Půjčovna svatebních a společenských šatů - Ostrava

Která nevěsta by nesnila o dokonalých šatech právě v den, kdy se na ni obrací veškerá pozornost? A kde takové šaty sehnat? Většina žen se dnes rozhoduje pro půjčení šatů. Koupě nových šatů je totiž mnohdy finančně náročná. Jejich půjčení je praktičtější.

Ať už si svatební šaty kupujete, necháváte ušít na míru nebo půjčujete, zvolte si vždy především takový model, ve kterém se budete cítit krásná. Dalším důležitým krokem je výběr svatebního salonu. Na základě doporučení vašich známých nebo příbuzných si vyberte např. 2 – 3 salony, kde budete chtít šaty zkoušet. Jedním ze zkušených svatebních salonů je salon paní PetříkovéŽidlochovicích a Hustopečích.

Svatební šaty

V den svatby si přeje každá žena být tou nejkrásnější. Žádná z nás není dokonalá a tak si vybírejte takovýto typ šatů, který vyzdvihne vaše přednosti a schová nedostatky. Ptáte se, jak tedy vybírat svatební šaty?

Barva svatebních šatů

Klasikou jsou samozřejmě svatební šaty v bílé barvě. To však může být problém pro ženy, které mají příliš světlou pleť. A tak můžete místo bílých šatů vyzkoušet šaty v krémové barvě nebo šaty s barevnými doplňky a ozdobami. Ženy s tmavší pletí budou vždy v bílých šatech zářit. Proto se neřiďte pouze běžnou tradicí a zvolte si především takový typ šatů, které vám budou slušet.

Střih svatebních šatů

Co se týče střihu šatů, je situace poněkud komplikovanější. Střih šatů by neměl pouze sedět k vaší postavě, ale měl by také odpovídat tomu, jaký styl svatby se pořádá (např. svatba na zámku, radnici, v kostele apod.). Šaty nevěsty a jejich střih by také měl být v souladu s oblečením ženicha. Pojďme se teď podívat, jak vybírat typ šatů podle vaší postavy.

Když máte malá prsa, vybírejte si živůtky šatů se vzory, s krajkou, zdobením nebo řasením. K optickému zvětšení také pomohou lesklé materiály. Zvolit můžete lodičkový výstřih, vázání za krkem nebo stojáček s nařasením. Rozhodnout se můžete také pro průhledné materiály nebo holá záda.

Když máte naopak velká prsa, tak si můžete dovolit hluboký dekolt, korzetové šaty nebo šaty v zavinovacím stylu. Můžete volit matné živůtky, ale vždy se vyhněte zdobení od pasu nahoru, které by vám opticky zvětšilo hrudník. Ženy s velkým poprsím by se tak měly zaměřit na jednoduchý střih a minimální zdobení.

Trápí vás větší pozadí? Tak nezoufejte, nejste jediná žena s tímto problémem a i vy si můžete najít šaty přesně pro vás. Když chcete od svého zadečku odpoutat pozornost, jednoduše ho schovejte pod bohaté sukně a upoutejte pozornost např. pomocí bohatého zdobení na váš výstřih nebo na holá záda. V každém případě se ale vyhněte mašlím a nařasení v zadní části šatů, takto by došlo k optickému zvětšení pozadí. Nedávejte přednost lesklým materiálům a živůtek nebo korzet šatů by měl být delší až na boky.

Potřebujete do šatů šikovně schovat větší bříško? Tak v tom případě vybírejte z korzetových šatů, které vám bříško jednoduše stáhnou. Vyzkoušet můžete také empírový střih nebo volnější střih. Dejte si však pozor na nařasení na břiše, páskům zvýrazňující pas nebo lesklým materiálům v oblasti bříška.

Ženy s rovným pasem mohou svou postavu také pomocí chytře zvolených šatů krásně vytvarovat. Vyzkoušejte např. korzetové šaty nebo šaty, které budou mít na bocích tenké pásky v materiálu lehké a splývavém. Živůtek může být zdobený, ale materiál šatů by měl být hladký a matný.

Pro ženy, které mají úzká ramena a chtějí je opticky rozšířit, se hodí šaty s vycpávkami v oblasti ramen nebo nabírané rukávy a volánky. Vyzkoušet můžete lodičková nebo rovný střih šatů.

Ženy, které chtějí naopak zamaskovat široká ramena, by měly zvolit úzká ramínka nebo šálový límec. K takovýmto šatům přidejte výrazné náušnice a rozpuštěné vlasy, celý vzhled tak zjemníte a budete působit něžněji.

Svatební šaty a jak je vybírat

Při výběru svatebních šatů je dobré řídit se několika pravidly. Nevybírejte pouze šaty, které vypadají krásně na věšáku, ale především si vyberte šaty, které budou krásné na vás. Výběr svatebních šatů vám může usnadnit internet nebo různé časopisy, které se zabývají tímto tématem. Vždy je důležité ujasnit si, zda si chcete šaty pouze půjčit nebo koupit. S výběrem nespěchejte, obrňte se trpělivostí, vyhraďte si na zkoušení šatů den a vezměte sebou své kamarádky, které vám pomohou. Také je dobré předem se domluvit v salonu, kdy přijedete. Poté si můžete být jistá, že vám věnují veškerou pozornost. Ke zkoušení šatů je také vždy důležité vzít si boty, které budou mít stejně vysoký podpatek jako boty svatební. Také myslete na to, že je lepší vzít si podprsenku bez ramínek. Vyzkoušejte také šaty zároveň se závojem, ať vidíte, jak vše bude dohromady vypadat. Dále také myslete na to, že je důležitá pohodlnost šatů. V šatech, které budou sice krásné, ale budete si je muset neustále spravovat, nebudete s v nich moci ohnout nebo natáhnout ruku, si váš velký den jistě neužijete naplno.

Svatební šaty a módní trendy

Trendy svatební šaty pro rok 2012 by měly být vzdušné. Moderní materiály jsou např. šifón, nebo krajka. Stále oblíbené jsou šaty s korzety a nabranou sukní. Zajímavě mohou působit i krajkové rukávy, kdy návrháře inspirovala královská svatba. Svatební šaty mohou být v pudrových odstínech, šedé, šeříkové nebo meruňkovo-růžové. Použít můžete opasky v kontrastních barvách. Svatební boty musí být ve stejné barvě jako šaty.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11550 (cesky-magazin.cz#195)


Diskuze a zkušenosti

Alena | 27.11.2014 23:20
Re: Půjčovna svatebních a společenských šatů - Ostrava Já koupila šaty přes internet, třeba na www.spolecenskesaty.com mají krásné šaty a skoro zadarmo.


Přidat komentář