Svatba na klíč - Středočeský kraj

Jste s partnerem ve spokojeném láskyplném vztahu a nyní jste se rozhodli se vzít? Příprava svatby představuje zvláště pro ženy činnosti, na které se velmi těší. Avšak pokud Vám schází čas anebo nevíte, jak začít, využijte služeb profesionálů.

Povedená svatba může být jednou z nejkrásnějších událostí v životě muže i ženy. Zdálo by se, že jde o prostou a snadnou věc, avšak opak je pravdou. Pakliže neplánujete jen prostou úřední svatbu bez hostů a následné svatební oslavy, zabere příprava svatby až neuvěřitelné množství času. Jestliže nechcete být na všechno sami, můžete využít služeb firem, které nabízejí přípravu svatby „na klíč“.

Svatba na míru – svatba na klíč

Pojem „na klíč“ známe především ze stavebnictví, kdy si objednáte z katalogu nějaký dům a pak se již nemusíte téměř o nic starat a jen čekáte, až bude dům kompletně hotový a zařízený dle dohody.

A stejné to může být i se svatbou tzv. „na klíč“, neboli svatbou na míru. Vyberete si důvěryhodnou firmu, které svěříte své představy o tom, jak má vypadat svatba dle Vašich přání a požadavků, co všechno chcete mít zajištěno, atp. Firma pak vše zajistí dle dohody, takže se nebudete muset o nic starat a budete se již jen těšit na Váš blížící se velký den.

Případně je také možné domluvit se na tom, že část věcí si snoubenci zajistí sami, neboť na mnohé činnosti ohledně přípravy na svatbu se spousta žen vyloženě těší.

Co všechno je potřeba zajistit na svatbu?

Aby svatba proběhla hladce, bez zbytečných stresů a nervozity, aby vše bylo perfektně připraveno a zajištěno dle přání a požadavků nevěsty a ženicha, je třeba začít s přípravou svatby s náležitým předstihem.

Většinou se uvádí, že na přípravu svatby, pokud chcete mít na vše dostatek času, potřebujete minimálně 6 měsíců, doporučený je pak jeden rok. Ti nejvíce nedočkaví snoubenci začínají s přípravami již 18 měsíců předem.

Hlavním důvodem, proč začínat** přípravy na svatbu** s tak dlouhým předstihem, jsou termíny. Je potřeba sladit termín konání svatebního obřadu spolu s termínem konání svatební hostiny a také s termínem, na kdy si vypůjčíte svatební šaty (pokud využijete půjčovnu), dále s termínem, na kdy Vám vybraná firma zajistí svatební menu, s termínem, kdy Vám na svatbu přijdou svatební kameraman, fotograf a svatební kapela, pokud chcete mít živou hudbu atp.

Pokud byste si všechny tyto věci vyřizovali teprve několik týdnů před svatbou, je téměř jisté, že vybrané termíny budou již obsazené a Vám se tak horko těžko budou shánět potřebné náležitosti na jeden vybraný den.

Termín a místo konání svatebního obřadu

Jako první je potřeba zajistit místo a termín konání oddávacího obřadu. Od něj se pak odvíjí vše ostatní – na totožný termín je nutné zajistit také veškeré další náležitosti svatby a ideálně tak, aby místo obřadu a místo svatební oslavy byly od sebe co nejméně vzdáleny.

Termín obřadu si můžete nechat rezervovat na úřadě, anebo také v kostele, případně jiném chrámu. Oblíbené jsou i různé zámky a zámečky aj.

Běžně se stává, že** oblíbené termíny svatebního obřadu**, jako jsou různé svátky, anebo číselně zajímavá data, anebo také letní či jarní dny, bývají obsazeny až jeden rok nebo i déle dopředu.

Naopak dny, které jsou považovány za smolné, jako jsou třeba pátky třináctého, ale také termíny v obvykle sychravém podzimním a studeném zimním období je možné v některých případech zamluvit i nedlouho dopředu, protože o ně často není zájem a zůstávají někdy i úplně volná.

