Realizace domácího kina

Domácí kino je příjemný odpočinek u vás doma. Mít domácí kino se stává stejnou samozřejmostí jako mít velký plochý televizor. Ovšem výběr domácího kina je poněkud složitější. Proto je lépe vybírat domácí kino s odborníky.

Pohoda u domácího kina

Kino je príma, ale ne každý ho má rád. Někomu vadí uzavřený temný prostor, jinému dusno, dalšímu společnost ostatních lidí. Jiný se zlobí na vysoké vstupné na nový film. A ten, kdo má filmy rád, hledá východisko. Tím je domácí kino, které nabízí sledování filmu v klidu domova, přesně tak, jak to máte rádi a s opravdu vysoce kvalitním ozvučením i obrazem. Mnoho filmových fanoušků již dávno došlo k názoru, že** sledovat film doma** je mnohem výhodnější než například v kině. Doma nikdo neruší, nemluví, nešustí, za to je možné zhlédnout film i u dobrého vínka nebo se podívat na vybrané scény i několikrát. A klidně jednou v češtině a pak v originále nebo v oblíbeném jazyku.

Výběr domácího kina

Vybrat kvalitní domácí kino vůbec není jednoduché. Kino se skládá z celé řady komponentů. Rozhodně to není jen reproduktor nebo sada reproduktorů a televize. Celé zařízení je nutné nejprve vybrat tak, aby bylo** navzájem kompatibilní**, tedy, aby spolu jednotlivé součásti spolupracovaly a nehádaly se, aby byl čistý zvuk, aby byl krásný realistický obraz a aby šla přehrát všechna CD. Kvalita domácího kina se odvíjí i od vybrané** značky a typu.** Pak také od instalace. Domácí kino musí být správně rozmístěné. Jinak vás nijak neosloví. Spíše odradí.

Realizace domácího kina

I přesto, že nastudujete řadu publikací jak** domácí kino** vybrat, jak nainstalovat, jak uvést do provozu, stejně z toho příliš moudří nebudete. Domácí kino má sice v názvu domácí, ale rozhodně není jeho instalace pro neodborníky. Prostě, kdo chce mít z domácího kina skutečný požitek, musí se obrátit na profesionální odborníky, kteří umí vybrat kvalitní domácí kino na míru vašeho domova a sestavit ho tak, abyste si film opravdu maximálně užili.

Jaké domácí kino?

Na výběr máte vlastně jen dvě možnosti. Můžete vybírat z domácích kin vše v jednom, nebo se obrátit na profesionální firmu a domácí kino si nechat sestavit na míru. Samozřejmě sety domácího kina vycházejí velmi levně. Někdy se bez problémů vejdete do ceny deset tisíc korun. Ovšem i když tato cena je pro někoho vysoká, tak je třeba si uvědomit, že u** domácího kina** jde o poměrně nízkou cenu, od které se také odvíjí** kvalita domácího kina**. Domácí kino seskládané z různých komponentů vychází tedy dráž. Nemusí vás však finančně zruinovat a přitom můžete mít opravdu kvalitní domácí kino s vynikajícím obrazem i hudebním doprovodem. Stačí se dohodnout na výběru komponentů ve zlaté střední cestě. Vysoce špičkové komponenty vám příliš nedoporučuji. Mohlo by se vám lehce stát, že sousedům se vaše záliba nebude líbit a stanou se velmi nepříjemnými. Zlatá střední cesta vám zaručí opravdovou kvalitu, která však nikoho nebude rušit a nerozvibruje stěny vašeho domu.

Jak kvalitní domácí kino?

Určitě si nechte poradit od odborníků. Ti se orientují v nabídce a sestavení domácího kina pro ně není problém. Připravte se však na otázky, která vám položí. Budou chtít vědět, v jaké cenové relaci se mohou pohybovat. Zda budete raději sestavu používat pro** promítání filmů**, nebo budete přehrávat i hudbu? Zda je pro vás důležitější** perfektní obraz** nebo kvalitní zvuk? Zda plánujete domácí kino v budoucnu obnovovat nebo si přejete sestavu na celý život? Nebo zda nechcete žádné kompromisy a přejete si vše ve vynikající kvalitě? Podle vašich odpovědí vám sestaví domácí kino na míru.

Z čeho se domácí kino skládá?

Základem je většinou kvalitní televizor. Ale ten může klidně vystřídat i** projektor a velké plátno**. Následují** reproduktory,** které musí mít dostatečný výkon i kvalitu a musí být geometricky uspořádané. Hned za reproduktory je zesilovač nebo AV přijímač a nakonec celou sestavu uzavírá DVD přehrávač nebo rekordér.

Jak rozmístit domácí kino?

Aby domácí kino bylo opravdu kvalitní, musí mít kvalitní komponenty. Abyste ze sledování domácího kina měli maximální požitek, je nezbytné jeho přesné rozmístění. Základní rozmístění je takové, že reproduktory a obrazovka musí vytvořit kružnici, v jejímž středu sedí divák. Jen tak se budete cítit opravdu jako v kině. Jiné rozmístění opravdu nezíská požadovaný efekt kina.

Výběr televizoru

Většinou se pro domácí kino volí kvalitní televizor. Někdy, pokud máte dostatek prostoru, je možné si pořídit i projektor s dostatečně velkou zobrazovací plochou. Co se týká televizoru, tak zde platí pravidlo, že čím větší uhlopříčka obrazu, tím lépe. Ale pozor, velikost obrazovky musí být úměrná i velikosti místnosti, ve které bude. Jinak by obraz nebyl příjemný a na pohled ani kvalitní. Výpočet velkosti obrazovky podle velikosti místnosti je takový, že správná sledovací vzdálenost se rovná třikrát úhlopříčce. Při výběru by se mělo dbát i na kvalitu digitálního obrazu.

Výběr reproduktorů

Reproduktory se kupují jako soustava reproduktorů. Je to z důvodu kvality zvuku. A není se třeba bát, že menší reproduktory jsou méně kvalitní. O velikosti to není. Kvalitní a především sladěný zvuk vychází z reproduktorů, které jsou jedné značky, patří k době a jsou stejné. Nebo dva přední jsou větší a ostatní v sadě jsou menší a stejné.

Výběr zesilovače

Můžete si pořídit AV zesilovač nebo AV přijímač. Jediný rozdíl je, že AV přijímač má navíc i rádio. Nejdůležitější hodnotou u výběru je výkon zesilovače, který musí odpovídat velikosti místnosti. Pak také vícekanálový vstup. Nejčastěji se nabízí vstup 5.1, ale můžete si pořídit i zesilovač se vstupy 6.1 nebo 7.1. Dražší zesilovače mohou již podporovat i 3D technologii.

Výběr DVD

Nejlépe je zvolit DVD rekordér, který má vstupy také pro digitální kameru a fotoaparát. Velmi výhodné je i možnost nahrávání a také přehrávání různých formátů.

Výběr ovládání

Nejlépe je ovládat domácí kino jedním ovladačem. Pokud máte všechnu aparaturu od jedné značky, pak to není problém. Zvolíte-li různé značky, musíte si pořídit univerzální ovladač nebo zůstat u více ovladačů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11551 (cesky-magazin.cz#207)


Diskuze a zkušenosti

eva | 25.07.2014 13:29
Re: Realizace domácího kina Domácí kino jsme vybírali přes http://www.hyperzbozi.cz/domaci-kina a fakt jsme tak dost ušetřili!


Přidat komentář