Plastová okna, stínící technika - Vysočina

Investice do výměny oken se vždy vyplatí. Nejenže se zvýší pohoda bydlení, ale sníží se také roční náklady za vytápění. Jako výhodná se jeví plastová okna, která jsou v současnosti nejžádanější. Výhodné je doplnit je novou stínící technikou.

Jak na tepelnou pohodu?

Samozřejmě zateplením a utěsněním míst, kudy uniká teplo. Bydlení by mělo být opravdu důkladně utěsněné. Ale zároveň by mělo být i kvalitně větratelné. Jen tak dosáhnete opravdové tepelné pohody. Velmi důležitá jsou kvalitní okna. Ta by měla mít celou řadu prvků, které je dělají opravdu účinnými izolanty od okolního hluku i zimy, a zároveň by se měla také dát dobře ovládat. Důležitý je materiál rámu, izolace, kování, celý mechanizmus, počet i kvalita skel, možnosti kvalitního větrání i mikrocirkulace vzduchu a v neposlední řadě by kvalitní okna měla mít i stínící techniku, která může být dalším tepelným izolantem, i ochranou proti slunci, zlodějům a dotěrnému hmyzu.

Plastová okna

Vyrábí z tvrzeného plastu, který má vysokou kvalitu, dlouhou životnost a zároveň je na pohled velmi pěkný. Zvláště v barevném provedení, které nebledne ani po letech, kdy na plastová okna svítí slunce. Nosná konstrukce plastových oken je vždy z kovu a plast ji obaluje. Takto je dosaženo dostatečné pevnosti materiálu. Nehrozí tedy rozbití okna ani při bouchnutí průvanem. Odolnost plastu a kovu je velmi vysoká. Je to zejména zásluhou propracovanosti, která je dokonalá až do nejmenšího detailu. Plastová okna mají vysokou odolnost vůči chemikáliím. Ovšem při mytí oken je dostačující běžný prostředek na okna. Nevyžadují žádnou speciální údržbu. Plastová okna je možné objednat v** různých pastelových barvách**. Z vnitřní strany však jsou plastová okna standardně bílá. Nejlépe tak zapadnou do interiéru. Zaměříte-li se na** životnost** plastových oken, pak zjistíte, že výrobci udávají životnost minimálně 50 let. Kromě uvedeného je u plastových oken i příjemná cena. Pozor je nutné dát jen na velmi levná plastová okna, která již nemusí mít odpovídající kvalitu.

Montáž plastových oken

Pokud máte vybraná plastová okna, tak nezbývá než je namontovat. Začíná se** odstraněním starých oken**, a připravením okenního otvoru na usazení oken nových. U plastových oken je nezbytné perfektní usazení oken, jejich vyvážení a zároveň i přesné upevnění. Rámy nových plastových oken montér usadí a přesně vyváží. Následně zajistí jejich přesné uchycení ve všech rovinách, upevní je šrouby a kotvami a celý obvod** zapění** PUR pěnou. Pak již může nasadit okenní křídla a provést důkladné seřízení celého chodu okna, tedy těsnících gum, dorazů, hladkého chodu kování a otevírání, zavírání, větrání i mikrocirkulace, pokud ji plastové okno má. Poslední fází montáže je namontování žaluzie, sítě proti hmyzu, a případně i dětské pojistky. Po** instalaci okna** je ještě nutné zednické zapravení a usazení parapetů. Nakonec vás montér seznámí s chodem okna a s jeho obsluhou.

Stínící technika

Tak nějak vytlačila klasické závěsy a vlastně je úplně nahradila. Ostatně není se co divit. Stínící technika prošla za poslední roky velkým vývojem a zásluhou toho je dnes na vysoké úrovni. Zároveň existuje v řadě variant, které jsou většinou designově řešeny a tak stíněnému prostoru dodávají krásu, eleganci i zajímavost. Navíc ovládat stínící techniku je možné ručně, tedy** mechanicky** nebo i pomocí motorku či dálkového ovládání, což je výhodné zejména u rolet, markýz nebo střešní stínící techniky.

