Půjčovna GoPro kamer

Nejste si jisti, kterou sportovní kameru si koupit? Hledáte nějakou snadnou na ovládání, s českým návodem, miniaturních rozměrů, přitom s pořizováním vysoce kvalitních záznamů a fotografií? Pak vyzkoušejte GoPro kameru.

Asi stěží se najde sportovec a dobrodruh, zejména pak sportovec z oblasti adrenalinových sportů, který by nechtěl sdílet své zážitky s jinými lidmi. V současné době je možné se o takové zážitky podělit díky tzv. outdoorovým kamerám, které se těší čím dál větší oblibě. Outdoorové kamery vynikají zejména velkou odolností, kompaktními rozměry, díky čemuž je možné použít tyhle kamery v nepřeberné řadě odvětví. Své využití nachází např. v cyklistice, při skocích padákem, při jízdě na motorce apod. Nejvýznamnějším průkopníkem v oblasti outdoorových kamer je nepochybně značka GoPro, jež vyniká nejen kvalitou, ale i** neustálým vývojem, inovací a velkým množstvím doplňků.**

Příslušenství ke kamerám

K samotné kameře GoPro dostane nebo si může zákazník dokoupit rozličné příslušenství. Základem u některých typů může být vodotěsné pouzdro, do kterého se kamera vloží a i přes něj ji je možné ovládat. Mezi další základní příslušenství patří držáky, díky kterým lze kamery umístit téměř kamkoliv. Držáky mohou být samolepící, díky nimž je možné instalovat kameru na helmu, kapotu auta. Jiný druh držáku lze připevnit např. na řídítka, což ocení zejména motorkáři nebo cyklisté. K mání jsou také pásky se suchým zipem, díky nim lze kamery připevnit např. na ruku, dále elektrikářské pásky, apod. K příslušenství patří kabel USB, napájecí adaptér nebo utěrka z mikrovlákna.

Vodotěsnost GoPro kamery

Každá kamera má již v základním vybavení speciální vodotěsné pouzdro, do kterého když vložíte kameru, se můžete potápět do hloubky až několika desítek metrů. Jde o pouzdro nejvyššího standardu, které se Vám spolehlivě o Vaši kamerku postará. Sportovní outdoorová kamera je navíc vybavena plochým krytem čočky, které pod vodní hladinou zajišťuje vysoce kvalitní záběry. Právě díky plochému krytu čočky nebude narušeno Vaše video či fotografie žádnými světelnými lomy a odrazy.

Focení v průběhu natáčení?

GoPro kamera je vybavena FULL HD rozlišením a umožňuje pořizovat fotografie i během doby, co natáčíte. Nemusíte se tedy dopředu rozmýšlet, zda budete natáčet nebo pouze pořizovat fotky, protože s touto kamerou můžete obojí zároveň. Na GoPro kameře je tlačítko, které slouží k pořizování fotografií. To když stisknete, začnete fotit, aniž by při tom bylo přerušeno kamerování. Díky této funkci Vám už žádný zajímavý okamžik neunikne a Vy nebudete muset volit mezi kamerou či fotkami.

Výhody GoPro kamer

Rádi zaznamenáváte Vaše povedené sportovní kousky a dělíte se s nimi na sociálních sítí se svými přáteli a známými? Pak by Vám jistě neměla chybět GoPro kamera, která Vám umožní nejen zaznamenat kvalitní videa a fotografie, ale okamžitě je i nasdílet např. na facebook. GoPro kameru můžete použít ve vodě, ve sněhu, na horách, na kole. Kdekoliv, kde Vás napadne a při jakémkoliv sportu. Výhodou GoPro kamery je, že se dá použít naprosto všude. Jednotlivé typy se liší pouze speciálními držáky, kterými kamerku připevníte buď na kolo, na helmu, nebo na další sportovní výbavu tak, aby kameře nic nebránilo ve výhledu a tedy i pořízení těch nejkvalitnějších a nejpestřejších videozáznamů. Outdoorová GoPro kamera se vyznačuje jedinečnými přednostmi, které ji odlišují od jiných kamer. GoPro kamera vyniká odolnou konstrukcí, díky čemuž nemusíte kameru střežit jako oko v hlavě, jak tomu bývá u jiných, obyčejných kamer. GoPro kamera si toho nechá líbit skutečně hodně a vy se nemusíte bát ji s sebou vzít i do náročných adrenalinových akcí. GoPro kamera natáčí pořád. Nezáleží přitom na tom, zda jste zrovna na souši, ve vodě, nebo ve vzduchu.

