Sádrokartonářské práce - Beroun a okolí

Sádrokarton je moderním stavebním materiálem, který splňuje náročné podmínky na tepelnou a zvukovou izolaci, rychlost stavebních prací, trvanlivost, vzhled a nosnost budov. Přitom jeho použití není nijak nákladné.

Sádrokarton - moderní stavební materiál

Ačkoli je sádrokarton ve stavebnictví používán jen krátkou dobu, získal si značnou oblibu. Je to z důvodu jeho mnohostrannosti. Lze ho využít především v interiérech, kde zásluhou suché výstavby nachází uplatnění ve všech možných prostorách. Nově existuje i sádrokarton do exteriéru, který lze použít na podhledy domů. Sádrokartonové desky nejsou v žádném případě levnou náhražkou klasických materiálů. Dá se s jistotou říci, že některými vlastnostmi tyto materiály spíše předčí. Rozhodně je to možným použitím tam, kde je nízká nosnost budov. Příkladem je rekonstrukce mnoha půdních vestaveb, ale i modernizace a přestavby bytů a zejména bytových jader.

Jaké výhody mají sádrokartonové desky?

Především je to nízká hmotnost, která nejenže usnadňuje přepravu a manipulaci, ale zároveň zaručuje malé statické zatížení domu. K dalším výhodám patří úspora nákladů a času zejména z důvodu montáže suchou cestou. Sádra, která se používá v deskách, vytváří optimální mikroklima, příjemnou** tepelnou pohodu,** zlepšuje zvukovou izolaci a řeší protipožární ochranu staveb. Povrch desek je krásně hladký a dá se upravovat různými způsoby.  Velkou výhodou sádrokartonových desek je jejich snadná recyklace.

Jaké jsou druhy sádrokartonu?

Na trhu je několik základních druhů sádrokartonových desek, které jsou navzájem barevně odlišené. Vedle nich pak stojí speciální typy určené do extrémních podmínek. A pak také typy, které upravují prostor a odhlučňují. Každý typ sádrokartonu má jiné vlastnosti, jinou sílu, a proto je možné vytvořit ze sádrokartonových desek prakticky cokoli a kdekoli.

 

Bílé sádrokartonové desky

Jsou vůbec nejběžnější a využívají se zejména k příčkám, oplášťování příček a stropů, k výrobě nábytku. Je možné je využít do všech klasických interiérů.

Zelené sádrokartonové desky

Jde o impregnovaný sádrokarton určený do náročných podmínek, kde je vysoká vlhkost. Slouží tedy k rekonstrukcím koupelen, kuchyní, ale je možné ho použít i u bazénu nebo v šatnách.

Červené sádrokartonové desky

Může být i růžový a má protipožární vlastnosti. Je odolný vysokým teplotám a téměř nehořlavý. Instaluje se zejména tam, kde je doporučen projektantem, ale i tam, kde si přejete mít větší bezpečnost. Může to být například kolem komína nebo krbu.

Modré sádrokartonové desky

Poskytují maximální odhlučnění prostoru. Jsou vhodné k odhlučnění bytů v panelových domech, přičemž zaberou maximálně 9 centimetrů prostoru. Odhlučňují se s nimi kina, zkušebny, ale je možné je použít i k odhlučnění pokoje malého hudebníka, tak může cvičit, aniž by ostatní rušil.

Příčky ze sádrokartonu

Nacházejí využití v moderních prostorách a všude tam, kde je nutná rychlá a levná přestavba či reorganizace stávajících prostor, ať již v bytech, domech, kancelářích nebo třeba v komerčních prostorách. Sádrokartonové příčky mohou rozdělit prostory, mohou zvukově izolovat prostory, mohou plnit i tepelnou izolaci. Jejich nespornou výhodou je, že je možné je tvarovat. Lze tak vytvořit příčku v podobě vlnovky, s obloukem, nebo v jakémkoli jiném tvaru. Nosnost příčky je malá, ale lze ji zvýšit promyšleným použitím nosných profilů. Pak příčka klidně unese i skřínku plnou knih nebo nádobí.

