Rekonstrukce bytových jader - Ostrava

Mít novou pěknou koupelnu není rozhodně zbytečným utrácením. Naopak můžeme hovořit o promyšlené investici, ze které se lze těšit dlouhá léta. A pokud by případně později došlo na prodej bytu, můžete si za něj říci o poznání větší částku.

Každá místnost v bytě má svůj účel a význam, ne jinak je tomu u koupelny, toalety a kuchyně. Dalo by se však říci, že právě koupelna, toaleta a kuchyně patří k nejnavštěvovanějším místnostem, kam směřují Vaše kroky, a kde trávíte Váš čas, jste-li doma. Koupelna se může stát oázou klidu, místem pro relaxaci, kde můžete jen tak snít, užívat si uvolňující koupele, nebo příjemné osvěžující sprchy. Za dokonalostí požitku však nestojí jen tekoucí voda, ale především prostředí, ve kterém se nacházíte. Koupat se například v oprýskané vaně, kdy okolo Vás je umakart, v jehož rozích spatříte plíseň, zrovna uvolnění nevyvolá. A když jsme již u zmiňované plísně, která je skutečně příznačná pro bytová umakartová jádra, nejedná se jen o estetickou stránku, ale také zdravotní. Potěšte Vaše smysly, a podpořte Vaše zdraví fyzické i psychické moderní a stylovou koupelnou. Stačí jen vědět na koho se obrátit a s důvěrou mu svěřit rekonstrukci bytového jádra.

Profesionální rekonstrukce bytového jádra Ostravsko

Do rekonstrukce bytového jádra se s vervou pouští nejeden domácí kutil. Nutno však říci, že taková rekonstrukce bytového jádra je poměrně tvrdým a zapeklitým oříškem, zvláště pro toho, kdo nemá s danou činností prakticky žádné zkušenosti. Částečná rekonstrukce bytového jádra, je sice řekněme „jen“ o nalepení obkladaček na původní umakart. Jenže pokud se v koupelně objevila plíseň, či začíná, ale Vy jste si jí nevšimli, pouhým obkladem nic nevyřešíte. Zamaskováním „nepěkného, nevzhledného“ místa, odsouváte nevyhnutelný moment, popasovat se s plísní. Částečná rekonstrukce bytového jádra může vzhled koupelny o poznání vylepšit, ale nemůže již dojít k případné dispoziční změně, a to ve velikosti a tvaru. Chcete-li získat z rekonstrukce maximum, pak určitě přistupte ke kompletní rekonstrukci, do které se ostatně nemusíte pouštět sami. Svěřte rekonstrukci bytového jádra odborníkům, kteří provedou skutečně profesionální rekonstrukci, se vším všudy, kdy se pak nemusíte obávat, že třeba za půl roku, či rok, dva, bude muset dojít na opravu.

Postup rekonstrukce bytových jader

Každá stavební práce vyžaduje svůj specifický postup, a ne jinak je tomu také u rekonstrukce bytových jader. Než dojde na samotnou přestavbu, Vámi vybraná firma zjistí, jaký typ bytového jádra máte. I když bydlíte například v panelovém domě, pak se jednotlivá bytová jádra mohou lišit, a to nejen velikostí, ale také možností přestavby. Některé bytové jádro umožňuje menší, jiné však značné úpravy, kdy je možné si také pohrát s dispozicemi prakticky celého bytu. Není výjimkou, že například původně využívaná místnost jako komora, se může stát novou koupelnou, a o místo, kde byla původní koupelna, se zvětší kuchyně, jídelna.

