Protipožární nátěry Klatovy - Zednické práce Klatovy

Protipožární nátěry zvyšují bezpečnost lidí i majetku uvnitř rodinného domu, bytu, výrobní haly nebo jiné budovy. Protipožární nátěry vyžadují odbornou aplikaci dle přísně stanoveného technologického postupu, což zajistí specializovaný odborník.

Protipožární nátěry

Pokud vlastníte nebo užíváte nemovitost, a nemusí se jednat pouze o rodinný dům, měli byste vědět, že protipožární nátěry patří k nezbytné ochraně daného objektu. Nezáleží na tom, zda jde o byt, rodinný dům, chalupu nebo výrobní halu. V naprosté většině objektů je nutné chránit majetek uvnitř. Protipožární nátěry dopomáhají k ochraně majetku uvnitř nemovitosti, ale i k ochraně zdraví a životů. Nepočítejte s tím, že při výstavbě nového rodinného domu firmou nebo rekonstrukci vašeho bydlení bylo použito protipožárních nátěrů. Tyto si zpravidla každý majitel obstarává sám a sám se stará o to, aby bylo nátěru použito. Stejně jako lidé pořizují bezpečností dveře, kamerové systémy, videozvonky a další prvky k ochraně své bezpečnosti, nemělo by se zapomínat ani na protipožární nátěry, které vaši bezpečnost podstatným způsobem zvyšují. Pokud jste majiteli firmy, sami nejlépe víte, jaké velké riziko a zodpovědnost na sebe berete. Z požáru má strach každý. Požár je schopný vám během několika hodin vzít naprosto všechno. Chraňte svůj majetek a své zdraví a nechejte své nemovitosti přetřít protipožárními nátěry.

Význam protipožárních nátěrů

Protipožární nátěry jsou založeny na systému napěnění. Tato pěna po její aplikaci na určitý povrch vytvoří ochrannou vrstvu a díky tomu je zajištěno oddělení konstrukcí od žáru. Podle toho, jaké množství necháte na konstrukci nanést, je stanovena celková doba ochrany konstrukce. Po tuto dobu se ke konstrukci plameny nedostanou. V případě, že by vypukl požár, bude váš dům, hala, střecha, podnik atd., odolávat ohni, pádu nemovitosti nebo jejímu shoření až o celých 45 minut déle, než kdybyste budovu tohoto nátěru ušetřili. Sami nejlépe víte, jaká je dnešní doba a ani úmyslně založené požáry nejsou bohužel výjimkou.Štětka na malovámí Své o tom můžou vědět majitelé nově otevřených restaurací nebo jiných objektů, z jejichž počátečních úspěchů může mít konkurence strach. Proto předejděte možným škodám a aplikujte na konstrukci nemovitosti protipožární nátěry.

Jak aplikovat protipožární nátěry

Požární technici požadují, aby tyto nátěry byly aplikovány jedině profesionálními firmami, které jsou držiteli oprávnění pro aplikaci protipožárních nátěrů. Jen tak bude budova skutečně ochráněna a nátěr bude splňovat svůj význam, pro který byl vyroben a aplikován. Při aplikaci těchto nátěrů je nutné dodržovat technologický postup, rovněž je nutné používat materiály pro přípravu podkladů, které jsou opět předepsané. Jen tak může nátěr odpovídat požadavkům protipožární ochrany staveb. Pokud vám záleží na vašem majetku, na vaší nemovitosti, ale především na zdraví a životech lidí, kteří nemovitost užívají, investujte do tohoto druhu zabezpečení.

Kde všude se dá protipožární nátěr použít?

Protipožární nátěry se velmi často aplikují v průmyslových halách, v nákupních centrech, v budovách diskoték, v obytných domech a jiných budovách. Ochraně tak podléhají ocelové, dřevěné a betonové konstrukce, které se jinak při požáru mohou zřítit. Požární nátěry mají tu moc vytvořit kolem konstrukce objektu** ochranný obal**, který odolává požáru až po několik desítek minut. To je dost dlouhá doba, po kterou můžou přijet hasiči a pustit se do hašení ohně. Díky požáru mají hasiči až půlhodinový, ale i delší náskok.