Z čeho můžete vybírat?

Nabídka uspokojí zájemce o interiérovou i exteriérovou stínící techniku. Exteriérová stínící technika nabízí předokenní rolety, žaluzie a markýzy. Vnitřní stínící technika má nabídku širší. Vybírat můžete z klasických vertikálních, horizontálních či látkových žaluzií, různě upravených a barevných rolet, roletek, plisé, zástěn i posuvných stěn.

Předokenní rolety

Existují v několika variantách. Pro novostavby se hodí rolety se schránkou umístěnou pod omítkou, která není vidět. Pro dodatečnou montáž je lépe volit schránku na omítku. Ale ani toto není problémem. Spíše naopak. Schránka i roleta jsou v pastelových barvách, které nejenže neblednou, ale ladí s domem. Venkovní rolety chrání dům nejen před sluncem, ale v zimě i před únikem tepla a pak také před zloději.

Venkovní žaluzie

Jejich výhodou je, že dokáží zatemněním snížit teplotu v místnosti, čímž v interiéru získáte příjemné klima. Navíc nabízejí i možnost přirozeného větrání bez nutnosti snížení sluneční ochrany. I venkovní žaluzie můžete pořídit v pastelových nebo neutrálních barvách, která doplní fasádu vašeho domu.

Markýzy

Poslední venkovní druh stínění. Montují se na zeď obdobně jako předokenní rolety. Tedy mají schránku, která může být na omítce nebo pod omítkou. Markýzy dosahují značných rozměrů, zejména pokud stíní terasy a podobné prostory. Proto je vhodné elektrické ovládání. Mechanické lze doporučit jen u velmi malých markýz. I markýzy mají krásný barevný design.

Horizontální interiérové žaluzie

Mají velkou variabilitu stínění a širokou nabídku barev. Jejich výhodou je možnost úpravy na atypická okna. Montují se jako předokenní, meziokenní, nebo pro otočná či střešní okna vedená na struně. V nabídce najdete většinou hliníkové žaluzie, ale i dřevěné či bambusové.

Vertikální interiérové žaluzie

Jsou krásné, barevné a umí nahradit i záclony. Skládají se z vodící lišty a stínících lamel, které z lišty volně splývají těsně nad podlahu, nebo k vnitřnímu okennímu parapetu. Vyrábějí se z různých textilií, které jsou impregnované a odpuzují prach.

Plisé žaluzie

Plisované žaluzie jsou vlastně skládané látkové žaluzie. Použití nacházejí u klasických pravoúhlých oken, dveří a střešních oken i u atypických oken. Výborným řešením jsou i pro zimní zahrady, nebo u střešních oken a světlíků. Plisované látky jsou antistatické a mají nešpinivou úpravu. Nabízeny jsou v nejrůznějších vzorech, dezénech, barvách a potiscích. Krásné jsou i mačkané látky. Plisé žaluzie nabízejí různé stupně propustnosti světla až po zatemnění.

Interiérové rolety

Nabídka rolet je široká, co se týká designu látek, ale i ovládání rolet. Všechny látkové rolety jsou impregnované proti prachu a mají též nešpinivou úpravu. Pro interiér jsou nabízeny i bambusové rolety, které mohou být i malované, a tak po spuštění působí jako obraz.

Posuvné stěny

Panelové posuvné stěny trochu připomínají vertikální žaluzie, které mají velmi široké lamely. Jsou upevněny do hliníkové lišty, kde se posouvají podle potřeby rámy potažené tkaninou. Ta může mít řadu vzorů i barev.

Příjemný domov

Tvoří i kvalitní okna a stínění. To dodá interiéru příjemné klima a stín podle potřeby. Ovšem vybrat ze široké nabídky, není až tak jednoduché. Proto vám doporučuji obrátit se na kvalifikované odborníky, kteří vám dokáží vše sladit na míru vašeho domova i přání.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11647 (cesky-magazin.cz#448)


Přidat komentář