Pokládka plovoucích podlah - Praha

Chystáte se k pokládce nových podlahových krytin? Pak nezapomeňte, že kvalita podlahové krytiny se odvíjí nejen od jejích vlastností, ale také od pokládky. Tu vám odborně provedou podlahářské firmy.

Nevhodně zvolená podlahová krytina a k tomu ještě špatná pokládka znamená téměř jisté problémy do budoucna. Podlaha se zvedá, netěsní, projevuje se nerovnost podkladu, nevhodné mezery, a také klapot plovoucích podlah, což nelibě nesou zejména lidé bydlící pod vámi. U linoleí, PVC a koberců se dělají vlny, které jsou nepříjemné při chůzi. Problémy jsou i v místech, kde se instalují lišty. Pokud chcete mít podlahovou krytinu opravdu kvalitní, pak se do instalace nepouštějte sami, ale oslovte prověřenou podlahářskou firmu. Ta vám podlahoviny nejen položí, ale pomůže vám je také vybrat. Kromě toho demontuje stávající podlahu, vyrovná podklad a pak provede samotnou pokládku. A pokud doma máte podlahy dřevěné, pak vám je podlahářská firma zrenovuje, čímž ušetříte náklady na novou podlahu.

Pokládka podlahových krytin Praha

Pokládka podlahových krytin by vždy měla být provedena profesionálně. Tedy odbornou firmou, která zná přesné technologické postupy pokládky pro jednotlivé podlahové krytiny. Ty se totiž celkem dosti liší. Jiné podmínky má podlaha laminátová, jiné z masivu. Navíc je třeba podlahové krytiny vybírat s ohledem** na místo**, kde budou instalovány. V případě komerčních a veřejných prostor, stejně jako kanceláří a pracoven, se vyplatí vybírat odolné podlahové krytiny, které něco vydrží. Jde o krytiny, které jsou silnější, odolnější, ale i v tomto provedení velmi krásné. Zásluhou správné pokládky jsou i trvanlivé.

Příprava podkladu pro pokládku podlahy

Jedno mají všechny podlahové krytiny stejné. Jde o přípravu podkladu. Ta musí být přesná a provedena podle správného technologického postupu. Všeobecně se podklad připravuje tak, že musí být rovný, hladký a dobře vyčištěný. Pokud tomu tak není, pak se podklad musí vyrovnat. Nejčastěji se vyrovnává samonivelačními stěrkami. Po vyschnutí se aplikují další vrstvy podlahové krytiny. Jde o izolace, které chrání před vlhkostí, zajišťují teplo, pružnost a tlumí kročejový hluk. Síla těchto vrstev se liší podle zvolené podlahové krytiny.

Vlastnosti jednotlivých podlahových krytin

Každá podlahová krytina má jiné vlastnosti. Liší se nejen kvalitou, ale také vzhledem, materiálem, použitím i aplikací. Rozdílné jsou tepelné i izolační vlastnosti. Odborníci podlahářské firmy vám poradí, jakou konkrétní krytinu do které části bytu či objektu vybrat. Všeobecně se dá říci, že do komerčních prostor se hodí PVC, do míst se zvýšenou potřebou hygieny linolea a marmolea, do kanceláře pak odolné laminátové podlahy, a do bytu či domu, podlahové krytiny podle zátěže a typu místnosti. Do kuchyně jsou v hodné odolné podlahové krytiny, které se dobře čistí, a jsou odolné i mastnotě. Volit můžete PVC, linoleum, marmoleum, ale i odolnější laminátové podlahy. Do obývacího pokoje, do ložnice a k dětem jsou vhodné teplé a příjemné podlahové krytiny. Jako nejvhodnější se ukazují podlahy z masivu a laminátu. K dětem a do ložnice se hodí i teplý korek. Koupelny potřebují krytinu odolnou vlhku. Do chodby a pracovny se výborně hodí odolnější laminátové podlahy.

Laminátová plovoucí podlaha Praha

Tyto podlahy patří k nejčastěji žádaným. Mohou za to jejich pozitivní vlastnosti, i když jedna jim chybí. Laminátové plovoucí podlahy není možné renovovat broušením, tak jako podlahy z masivu. Přesto je jejich životnost dosti dlouhá a tak se laminátové podlahy vyplatí pořídit. Stačí zmínit jejich další vlastnosti, které je staví nad ostatní podlahové krytiny. Laminátová plovoucí podlaha se velmi snadno udržuje, je odolná, vede dobře teplo, je antistatická, a je nehořlavá. Jejím odolnost je až tak vysoká, že odolá nejen dovádění dětí, domácích mazlíčků, ale i kancelářským židlím. Stačí si jen vybrat potřebný stupeň odolnosti. Lamely laminátových plovoucích podlah se vyrábí sendvičově. Nosnou část tvoří dřevotřísková deska, vrchní nášlapná vrstva je pokryta tvrdým laminátem, který má různý dekor. Nejčastěji dřeva. Spodní část bývá pokryta izolací. Ta zajistí nehlučnost a odolnost proti kročejovému hluku. Co se týče vlhkosti, tak problém mohou mít jen nejlevnější typy těchto podlah. Ty ostatní v případě kvalitní izolace a pokládky jsou dostatečně odolné.

Dřevěná plovoucí podlaha Praha

Její lamely jsou složené obdobně jako lamely laminátové podlahy, přičemž rozdíl je v nášlapné vrstvě, která je ze dřeva. To znamená, že dřevěné lamelové podlahy je možné renovovat. A to klasicky výbrusem, stejně jako téměř všechny ostatní masivní podlahy. Dřevěné plovoucí podlahy jsou vhodné k instalaci i na podlahové vytápění.

Dřevěné parketové podlahy a jejich pokládka v Praze

Parketové podlahy mají své neopakovatelné kouzlo. Dodávají interiérům na noblese, útulnosti i příjemné pohodě. Parkety mají mnoho výhod. Kromě toho, že jsou krásné, jsou i velmi dobře udržovatelné a renovovatelné. Tím je jejich životnost prodloužena na desítky let.

Údržba plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy se velmi snadno udržují. Přesto je vhodné dávat pozor na jejich poškrábání. To platí zejména u laminátových podlah, které není možné renovovat. Dřevěné plovoucí podlahy se renovují běžně, a tak po renovaci zmizí i případné škrábance. V obou případech je vhodné používat speciální čisticí prostředky určené na plovoucí podlahy. Vytírat je v obou případech vhodné mopem, který je dobře vyždímaný. Ač ani jedné podlaze nevadí vlhkost, tak kaluže vody nejsou na místě.

Jakou tloušťku plovoucí podlahy zvolit?

Tloušťka plovoucí podlahy se odvíjí spíše od síly nášlapné vrstvy. U dřevěné plovoucí podlahy je vhodná vyšší tloušťka, zejména dřevěné nášlapné vrstvy. To proto, aby bylo možné později podlahu renovovat. U laminátové plovoucí podlahy není tloušťka lamel až tak důležitá. Mnohem důležitější je odolnost povrchu. Ta rozhoduje o tom, kam má být daná podlaha instalována a také o její životnosti.

Pokládka podlahy profesionální firmou Praha

Ať již si vyberete jakoukoli podlahovou krytinu, tak její pokládku včetně úpravy podkladu nechte na odbornících. Ti vše provedou podle pravidel a ve vysoké kvalitě. Stejně tak nechte na odbornících renovace dřevěných podlah. Zásluhou moderních brusek, které mají lapače prachu a moderních přípravků bude vaše dřevěná podlaha, ať již parketová nebo plovoucí, jako nová.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11682 (cesky-magazin.cz#536)


Přidat komentář