Nová střecha - levně

Výstavba nové střechy či rekonstrukce původní patří k nejnákladnějším pracím na domě. Máte-li možnost nechat si postavit střechu levně, přitom kvalitně, rychle a precizně, neváhejte ani chvilku. Investice do nové střechy se Vám mnohonásobně vrátí.

Rekonstrukce střechy

Rekonstrukce střech

Rekonstrukci střechy si můžete objednat u stavební firmy pana Rostislava Wagnera. Jde o spolehlivou stavební firmu, která má dlouholetou praxi a za sebou desítky realizací. Přístup ke každé zakázce i klientovi je spolehlivý a odvedená práce dosahuje vysoké kvality. Firma pana** Rostislava Wagnera** nabízí klempířské, pokrývačské, tesařské práce a také tepelné izolace střech. A to na objektech, jako jsou rodinné domy, chaty, chalupy, historické objekty nebo atypické stavby. Můžete také přímo navštívit provozovnu firmy na adrese Služovice 167, 74728. Pro informace či objednávku služeb je tu e-mailová adresa wagnerrosta@seznam.cznebo telefonní číslo** +420 775 931 603. Navštívit můžete také webové stránky firmy: www.strechy-wagner.wgz.cz**

Pravidelná kontrola střechy je základ. Pokud máte za to, že rekonstrukce střechy je potřeba až v momentě, kdy jí začne protékat a jak se říká, kapat Vám na hlavu, pak je to špatně. Pravidelnou kontrolou můžete předejít mnoha závažným problémům a ušetřit mnoho peněz. Revize střechy by se měla opakovat každý rok, ideálně na jaře. Jen tak, včas a řádně, odhalíte případné závady, které nejčastěji vznikají a projevují se právě po dlouhé zimě. Střechy obecně trpí v zimě nejvíce, vzhledem k působení nepříznivých vlivů, jako je mráz, častý déšť, těžký sníh, apod. K rekonstrukci střechy můžete přistoupit z různých důvodů. Buď již neplní svou funkci tak, jak by měla, nebo se chystáte střechu zateplit, nebo použít hydroizolaci, či modernizujete dům a chtěli byste dát přednost nové střešní krytině, nebo je střecha již v tak zoufalém stavu, že se bez rekonstrukce neobejde. Důvodem je také budování podkroví v půdních prostorách, což přímo k nové střeše vybízí a častokrát je rekonstrukce střechy nutnou podmínkou takového zásahu do nemovitosti.

Koho pro rekonstrukci střechy oslovit?

Tesařských a pokrývačských firem je mnoho. V každém městě najdete firmu, která se touto činností zabývá. Než se rozhodnete pro některou z nich, raději dobře vybírejte, ať provedená práce skutečně stojí za to. Rekonstrukce střechy rozhodně nepatří mezi levné záležitosti a častokrát se řadí mezi nejnákladnější úpravy a opravy na domě. Proto se neukvapte a oslovte více odborníků. Chtějte nezávaznou kalkulaci jejich práce, ptejte se na zkušenosti, délku praxe, termíny začátku a ukončení práce, reference. Zajímejte se také o to, s jakými materiály pracují, zda můžou výhodně sehnat střešní krytinu, trámy a další materiál nutný pro rekonstrukci střechy. Zjistěte, jaký postup pro svou práci volí, apod. Samozřejmě, čím déle firma na našem trhu působí, tím by to mělo být pro Vaši střechu lepší. Zkušenosti jsou u každého řemesla k nezaplacení, stejně tak tomu je i u práce se střechou. Vyberte si firmu, která vedle zkušeností vyniká slušným chováním, příjemným vystupováním, seriózností, a dodržováním smluvených termínů a cen.

Co vše na střeše kontrolovat?

Jak jsme již uvedli v prvním odstavci, pravidelná kontrola střechy se jistě vyplatí. Pokud si na ni netroufáte sami, nemáte na ni čas, nebo nevíte, co vše byste v rámci kontroly neměli opomenout, přizvěte si na pomoc odborníky. Nechejte je udělat důkladnou kontrolu střechy, nechejte si od nich vše vysvětlit a v následujících letech Vám již nic nebude bránit v tom, kontrolovat si střechu sami. Na střeše je nutné především kontrolovat střešní krytinu. Zvláště to, zda nedošlo v důsledku silných mrazů a tíze napadeného sněhu k jejímu poškození. Vašemu oku by nemělo uniknout ani oplechování včetně okapového systému. V důsledku nepříznivého počasí může dojít k porušení povrchové úpravy střešních oken. Ani ty by neměli uniknout Vaši pozornosti. Zkontrolujte hromosvod, sněhové výlezy, můstky, výlezy, žebříky a další střešní doplňky. Jestliže jste zjistili, byť jen v určité části střechy, poškozenou střešní krytinu, je nutné ji urychleně vyměnit. Pokud byste špatnou střešní krytinu přehlíželi a říkali si, že nějaký měsíc či rok ještě vydrží, mohlo by vlivem zatékání dojít k poškození nosné střešní konstrukce.