Požár

Jaká je účinnost protipožárních nátěrů

Protipožární nátěry se dají aplikovat skoro na každý stavební materiál. Některé firmy jsou připraveny vám vyjít vstříc s nátěry na jakýkoliv materiál, některé svou činnost zaměřují např. pouze na ocelové konstrukce, nebo na dřevěné. O protipožárních nátěrech se nedá tvrdit, že vyloženě zastaví oheň. Samozřejmě že by se to líbilo každému z nás. Protipožární nátěry „pouze“ velmi výrazně a významně zpomalují proces hoření. Protipožární nátěry se aplikují proto, aby zajistily podstatně delší výdrž konstrukce a ušetřily čas pro evakuaci osob, materiálu, majetku. Navíc pokud dojde k včasnému zásahu, nemusí dojít ani ke zhroucení nebo shoření budovy, pouze k jejímu ohoření, což je nepodstatná záležitost vedle zachráněných životů.

Malířské a natěračské práce

Při provádění malířských a natěračských prací je nutno brát zřetel na rychlost a preciznost. Velkou úlohu zde hraje také znalost nejen různých malířských a natěračských technik, ale především znalost barev. Základem malířských i natěračských prací je příprava podkladu. Je-li dokonale rovný a vyčištěný podklad, bude výsledek žádoucí. Zejména u malířských prací je důležité, aby byly provedeny na profesionální úrovni. A podle čeho vybírat barvy a nátěrové hmoty? Výběr barev a nátěrových hmot je ovlivněn zejména tím, jaký je podklad a klimatické podmínky. Jiný druh barev budeme vybírat k výmalbě koupelny či kuchyně a jiné barvy budeme volit do dětského pokoje apod. Co se týče natírání, tam je to stejné. Zde je rozdíl mezi jednotlivými povrchy, které chceme natírat. Jinou nátěrovou hmotu volíme pro dřevo či ocel a jinou pro pozink atd.

Jak malířské práce, tak i práce natěračské však mají jednu věc stejnou. A co to je? Jedná se o to, že chceme-li mít malířské i natěračské práce provedeny čistě a s ohledem na dlouhodobou životnost, měli bychom je svěřit pouze do rukou odborníků.

Zednické práce

Všude kolem nás lidé nechávají zpravovat své domy, zateplují je, ale modernizují je i zevnitř. Každý chce bydlet příjemně, každý se chce ve svém obydlí cítit dobře. I ten, kdo bydlí v paneláku, stejně jako ten, kdo si pořídil starší dům. V interiéru se majitelům domů a bytů vždy nabízí nespočet možností, jak své bydlení zlepšit. Zvenku vám může zedník např.** zateplit fasádu**, položit zámkovou nebo jinou venkovní dlažbu nebo provést nové omítky. Vevnitř si vyhraje podstatně lépe, neboť zde není omezován ani denní hodinou, ani ročním obdobím, ani počasím. Pracovat může nepřetržitě. Nejčastěji se zedníci využívají pro rekonstrukci bytových jader, pro provádění nových omítek, pro obkladačské práce, položení dlažby, ale také pro zapravení oken po jejich výměně, pro práce malířské a sádrokartonářské.

Koupelna po rekonstrukci

Rekonstrukce bytu

Pokud již několik let obýváte panelákový byt, zřejmě jste zatoužili po změně. V současné době jsou i velmi příznivé ceny za pořízení si bytu a jiné nemovitosti, a tak jste se možná nově přestěhovat do právě koupeného bytu. Že není podle vašich představ a rádi byste jej zmodernizovali a upravili k obrazu svému? Nic vám nestojí v cestě. Stačí jen oslovit šikovného zedníka, sdělit mu, co máte v plánu a veškeré práci přenechejte na něm. Profesionální zedníci vám poradí nejen s možnostmi, jak změnit dispozice bytu, ale také s materiály, které jsou k sehnání, seznámí vás s cenami za jednotlivé materiály, pracovní postupy a kompletní práce a vy se sami rozhodnete, co by vám vyhovovalo. V bytě často majitelé přistupují k rekonstrukci bytového jádra, k nové koupelně, nebo k rekonstrukcím kuchyní. Rekonstrukce bytu, stejně jako ostatní zednické práce, vás vždy vyjdou levněji, pokud oslovíte malou firmu o jednom až několika málo pracovnících, než profesionální firmy, které zaměstnávají velké množství řemeslníků. Tyto firmy sice pracují rychle, také spolehlivě, ale podstatně dráž. Pokud vám záleží na ceně, ale zároveň i vyhledáváte kvalitu, profesionalitu a preciznost, oslovte osvědčeného zedníka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11629 (cesky-magazin.cz#417)


Přidat komentář