Rekonstrukce bytů a koupelen - Praha a okolí

Rekonstrukce by měla být šitá na míru současných i budoucích potřeb obyvatel domu nebo bytu. Je nutné zohlednit všechny aspekty do budoucna. Jen tak budete s rekonstrukcí dlouhodobě spokojeni.

Každý, kdo má starší byt, přemýšlí o jeho rekonstrukci. Zejména pokud jde o byt v panelovém domě nebo ve staré zástavbě města. Tyto byty jsou často dlouhými roky vybydlené, mají vysoké provozní náklady a co je také velmi důležité, chybí jim určitý komfort, který přináší pohodu bydlení. Jakmile padne rozhodnutí o rekonstrukci, vyvstane otázka, s kým ji provést. Většinou se zvažuje rekonstrukce svépomocí a rekonstrukce na klíč. Dnes se opravdu vyplatí rekonstrukce na klíč. Již pro možnosti, které odborníci na rozdíl od laiků mají. Často spolupracují s určitými firmami, které jim dodávají materiál, který běžně nelze koupit. Výhodou je i jejich kvalifikace, kterou získávají školením přímo ve výrobních firmách. Kromě nabídky prací, nabízejí odborné firmy i vyhotovení plánů na míru, nebo možnost postupné rekonstrukce. A to často tak, že dochází k minimálním omezením pro obyvatele bytu. Například výměnu bytového jádra je možné provést během šesti až sedmi dnech. Výměnu oken pak během jednoho dne. Vyplatí se tedy vybírat stavební firmu obezřetně. Je vhodné zajímat se o reference, doporučení i o působení firmy na trhu. Zajímavou firmu je možné najít nejen v okolí svého bydliště, ale i na internetu.

Rekonstrukce bytů - Praha a okolí

Rekonstrukce bytu přináší úspory za jeho provoz, efektivnější využití prostoru, vyváženou tepelnou pohodu po celý rok a celkově vyšší komfort bydlení. Rekonstrukce bytu může probíhat postupně i naráz. Nejlépe je, pokud se celý záměr rekonstrukce probere s odborníky a na základě Vašich financí, životního stylu i představ se sestaví plán rekonstrukce. Celý byt je možné proměnit k nepoznání. Rekonstrukce může začít výměnou oken, dveří, instalačních rozvodů, bytového jádra a skončit podlahami a výmalbou. Součástí rekonstrukce bytu může být i rekonstrukce balkonu či lodžie, zateplení, pořízení vestavěných skříní, nebo i změna dispozičních plánů.

Rekonstrukce bytových jader - Praha a okolí

Rekonstrukce bytového jádra zajistí mnohem více než jen novou koupelnu a záchod. Bytové jádro často umožňuje změnu dispozičního řešení. Je tak možné získat prostory navíc, prostory jinak orientované, nebo prostě jen více místa či větší koupelnu. U některých bytů je možné změnou dispozičního řešení získat okno v koupelně i v kuchyni. Záleží na typu bytu. Bytové jádro je možné rekonstruovat z celé řady materiálů. Každý má své výhody a nevýhody. Tam, kde je třeba opravdu minimálního zatížení je vhodné použít moderní typy sádrokartonu. Tam, kde je možná vyšší nosnost je vhodný ytong, nebo jiný stavební materiál. Odborníci vám většinou poradí nejlépe. Na vás pak zbude především výběr povrchového materiálu, který dá celé rekonstrukci konečný vzhled.

Rekonstrukce koupelen - Praha a okolí

Koupelny se rekonstruují v klasických bytových jádrech, ale i ve starších bytech, kde jsou vyzděné z pálených cihel. Nová koupelna v bytovém jádře může být hotová již za šest až sedm dní. U zděných rekonstrukcí koupelen je doba prací delší. Je zde však více možností a koupelna ve výsledku poskytne originální wellness odpočinek.

