe svěřit účetnictví profesionální účetní firmě.

Účetnictví a daně

Účetnictví, daně - Praha 9

Jste-li z** Prahy 9**, čí jeho okolí, pak Vám můžeme dát tip na účetní firmu paní Ivany Vitnerové, která se může pochlubit dlouholetou praxí v oboru. U námi doporučené účetní si můžete nechat kompletně zpracovat daňovou evidenci, účetnictví, stejně tak mzdovou agendu. Součástí nabízených služeb je také zpracování veškerých daňových přiznání, sestavování účetních uzávěrek, ale třeba také tolik žádané účetní poradenství a konzultace.

Bude záležet čistě na Vás, zda využijete jen jedné z dílčích služeb, nebo doslova zahodíte veškeré starosti spojené s účetnictvím, daněmi, mzdami za hlavu, a volný čas věnujete samotnému podnikání, ve kterém jste zase Vy profesionály.

Budete-li si chtít s paní Ivanou Vitnerovou domluvit konzultační schůzku za účelem dohodnutí si podmínek, způsobu předávání podkladů, pak tak můžete učinit telefonicky, nebo emailem.

Vedení účetnictví, daňová evidence, mzdová agenda - Ivana Vitnerová

Telefonicky kontakt: +420 603 495 531

Emailové spojení: vitnerova.i@seznam.cz

Vést účetnictví svépomocí?

Vzhledem ke stále se měnícím zákonům, neustálým novelizacím, novým příručkám, novým výkladům zákona je vést účetnictví velmi náročné. Pokud nejste přímo znalí účetnictví, pak vás při volbě vedení účetnictví svépomocí čeká studium v několika kurzech a následně domácí studium dalších zákonů. Pak neustálý stres, zda máte vše zaúčtováno, zda máte vše správně spočítáno a zda stihnete podat daňové přiznání a také zda bude vše opravdu v pořádku a nestihne vás pokuta za nějaké opomenutí či chybu. Přitom toto vše byste si mohli ušetřit, pokud** vedení účetnictví** svěříte do rukou odborníků. Účetní, daňoví a ekonomičtí odborníci nejen vedou účetnictví podle zákonů, správně a průhledně, ale poskytnou vám i poradenství, které vám pomůže ušetřit na nákladech a tak investovat vaše peníze lépe. Navíc, za zpracování účetnictví odpovídá účetní firma, nemusíte se tedy bát ani chyby ani pokuty.

Co je účetnictví?

Účetní poradenstvíVíte co opravdu je účetnictví a jaké v něm jsou rozdíly? Každý ví, že** účetnictví** je zpracování a zaúčtování všech účetních dokladů podnikání dané firmy. To může být provedeno dvěma způsoby. Na výběr je jednoduché účetnictví, nebo také daňová evidence, která je určená pro malé podnikatele. Pak účetnictví podvojné, dnes pouze účetnictví, které musí zpracovávat větší a velké firmy. Které účetnictví je vhodné právě pro vás zjistíte v zákoně o účetnictví, nebo vám poradí profesionální účetní.

Kdo musí vést účetnictví?

Zákon ukládá, že každý podnikatel provozující podnikatelskou činnost na základě živnostenského či jiného oprávnění nebo zapsaný v obchodním rejstříku. Takový podnikatel musí svoji činnost věrně a pravdivě zobrazovat právě pomocí správně a průhledně vedeného účetnictví.

Jak vést účetnictví?

Odpověď vyplývá již ze samotného** zákona o účetnictví**. Tedy správně, přesně a průhledně. Jen tak budete mít vše v pořádku a nebudete mít problémy při odvodu daní a kontrolu z některého úřadu. Může jít o kontrolu finanční, daňovou, nebo i o kontrolu z pojišťoven.

Jak vybrat nejlepší účetní firmu?

Váš výběr by rozhodně neměla ovlivnit cena služeb. Navíc tato informace je velmi často zavádějící. Spíše by vás měly zajímat reference a doporučení, solidnost a přístup účetní firmy. Právě ty vám mohou říci více, než cokoli jiného. Spokojenost řady zákazníků je totiž jakousi jistotou, že i vy budete spokojeni.

Vedení účetnictví, daňová evidence, mzdová agenda - Ivana Vitnerová

Telefonicky kontakt: +420 603 495 531

Emailové spojení: vitnerova.i@seznam.cz

Jaký by měl být váš účetní?