Demolice bytového jádra Ostrava – likvidace odpadu

Rozhodnete-li se pro kompletní rekonstrukci bytového jádra, pak se nevyhnete demolici původního jádra. Nemusíte však mít obavy, že byste měli na dlouhou dobu Váš byt mimo provoz. Kompletní rekonstrukce bytového jádra se dá prakticky zvládnout za poměrně relativně krátkou dobu, za cca sedm dnů. Přesná doba rekonstrukce je však odvislá od toho, k jak velkým změnám dojde, jaké jsou možnosti firmy atd. Celkovou rekonstrukci bytového jádra můžete nechat na vybrané firmě, tedy i zmíněnou demolici, včetně odvozu a likvidace odpadu, stavební sutě. Bude záležet na Vás, zda přiložíte ruku k dílu například ve věci úklidu, nebo budete jen přihlížet. S firmou se také můžete domluvit, že přijedete tzv. do hotového. I zmíněných sedm dnů se Vám totiž může zdát dlouhých, zvláště pokud byste celé dny byli doma, a museli řešit, jak si odskočit na toaletu, jak se vysprchovat atd. A tak nejeden zákazník skutečně volí možnost, že si v době, kdy budou probíhat stavební práce v bytě, vezme dovolenou, ovšem tu stráví mimo domov, a po návratu ho pak bude čekat milé překvapení.

Přestavba bytového jádra Ostrava – dílčí práce

Jaké veškeré dílčí práce zahrnuje přestavba, respektive rekonstrukce bytového jádra? Již jsme zmínili demolici a likvidaci odpadu. Než však firma přistoupí k demolici, provede přesné zaměření, vypracuje Vám návrh nové podoby bytového jádra, připraví cenovou kalkulaci. Odsouhlasíte-li si dané, pak může firma započít samotné stavební práce. Po vybourání původního jádra, přijde na řadu nová výstavba jádra, která může být například z tolik oblíbeného a žádaného sádrokartonu, a to včetně sádrokartonového podhledu, který umožňuje zabudovaného osvětlení. Na řadu přijdou také vodoinstalační práce, ať už spojené s rozvody vody, nebo kanalizací. Firma Vám také dodá, nainstaluje veškerou sanitární techniku, jako je vana, či sprchový kout, umyvadlo atd. Dlažbu a obklady, které si vyberete, Vám firma odborně položí, včetně zaspárování, začištění. Dalo by se říci, že finálními pracemi budou malířské práce, po kterých bude následovat úklid. Rekonstrukce bytového jádra se tak „v kostce“ vejde do jednoho odstavce. Vězte však, že co na první pohled vypadá jednoduše napsané, za výsledným úspěšným dílem stojí nemalé zkušenosti a znalosti stavební firmy. Již z toho důvodu si vyberte skutečné profíky, kteří jsou v rekonstrukci bytového jádra kovanými.

Rekonstrukce bytů v Ostravě a okolí

Řekne-li se rekonstrukce bytů, pak se řadě může vybavit právě rekonstrukce bytového jádra. V případě rekonstrukce bytu však můžete požadovat prakticky kompletní rekonstrukci veškerých částí Vašeho bytu. Z jaké proměny bytu se můžete těšit? U vybrané firmy si můžete objednat například pokládku podlahy – výstavbu příček sádrokartonovými deskami – výměnu oken – výměnu dveří – topenářské, instalatérské práce – vymalování aj.

Stavební práce Ostrava, sádrokartonové práce Ostrava

U rekonstrukce bytového jádra, ale také u rekonstrukce bytu se stává sádrokarton vyhledávaným stavebním artiklem, a to nejen pro klienty, ale i samotné stavební firmy. Se sádrokartonem se dá doslova kouzlit. Sádrokarton umožňuje vystavět příčky, ale také zbudovat podhled, podlahu aj. Se sádrokartonem se pracuje rychle, snadno, což ovšem neznamená, že sádrokarton nevyžaduje patřičné znalosti, jak s ním manipulovat. Chcete-li tedy například přepažit místnost, či se Vám líbí zabudované osvětlení ve stropu, a rádi byste ho měli v předsíni, pak s firmou prokonzultujte Vaše možnosti. Je docela možné, že Vám firma navrhne právě sádrokarton, místo klasického vyzdění.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11678 (cesky-magazin.cz#532)


Přidat komentář