Nejvyšší čas na rekonstrukci střechy

Rekonstrukce střech

Plánujete kompletní rekonstrukci svého domu? Jistě jste uvažovali o tom, že vedle výměny oken, rekonstrukce fasády a jejího zateplení, bude nutné vyměnit i střechu. S výměnou střechy nemusíte čekat pouze na dobu, až bude střecha natolik vadná, že bude její výměna nutná. Majitelé domů k rekonstrukci střechy přistupují i v případě, že se chystají na budování podkroví, na hydroizolaci, zateplování střechy nebo jiné stavební práce, do kterých rovnou zahrnou i rekonstrukci střechy. Rekonstrukci střechy byste měli zvážit v případě, pokud Vám do domu táhne. Je velmi nepříjemné, pokud nemáte tepelnou pohodu v domě a to v každém ročním období. V neposlední řadě se rekonstrukci střechy nevyhnete, jestliže je statika nosné střešní konstrukce narušena. Takový stav je považován za velmi nebezpečný a není radno ho podceňovat.

Příprava na rekonstrukci střechy

Na začátku příprav je důležité vybrat firmu, která Vám rekonstrukci udělá. Profesionální firma po důkladné prohlídce zhodnotí stav střechy, tedy konkrétně krovu, střešní krytiny a dalších střešních prvků. Následně navrhne nejoptimálnější řešení. Na základě podrobné prohlídky střechy, firmy vyhotoví předběžnou kalkulaci, abyste věděli, kolik Vás bude rekonstrukce stát. Profesionální firma následně provede zaměření, a zajistí dodání trámů, latí, krokví, střešní krytiny a dalších střešních prvků. Spolu se střechou Vám zároveň navrhnou a naprojektují novou izolaci, střešní okna či budoucí podkroví.

Jak probíhá rekonstrukce střechy

Rekonstrukce střech

Samotná rekonstrukce začíná odmontováním všech střešních doplňků, jako jsou** okapy, svody,** dále sejmutím střešní krytiny i starých latí. Dle stavu krovu se řemeslníci rozhodnout, zda jej ponechají či jej vymění za nový. Krov Vám tesař vždy důkladně zpevní a ošetří kvalitním nátěrem, aby zůstal co nejvíce let v neporušeném a tedy původním stavu. Nejvhodnější nátěr pro krov je mořidlo. To proniká do dostatečné hloubky. Následuje uložení hydroizolační folie, poté se pokračuje laťováním. Nesmí se opomenout ani bednění střechy. Jako poslední krok zbývá položit střešní krytinu. Pokud by byla původní střešní krytina v dobrém stavu, nezávadná, vy byste netrvali na nové střešní krytině a navíc chtěli ušetřit peníze, pak je možné původní krytinu vyčistit a opět položit. I v tomto případě může střecha vypadat jako nová.

Klempířské práce

Klempířské práce jsou další nezbytné práce při rekonstrukci střechy.** Klempířské konstrukce** jsou tu proto, aby odváděly dešťovou vodu mimo nemovitost. I klempířské práce, stejně jako tesařské a pokrývačské, musí být prováděny kvalitně, profesionálně a rozumně. Vzhled klempířských prací je velmi důležitý, ostatně stejně jako vzhled střešní krytiny. Proto by se ani tyto práce neměly podceňovat a opět je potřeba k nim povolat opravdové odborníky. U klempířských prací je potřeba používat osvědčené a kvalitní materiály, které dlouho vydrží. Klempířské firmy používají různé technologie, některé jsou hodně moderní, jiné méně. Důležitý je výsledek.

Na závěr

Rekonstrukce střech

Střecha musí vypadat a působit po její kompletní rekonstrukci jako celek. Proto je nejvhodnější oslovit firmu, která provádí tesařské, klempířské i pokrývačské práce a která dbá na doladění veškerých detailů. Firmy, které jsou schopné zhotovit kompletně** střechu od A do Z**, nabízejí vedle dílčích prací i zhotovení střechy na klíč. I tato varianta jistě stojí za zvážení. Nese s sebou totiž samé výhody.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11703 (cesky-magazin.cz#594)


Přidat komentář