Jde o to stejné jako u účetní firmy. Měl by být profesionálem, ze kterého vyzařuje důvěra. Neměl by klienty dělit na malé a velké firmy, naopak ke každému by měl přistupovat stejně. Měl by být diskrétní, stejně jako lékař nebo právník. Nikdy by neměl sdělovat vaše informace druhé straně. Jeho služby by měly být na vysoké úrovni a zároveň by za** zpracování účetnictví** měl nést odpovědnost. A to nejen před vámi, ale i na úřadech.

Daňová evidence

Čili** jednoduché účetnictví**. Je určené pro malé a drobné podnikatele. Zpracování jednoduchého účetnictví není nijak složité. Přesto je lépe svěřit ho do rukou profesionálních odborníků. Daňová evidenceTi vám povedou účetnictví i v menším rozsahu naprosto přesně, správně a vy se budete moci věnovat svému podnikatelskému záměru. Kompletní** zpracování daňové evidence** obnáší zpracování účetních operací, daní, roční závěrky, a součástí je i příprava všech dokladů ke kontrole. Samozřejmě i u jednoduchého účetnictví si můžete sjednat poradenství a zastupování na úřadech.

Účetnictví

Čili podvojné účetnictví. Je složitější než účetnictví jednoduché, což ostatně plyne již z názvu, a musejí ho zpracovávat velké firmy. Právě u tohoto typu zpracování účetnictví dochází k neustálým změnám, novelizacím a úpravám zákonů. Běžný podnikatel pak musí po večerech studovat veškeré novinky a zavádět je do svého účetnictví. A zde je velmi často kámen úrazu. Tedy nejčastěji se dělají chyby, které se následně promítnou do celého účetního období. Pak může být nařízena i podrobná kontrola účetnictví. Tomu se můžete vyhnout, pokud vám podvojné účetnictví zpracuje profesionální účetní. Tak bude vše podle daných předpisů a zákonů, budou zpracovány veškeré účetní transakce, stanovené knihy, evidence i přehledy. A právě zásluhou přehledů můžete zjistit, kde máte mezery, či nedostatky. Mimo to vám účetní firma zpracuje daně, podklady pro kontroly, roční závěrku, inventury a různé smlouvy a podá za vás daňové přiznání na úřadu.

Mzdové účetnictví

Zde probíhá zpracování všeho kolem zaměstnanců a také veškeré povinné odvody a** zpracování mezd**. K pracím** mzdové účetní** patří i přihlášení a odhlášení zaměstnanců na zdravotní pojišťovně a na správě sociálního zabezpečení, vedení evidenčních a mzdových listů, zúčtování daně zaměstnanců a srážky ze mzdy určené soudem, příprava výplatních pásek a zadání příkazu k výplatě mezd. Dále mzdová účetní vypracovává měsíční přehledy pro zdravotní pojišťovnu a správu sociálního zabezpečení, roční zúčtování daně vašich zaměstnanců, daně fyzických osob i daně vybírané srážkou.

Daně

Daní je dnes celá řada. Někdy je problémem vůbec se v nich vyznat a správně rozhodnout, kterou daň máte platit a kterou ne. Vaše účetní vám toto rozhodnutí usnadní a daně vám zaúčtuje a později i připraví k daňovému přiznání.

Vedení účetnictví, daňová evidence, mzdová agenda - Ivana Vitnerová

Telefonicky kontakt: +420 603 495 531

Emailové spojení: vitnerova.i@seznam.cz

Daňové poradenství

To může být součástí účetních služeb, nebo je možné ho využívat samostatně. Daňové poradenství se týká každé daně pro podnikatele i fyzickou osobu. Proto pokud si nevíte rady, tápete a nevíte jak daň spočítat, odvést nebo zda ji vůbec máte platit, tak využijte daňového poradenství.

Daňová přiznání

Stejné je to i u daňového přiznání, které se podává vždy po ukončení roku. První termín, do kterého je nutné daňové přiznání odevzdat je většinou 1. duben. Pokud vám vypracovává daňové přiznání profesionální účetní, pak lze termín odevzdání daňového přiznání posunout až o 3 měsíce, tedy většinou na 1. červen.

Daňová přiznání

Zastoupení na úřadě

Pokud si necháte zpracovávat účetnictví profesionální firmou, tak vás zastoupí i na úřadech. Pro vás to bude znamenat klid, který plyne z důvěry v kvalitu zpracování a úsporu času, poněvadž na úřadech vždy strávíte velmi dlouhou dobu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11661 (cesky-magazin.cz#473)


Přidat komentář