Ubytování s wellness - Náchod

Rozhodnete-li se pro dovolenou strávenou ve městě Náchod, určitě nebudete litovat. Blízká příroda Orlických hor a mnohé sportovní využití vám zajistí, že se na vaší dovolené nebudete v žádném případě nudit.

Město Náchod se nachází v severních Čechách poblíž hranic s Polskem. Náchod leží na okraji Orlických hor a tak vás může velmi lehce pohltit příroda na okrajových částech lesa, kde se rozprostírají lesy. Městem protéká řeka Metuje a na severní straně od města najdete rybníky a poblíž nich koupaliště. Náchod je velmi oblíbeným turistickým místem. Na východ od tohoto města vás může zaujmout linie obranných bunkrů z třicátých let 20. století. Tři z těchto bunkrů byly opraveny a přebudovány na muzeum.

Také když chcete aktivní dovolenou, můžete navštívit město Náchod. Na okraji města najdete sjezdové tratě a lyžařské vleky. Poučit se a zároveň se dozvědět něco zajímavého můžete na naučné stezce Po stopách války 1866. Z města vede také mnoho turistických značených tras, které vedou do oblasti Orlických hor. Pro vaši dovolenou si toto město můžete vybrat hned z několika důvodů. Náchod je krásné město obklopené úchvatnou přírodou Orlických hor. Když už si naplno užijete Orlické hory, můžete se vydat do blízké oblasti Broumovsko a navštívit slavné Adršpašsko-teplické skály.

Sauna - finská, bio

Sauna je finské slovo, které v překladu znamená „dům s možností lázně“.** Finská sauna** je založena na ohřátí celého těla a jeho následném ochlazení. Ve finské sauně se pohybují teploty okolo 90 °C a funguje na principu polévání uhlíků vodou, vzduch v místnosti je velmi suchý.

Existuje také parní sauna, kde je velmi vlhký vzduch. Teploty se v této sauně pohybují okolo 50°C. Parní sauna udělá dobře všem, kteří nesnesou příliš vysoké teploty v sauně klasické.

Kombinací klasické finské sauny a parní sauny je Bio sauna. Teplota vzduchu v Bio sauně je relativně vysoká, ale vlhkost vzduchu se blíží sauně parní. V Bio sauně je dosaženo příjemné atmosféry dřevěným obložením v kombinaci s příjemným osvětlením.

Jak působí sauna na lidské zdraví

Skutečné** účinky saunování** poznáte tehdy, když zde budete chodit pravidelně. Sauna má na organismus preventivní vliv. Pravidelným saunováním se člověk stane odolnějším vůči různým onemocněním. Sauna pomáhá klidnější činnosti srdce, prohlubuje a uvolňuje dýchací cesty, uklidňuje podrážděné nervy, pozitivně působí na migrénu a nervozitu. Sauna také přispívá ke zlepšení dýchání kůže. Je zde patrný i kosmetický vliv na kůži, kůže je vláčnější a svěžejší. Pobyt v sauně může být velmi příjemný pro ty, kteří mají problémy s prokrvením končetin. Sauna působí na psychiku člověka a regeneruje svalstvo.

Jaké jsou zásady saunování

Před vstupem do sauny se vždy umýváme teplou vodou, do sauny se nechodí v plavkách. Když jdete do sauny, tak se nejdříve posaďte na nejnižší pryčnu, pokud budete teplotu snášet dobře, můžete se posunout výše. Při pobytu v sauně se doporučuje pobývat v poloze v leže nebo v sedě. Důležité však je, že při sedu je nutné, aby nohy byly ve stejné poloze jako zbytek těla. Při klasickém sedu, kdy jsou nohy níže, dochází k velkým tepelným rozdílům mezi chodidly a hlavou a může tak docházet k zátěži organismu, která se projeví bolestí hlavy. V sauně je vhodné zůstat 5 až 8 minut, neměl by být překročen čas 15 minut. Když se vám špatně dýchá, ze sauny okamžitě odejděte. Poté přichází fáze ochlazení, před vstupem do bazénu se vždy osprchujte. Ohřátí a ochlazení by se mělo opakovat 3x. Poté můžete jít do odpočívárny, kde doplníte tekutiny.

Solná terapie

Solná terapie si v současnosti získává stále větší oblibu. Tento typ terapie je doporučován lékaři kvůli uvolňování minerálů a záporných iontů a jejich vlivu na lidský organismus. Sůl obsahuje minerální látky, které mají na lidský organismus velmi pozitivní vliv. Při pravidelné solné terapii dochází k lepšímu prokrvení pokožky, čištění lidského organismu, hojení a také podpoře těla vylučovat toxiny.

Během pobytu v solné jeskyni dochází k tzv. haloterapii, tedy inhalování soli v prostředí solné jeskyně. Tento typ terapie je vhodný pro osoby, které mají problémy s dýchacími cestami.

Také součástí solné jeskyně nebo parní sauny může být světelná terapie. Tato terapie je založena na střídání barev, které jsou pro člověka příjemné. Dochází tak k odbourávání stresu a únavy. Každá z barev má na člověka jiný účinek. Zelená uklidňuje, červená je dynamická, modrá vnitřně ochladí a žlutá povzbudí.

Naopak pro ty, kterým nevyhovují vysoké teploty v sauně, může být terapie bylinková. Vůně borovice dezinfikuje a čistí vzduch, citron zlepšuje průchodnost dýchacích cest a eukalypt podporuje imunitu.

Orlické hory

Orlické hory jsou ideálním místem pro všechny, kteří dávají přednost aktivnímu životnímu stylu. Hledáte ideální podmínky pro turistiku, cykloturistiku, lyžování nebo běžkování? Orlické hory vám toto vše mohou nabídnout. Sportovní aktivity můžete doplnit návštěvou zajímavých míst v této oblasti. Navštívit můžete např. zámky Opočno, Rychnov nad Kněžnou nebo Částolovice. Součástí středověké atmosféry se můžete stát na zříceninách hradů Potštejn, Litice, Žampach nebo Lanšperk. Poté se můžete vydat na poutní místo Homol a navštívit také barokní kostel v Neratově.

Co dělat v Orlických horách

Rozhodli jste se letos dát přednost aktivní dovolené, která vám přinese plno nezapomenutelných zážitků? Jednou z možností, jak tento plán uskutečnit, je návštěva Orlických hor. Každý den si můžete vybrat jinou aktivitu. Rozhodnout se můžete pro tradiční pěší turistiku, cykloturistiku nebo vodáctví. Na své si přijdou také milovníci adrenalinových sportů. V Orlických horách si můžete vyzkoušet potápění, lanové aktivity, horolezectví nebo jízdu na terénních koloběžkách. Mnohé areály Orlických hor také nabízí projížďky na koních, střílení z luku, jezdění na kolečkových bruslích nebo windsurfing. Každý si zde může najít aktivitu právě pro sebe.


Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11552 (cesky-magazin.cz#227)


Přidat komentář