Obklady stěn a stropů sádrokartonem

Jde o jednoduché vyrovnání stěn i stropů bez použití malty. Sádrokartonové desky je možné montovat přímo na zeď či strop, nebo na konstrukci, kde je výhodou meziprostor, který umožňuje vést rozvody.

Interiéry ze sádrokartonu na klíč

Nejedná se pouze o interiéry soukromé, ale i komerční. Sádrokartonem lze celý prostor upravit podle potřeby a to velmi rychle. Je možné nejen obkládat zdi a stropy, ale i vytvářet police, niky, nové příčky, nábytek, zákoutí, šatny, přepážky ve stylu paravánu, buňky, a mnoho dalšího.

Bytová jádra ze sádrokartonu

Jsou další možností, jak příjemně a rychle změnit interiér k lepšímu. Pokud je použit sádrokarton určený do mokrých a vlhkých prostor, pak získáte atraktivní a zdravé prostředí nejen pro očistu, ale také pro relaxaci. Sádrokarton se při rekonstrukci bytového jádra montuje do profilů, které jsou rozmístěny podle potřebné nosnosti příčky. Tak je možné zavěsit bez problému sanitu i nábytek. Navíc, pokud nechcete kupovat koupelnový nábytek, tak je možné nechat ho vytvořit přímo ze sádrokartonu na míru. Má to mnoho výhod, od trvanlivosti, atraktivnosti až po konečnou úpravu.

Půdní vestavby a sádrokarton

Jde o další typické využití sádrokartonových desek. Rekonstrukce podkrovních částí domů se stala nejen moderní záležitostí, ale také možností jak levně získat další prostory nebo bydlení tam, kde jinak již není místo. Půdní prostory lze sádrokartonem upravit na pouhé rozšíření rodinného domu pro odrůstající děti, nebo i na kompletní bydlení například ve staré zástavbě města. Často právě druhá varianta je nejen účelná, ale i velmi originální a romantická. Zásluhou použití protipožárního sádrokartonu je zde dodrženo protipožární zabezpečení. Navíc jak již bylo řečeno, tepelné, protihlukové vlastnosti a tvárnost vytvoří neopakovatelné prostory.

Sádrokartonový nábytek

Uplatní se snad všude. Ale v půdních prostorách asi nejvíce. Atypické prostory zde neumožňují užití klasického nábytku a tak sádrokarton pomůže vykouzlit praktické, atraktivní a hlavně jedinečné kusy zejména vestavěného nábytku. Oblíbené jsou oblé i ostré linie, které celému interiéru propůjčí střídmost a originalitu. Ze sádrokartonu je také možné přepažit místnost, a zároveň sestavit vestavěnou skříň. Vestavěná skříň je vlastně příčkou, která je rozdělena na půl, kdy z obou stran slouží jako příčka i jako skříň. Tak je prostor maximálně využitý.

Minerální podhledy

Najdou uplatnění zejména ve veřejných prostorách. Kde nejen vytváří krásný vzhled stropů, ale také praktický. Za podhledy je totiž uschována klimatizace, rozvody, osvětlení. Montáž těchto minerálních podhledů je velmi rychlá.

Úpravy sádrokartonových desek

Sádrokarton není výhodný jen z hlediska jeho rychlé instalace a vynikajících vlastností do každého prostoru, ale i z hlediska konečné úpravy. Lze ho po impregnaci jakkoli upravovat. Můžete ho klasicky malovat, natírat, tapetovat nebo obkládat různými materiály. Velmi krásně vypadá úprava sádrokartonu benátským nebo marockým štukem. Oba štuky mají navíc vlastnosti jako keramický obklad, ale navíc jsou odolné plísni.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11575 (cesky-magazin.cz#322)


Přidat komentář