Jak si vybrat tu správnou kameru?

Outoorové kamery se stávají stále populárnějšími. Je to dáno tím, že poptávka po nich roste a výrobci závratným tempem rozšiřují jejich funkce. Je potom těžké vybrat z toho množství tu nejlepší. Pokud vynecháme klasické velké kamery, které se na sport nehodí, pak těch malých kvalitních outdoorových kamer je opravdu celá řada. Pokud zatím nemáte zkušeností s žádnou z nich a nevíte tedy, ke které se přiklonit, pak je dobré navštívit půjčovnu kamer a zde se nejen informovat o kvalitě té či oné kamery, ale rovnou si některou půjčit a osobně vyzkoušet. Jen tak zjistíte, jak moc Vám kamerka vyhovuje, jak jste spokojení s ovládáním, s videi i s fotografiemi a zda kamera splňuje všechny Vaše požadavky.

Rozměry GoPro kamer

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ GoPro kamery, jistě Vás uchvátí její malé rozměry a nízká váha. Sportovní kamerky mají běžně oproti těm klasickým kamerám i čtvrtinové rozměry. Bývají dokonce až o celou polovinu menší než cigaretová krabička. A není to jen tak od věci. Sportovní GoPro kamery se totiž přidělávají na řídítka od kola, na čelní sklo auto, na kapotu, na řídítka motorky, na helmu nebo na ruku. Je tedy jasné, že čím menší kamerka je, tím méně pak sportovci překáží. U klasických kamer na velikosti a hmotnosti až tolik nezáleží. U těch se řeší jejich váha velmi okrajově a při pořizování takové kamery se příliš neřeší. U sportovních kamer je však minimální hmotnost vždy výhodou. Pokud sportovní kamerku přiděláváte na řídítka nebo do vozidla, pak Vás minimální váha GoPro kamery nemusí také až tolik zajímat. Jiné to však je, máte-li mít kameru připevněnou na helmě. V takovém případě totiž cítíte každý gram navíc. Celkové rozměry a váha kamerky jsou totiž podstatné na to, jak pohodlně se Vám bude kamera nosit a může pozitivně či negativně ovlivňovat i Vaše sportovní výkony.

Displej a funkce

Outdorové kamery odlišuje od těch běžných nejen nízká hmotnost a malé rozměry, ale také displeje. Ty totiž často u outdoorových kamer chybí. Někteří výrobci nabízejí v rámci příslušenství i bezdrátové displeje, které jsou buď za příplatek, nebo jako součást základního balení. Jak taková kamera vypadá? Kamerku připevníte např.** na helmu**. Displej si přiděláte na zápěstí jako hodinky, na kterém se Vám bude zobrazovat jak snímaná scéna, ale také na něm můžete ovládat funkce kamerky, včetně zapínání a vypínání nahrávání.

Jaká je kvalita záznamu?

Co se týká kvality záznamu, ta se samozřejmě liší model od modelu. GoPro kamera se vyznačuje velmi kvalitním záznamem i fotografiemi o kvalitě 16 MPx. Pokud se rádi po sportu kocháte fotografiemi a záznamy pořízenými během Vaši fyzické aktivity, pak rozhodně vsaďte na kvalitu a raději si připlaťte za kvalitní sportovní kameru než pořizovat levnější modely, které si neporadí se zvukem, s přítmím, apod. Především levnější zařízení si nedokážou poradit s natáčením ve tmě a ze záznamu pak nic není.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11718 (cesky-magazin.cz#645)


Přidat komentář