Rekonstrukce koupelen, kuchyně na míru - Brno

Dá se říci, že bytové jádro je srdcem bydlení a vlastně celého bytu. Bohužel, toto srdce velmi rychle stárne a dnes již často používané materiály dřívější doby prostě nevyhovují. Nejlepší cestou je jádro kompletně zrekonstruovat.

Bytové jádro v čase

Ať již bydlíte v panelovém nebo bytovém domě, jedno mají společné. Tím je bytové jádro, které dnes již naprosto nevyhovuje současným požadavkům na bydlení, ani hygienickým normám. V panelových domech bývá bytové jádro z umakartu, který nevyhovuje z žádného možného pohledu. Navíc časem uvnitř jeho stěn se tvoří plíseň, která je cítit i v koupelně, na záchodě a někdy i v kuchyni nebo chodbě. V bytových domech může být jádro zděné, ale ani tak dnes již není vyhovující. Většinou prostory bytového jádra postrádají kvalitní větrání i bezpečnost rozvodů a osvětlení. Východiskem je rekonstrukce těchto prostor, která může nejen zajistit nové a kvalitní prostory, ale dokáže přinést i více prostoru, zásluhou nového uspořádání. Rekonstrukce by se ovšem měla provádět pouze s kvalitní firmou, která zajistí kompletní servis, dodání na klíč a bude se maximálně zajímat o klientovi názory a přání.

Rekonstrukce bytového jádra

Pokud se vám váš byt zdá po letech ponurý a cítí potřebu změny, tak neváhejte a začněte přemýšlet o jeho rekonstrukci. Dnešní materiály a moderní postupy ukazují, že jde udělat někdy až nemožné. Pokud navíc najdete firmu, která se právě rekonstrukcemi zabývá, máte vyhráno. Taková firma s vámi projedná všechna vaše přání, po jejich zvážení nabídne možnosti úprav a vypracuje vám** vizualizaci celého projektu.** Na ní přesně uvidíte byt v novém provedení. Zbouráním umakartového jádra, nezískáte jen nové stěny, ale můžete změnit také dispoziční řešení bytu. Změnou dosáhnete zajímavějších prostor a možná také získáte pár centimetrů na víc.

hnědá koupelna

Co můžete od profesionální firmy očekávat?

Firmy zabývající se rekonstrukcemi bytových jader, koupelen i kuchyní nabízejí často kompletní práce od projektu až po úklid sutin. Jejich nabídka zahrnuje bourání, stavbu i zařizování. Na vás záleží, zda si necháte vše udělat na klíč a ušetříte tak čas i peníze nebo budete celou rekonstrukci provádět po částech, v kombinaci se svými silami a silami řemeslníků, což ve výsledku vychází vždy dráž.

Kompletní práce na klíč zahrnují:

 • Vyměření místa realizace
 • Vypracování vizualizace
 • Vypracování projektu
 • Vyřízení stavebních a dalších povolení
 • Zbourání a odvoz starého bytového jádra
 • Provedení instalatérských prací včetně rozvodu vody
 • Realizace rozvodů elektřiny a opatření revizí
 • Provedení veškerých stavebních prací
 • Položení dlažby a obkladů
 • Vymalování nebo vytapetování stěn
 • Připojení potřebného osvětlení
 • Opatření a montáž dveří
 • Zařízení prostorů
 • Úklidové práce

Rekonstrukce koupelny

Samozřejmě začíná plánem ve vaší hlavě. Přemýšlením o potřebách vaší rodiny, o tom, co vlastně od koupelny očekáváte. Dnes již koupelna není jen místem očisty, ale i místem velmi kvalitní relaxace. I tak malá koupelna, jako je v panelových domech, může být úžasným místem odpočinku, kde naberete nové síly, odplavíte stres a získáte klid a vyrovnanost. O dobré náladě nemluvě. Stačí se pustit do rekonstrukce a nechat si vypracovat projekt podle svých přání. Někdy je klient nabídkou firmy více než překvapen. Nová koupelna totiž nabízí opravdu nečekaná řešení.

Jak vyřešit novou koupelnu?

To záleží na vašem pohledu a na tom co upřednostňujete. Někdo má raději vanu, jiný zase sprchový kout, další by rád obojí. A vězte, že všechna přání lze splnit i v koupelně panelového domu. Stačí šikovný projektant a odborná firma. Pokud upřednostňujete vanu, tak v nabídce jsou vany klasické, zkrácené, široké, perličkové, masážní. Výběr vany velmi ovlivní celé uspořádání koupelny. Často se budete muset vzdát umístění pračky a sušičky v koupelně. Ovšem relaxace v masážní vaně je prostě jedinečná a tak pračka na chodbě nebo v kuchyni je dobrým řešením. Upřednostňujete-li raději** sprchový kout**, můžete získat cenné místo navíc. I sprchových koutů je celá řada. Od klasických, přes masážní až po parní. Toužíte-li po vaně i sprchovém koutě, nabízí se varianta zkrácené vany se shrnovacími dvířky a sprchou. Zde místo neušetříte, získáte však něco navíc a splníte si tak své přání. I u této varianty je v nabídce řada masážních možností.

Na co myslet při rekonstrukci koupelny?

Především na to, že stárnete. To, co vám vyhovuje ve třiceti, už nemusí být fajn za deset let. A tak zvažujte, jaký volit přístup do vany, sprchového koutu, jak uspořádat police a další zařízení, aby vše bylo pohodlné a také dostupné i v budoucnosti.

Rekonstrukce kuchyně

Často probíhá zároveň s rekonstrukcí koupelny, poněvadž jedna stěna umakartového jádra bývá společná. Navíc existuje i možnost změny kompozičního řešení. Zde je na mysli otočení celé koupelny a kuchyně tak, že se rozdělí okno v kuchyni na půl. Tak se dostane světlo i do koupelny a zároveň ji bude možné větrat. Kuchyň často potřebuje rekonstrukci již z důvodu zastarání celkového vybavení a také z důvodu, že i když se snažíte kuchyň maximálně udržovat tak, časté vaření se projeví i na zařízení a stěnách kuchyně. Kompletní rekonstrukce dokáže kuchyň proměnit v úžasné místo.

kuchyň

Správné rozmístění kuchyně

Kuchyň je pracovním koutem i místem setkávání celé rodiny. Aby byla praktická, je nutné ji rozdělit do jednotlivých zón. Vše by mělo plynule navazovat a mělo by být přizpůsobeno požadavkům klienta. To se týká i zařízení a výběru linky. Kuchyň by se v žádném případě neměla rekonstruovat podle nějakého vzoru, ale měla by se plně přizpůsobit potřebám majitele. To znamená, že ten, kdo téměř nevaří, bude mít kuchyň jen malou a získá více prostoru pro jiné činnosti. Ten, pro koho je vaření každodenní činností nebo dokonce koníčkem bude mít kuchyň velkou a zařízenou vším potřebným. Prostě nejlépe je obrátit se na profesionální firmu, vysvětlit jim své požadavky, přání i finanční možnosti a nechat se překvapit prvním plánem. Pak stačí jen vybrousit detaily, uzavřít smlouvu a těšit se až vše bude hotové.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11548 (cesky-magazin.cz#188)


Přidat komentář