Obklady a dlažby - Praha a okolí

Moderní obklady a dlažby nabízejí obrovský výběr. Vybírat můžete z nabídky domácích i zahraničních výrobců. Ale nenechte se zmást a vybírejte obklady i dlažbu s odborníky. Ti vám doporučí takovou, která je kvalitní, nereaguje negativně na změny teploty, a je odolná znečištění. Důležitá je i bezpečnost. A pokud se vám líbí složitější vzory, tak zde je třeba pokládat podle kladečského plánu. S tím si poradí jen odborníci. Kromě toho je dobré zvážit i prostory, které jsou k dispozici. Právě v koupelnách je možné docílit pomocí pokládky a optických klamů zvětšení místnosti. Sice nezískáte centimetry navíc, ale budete se v koupelně cítit opravdu dobře.

Montáž kuchyňských linek - Praha a okolí

Rekonstrukce kuchyně znamená i výměnu kuchyňské linky. Tu je nejlépe objednat na míru. Tak získáte nejen krásnou kuchyňskou linku, ale i linku funkční, podle ergonomických pravidel a účelnou. Při vaření a dalších činnostech vás nebudou bolet záda, budete mít vše po ruce přesně tak, jak vám to vyhovuje. Kuchyňská linka na míru, to je splněný sen bez kompromisů.

Obklad umělým i přírodním kamenem - Praha a okolí

Kromě klasických obkladů je možné volit i obklad moderní. Tedy přírodní i umělý kámen. Oba mají své klady i protiklady. Záleží na zpracování a Vašich představách. Přírodní kámen se hodí prakticky do celého bytu či domu. A to ven i dovnitř. Velmi moderní je tento obklad použitý jako dekorační prvek ve společenských místnostech, obývacích pokojích, halách, a samozřejmě i v okolí krbů a krbových kamen. Umělý kámen také působí velmi dekorativně. Velice dobře působí v kuchyních.

Elektroinstalace - Praha a okolí

U rekonstrukcí se samozřejmě počítá s výměnou instalačních rozvodů. K nejvíce namáhaným a přetěžovaným patří elektrické instalační rozvody. Při pořizování nové elektroinstalace je vhodné zvážit, zda nevyužít moderní inteligentní elektroinstalační prvky. Jejich zásluhou můžete například dálkově ovládat žaluzie, vytápění nebo ohřev vody. Nová elektroinstalace by měla mít veškeré bezpečnostní prvky, a určitě i prvky, které usnadňují život. Samozřejmostí je dostatek zásuvek, nebo domácí síť.

Opravy teras a lodžií - Praha a okolí

Terasy a lodžie stárnou stejně jako jakákoli stavba. Nejvíce bývá poškozena dlažba a izolace. Po jejím odstranění se provede nová izolace a položí se nové obklady. Tak vzniknou krásná a funkční místa určená k odpočinku a posezení. V případě lodžie i k dalším činnostem, jako je pěstování koníčků nebo rozšíření obytných prostor.

Zámkové dlažby - Praha a okolí

Betonová zámková dlažba patří k nejkvalitnějším dlažbám vůbec. Její variabilita umožňuje použití pro soukromé, komerční i okrasné účely. V nabídce najdete zámkovou dlažbu o různé nosnosti, vybírat můžete z široké barevné škály, která umožňuje vytváření originálních vzorů. K nejzajímavějším novinkám zámkové dlažby patří 3D provedení, které pokládají skuteční odborníci. Výhodou zámkové dlažby je i řada betonových prvků, které jsou nabízeny ve stejných odstínech jako zámková dlažba. Tak můžete mít zámkovou dlažbu sladěnou i s jejím okolím. A ač označení zámková dlažba nemá nic společného se zámkem, ale vychází z uzamčení jednotlivých dlaždic, tak její zásluhou a zásluhou šikovnosti odborníků si budete doma připadat skutečně jako na zámku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11706 (cesky-magazin.cz#601)


Přidat komentář