I přesto všechno je vhodné myslet kvůli sladění všech potřebných náležitostí na zamluvení svatebního termínu s dostatečným předstihem, zvláště pak, pokud vyžadujete konkrétní datum.

Termín a místo konání svatební oslavy a hostiny

Jestliže již znáte a máte rezervováno místo a termín konání svatebního obřadu, je třeba na tentýž den zajistit také místo konání svatební oslavy spojené se svatební hostinou. Oblíbené jsou dostatečně velké restaurace, jejichž kapacita musí odpovídat počtu svatebních hostů a to nejen na hostinu, ale i na tanec a další svatební zvyky. Dále je možné zajistit svatební oslavu třeba na zahradě honosné vily, které bývají k tomuto účelu také pronajímány, anebo na zámku – tyto svatby se v poslední době také těší velké oblibě.

Občas můžeme slyšet i o svatbách konaných na netradičních místech někde v přírodě na horách, na vodě apod. Fantazii se meze nekladou – pokud máte své oblíbené místo, kde se chcete vzít a podaří se Vám domluvit s úředníky, vše je možné.

Odvoz nevěsty, ženicha, svědků a nejbližších příbuzných

Jak se dostat z domu na obřad a z obřadu na svatební oslavu? Pokud máte dost vlastních aut, anebo se místo obřadu i hostiny nacházejí kousek od Vašeho domu, pak není co řešit.

V opačném případě můžete využít nabídek firem, které pro tyto příležitosti nabízejí pronájem automobilů i s řidičem.

Menu svatební hostiny, svatební dort, výzdoba, hudba

Jaká by to byla svatba bez svatební hostiny? Je třeba počítat s tím, že svatební hostina trvá od oběda až do noci, někdy až do rána, čemuž musí odpovídat svatební menu. Množství jídla je zase třeba přizpůsobit počtu svatebních hostů.

V dnešní době se často vyskytují nejrůznější potravinové alergie a intolerance, čemuž je dobré menu přizpůsobit, případně připravit několik speciálních porcí pro alergiky.

Jednu z hlavních úloh hraje svatební dort, který od nevěsty dostávají všichni svatebčané.

Ke svatební oslavě patří kromě dobrého jídla a pití také náležitá** výzdoba a hudba**, ideálně živá kapela.

Svatební video a fotografie

Rádi byste si svůj** svatební den** občas připomněli v milých a krásných i humorných vzpomínkách? Pak si na obřad i na svatební oslavu nezapomeňte pozvat fotografa, který zachytí vše od prvních okamžiků obřadu až do pozdních nočních hodin svatební oslavy.

Dnes je také velmi populární svatební video, kdy kameraman natáčí rovněž celý průběh svatby od domácích příprav, po obřad až svatební oslavu. Následně se z těchto záběrů sestříhá video, které vytvoří cca 90 minut dlouhý „celovečerní film“.

Ubytování pro svatební hosty, pozvánky pro hosty

Hosté, kteří přijeli zdaleka a nebudou se tak pravděpodobně schopni hned po svatbě vrátit domů, by jistě uvítali ubytování. To je možné zařídit v domě nevěsty či ženicha, případně dalších blízkých příbuzných, ale i v blízkém hotelu.

Svatební šaty

Na závěr jsme si nechali jednu z nejdůležitějších položek, tedy zvláště pro ženy, kterou jsou svatební šaty. I s výběrem šatů začínejte s dostatečným předstihem.

Pokud za šaty nechcete příliš utrácet, dají se využít půjčovny svatebních šatů, kde seženete šaty nejen pro nevěstu, ale také pro ženicha, družičky apod.

Dráže pak vyjdou šaty z konfekce a samozřejmě nejnákladnější jsou šaty šité na míru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11713 (cesky-magazin.cz#631)


Přidat komentář