Malířské práce - Ostrava

Přemýšlíte zrovna nad novou výmalbou? Pokud nevíte, jakým technikám dát přednost nebo jaké barvy použít, není nic jednoduššího než se obrátit na zkušeného malíře, který vám poskytne odborné poradenství.

Najít zkušenou firmu, která svým zákazníkům poskytuje velké množství kvalitních služeb, nemusí být vždy jednoduché. Při výběru dejte na zkušenosti svých přátel a své rodiny. Lepší je pracovat s osvědčenou firmou než se poté trápit s opravami a problémy.

Jste-li z Ostravy a okolí a poptáváte se po malířských pracích, ale nevíte o žádném odborníkovi, který by byl spolehlivý a svou práci odvedl skutečně kvalitně, nezoufejte. Máme pro Vás tip na firmu, která nabízí veškeré malířské práce, především oškrábání starých nátěrů, stěrkování, broušení, malování provede včetně kvalitní přípravě povrchu zdí a stropů, stržení starých tapet, oškrábání staré malby, vyrovnání nerovností zdí, štukování a stěrkování zdí a stropů a také provádí zednické a sádrokartónářské práce a izolaci rodinných domů.

Před zahájením prací Vám poskytne poradenství ohledně materiálů, odstínů barev všech cenových relací. Zdarma Vám také vyhotoví nezávaznou cenovou nabídku a obratem Vám ji doručí. Firma má dlouholeté zkušenosti! Kvalitně provedená práce a záruka je samozřejmostí!

Malířské práce

Nezbytnou součástí úpravy interiérů jsou také malířské práce. Malbu je vždy nutné provádět na předem připravený povrch. Pamatujte, že poklad musí být oškrábaný, suchý a bez prachu. Nátěr barvy se poté nanáší v tenkých vrstvách a musí být také dobře roztíratelný. Chcete-li skutečně kvalitní malířské práce, tak si pozvěte zkušeného malíře, který zná různé techniky malby a může vám vytvořit velmi zajímavý interiér.

Techniky a nástroje malování

Během malby nachází největší uplatnění malířský štětec. Štětce se dají zakoupit v různých tvarech, velikostech a materiálech. Nejkvalitnější jsou štětce z přírodních vláken, které nepouští štětinky. Štětce se používají na různé druhy a plochy stěn. Nevýhodou štětce je, že barva často po štětci stéká a stříká. Dalším nástrojem, který se používá k malbě, je váleček. Váleček je velmi vhodný pro velké plochy bez záhybů a rohů. Malování s válečkem je také méně namáhavé než použití štětce. Za nejkvalitnější se považují válečky z ovčí kůže. Levnější jsou však válečky ze syntetických materiálů. K vymalování opravdu velké plochy se mohou používat polštářky. Polštářky oceníte na základě jejich schopnosti nanášet barvu rovnoměrně v jednom tahu. Polštářky se také řadí mezi nejčistší techniky malování. Chcete-li skutečně rychlé vymalování velké plochy, můžete použít i stříkačky. Tato technika však není oblíbena kvůli nepořádku, který způsobuje. K dekoračním malířským pracím se používají houby, šablony, hadříky a kartáče.

Jaké použít barvy

Před začátkem malířských prací je kromě techniky malby nutné také rozhodnout, jaké barvy použijete. Když si nevíte rady, obraťte se na profesionály, kteří vám vysvětlí působení jednotlivých barev na lidskou psychiku a možnosti správného užití barev. Základní rozdělení barev je nbarvya barvy studené a teplé. Pojďme se nyní podívat na to, jak působí jednotlivé barvy na lidskou psychiku.

Chcete-li, aby byl váš pokoj klidný, svěží a jasný, tak použijte modrou barvu. Tato barva podporuje soustředění a jasné myšlení. K dynamickému vyjádření slouží červená. Červená barva představuje pohyb a energii. Červená v určité míře podporuje chuť k jídlu, ve větším množství může vyvolávat agresivní chování. Velmi svěží, hřejivá a uvolněná je žlutá barva. Klid a odpočinek přináší zelená barva. Bílá dokáže zvětšit a prosvětlit každý prostor, tato barva symbolizuje čistotu. Hnědá barva navozuje pocit stability a uklidňuje celý nervový systém. Fialová způsobuje neklid. Velmi dynamická a přátelská je barva oranžová. Nakonec černá barva je formální, smutná a zmenšuje prostor. Tmavé barvy se mohou používat především ve velkých prostorech.

Nátěry oken, dveří, zárubní

Kromě malířských prací je čas od času nutné obnovit nátěry oken, dveří, zárubní a radiátorů. Nátěry oken vám mohou pomoci při renovaci oken a nebude tak nutné přistupovat k radikální výměně oken. Před nátěrem starých oken je vždy nutné, aby okna zkontroloval odborník. Na nefunkčních oknech je upraveno kování, vyměněny shnilé díly a dojde také k přehoblování. Poté je okno odneseno do prostoru, kde je proveden samotný nátěr.

Nátěry dveří je nutné provádět v čistém a bezprašném prostředí. Jedině tak se zajistí, že při lakování nedojde k znečištění nátěrové plochy. Dveře se nejevě napustí vhodným spouštědlem, poté se vybrousí a natřou se základní barvou (většinou bílou). Poté co nátěr uschne, se dveře celoplošně potáhnou olejovým tmelem. Další den se dveře přebrousí a nanese se na ně základový nátěr. Konečný nátěr se nanáší na nátěr základový.

Fasády

Současná době preferuje barevné fasády před bílými a šedivými. Výběr fasády je ovlivněn zástavbou v okolí. Zkušený malíř nebo natěrač zjistí, jaký typ barvy je vhodný pro fasádu na základě rozboru zdi. Trvanlivost nátěru určuje vždy kvalita zdi. Zeď, která je mokrá, vlhká a poškozená potřebuje jinou barvu, než zeď, která nemá žádný z těchto problémů. Dnes můžete také používat antigrafitové nátěry. Antigrafitový nátěr se velmi snadno smyje i s grafity a fasáda vašeho domu zůstane čistá.

Renovace nábytku – fládrování

Ne vždy je potřeba zbavit se starého nábytku a nakoupit nábytek nový. Někdy stačí najít zkušeného odborníka a ten pak dokáže divy. Např. k tomu, aby váš starý nábytek získal nový vzhled, se může použít technika fládrování. K užité této techniky jsou nutné dva odstíny barev a gumová stěrka. Fládrování je tedy technika, která se původně používala k renovaci dřevěného nábytku a svěří nebo jako levnější náhrada dýhování. Dnes se však fládrování používá také na takové materiály jako je lamino, dřevotříska, tvrzený papír, plast nebo plech.

Fládrování nábytku na zakázku vám mohou nabídnout natěrači a malíři. Fládrování vyžaduje vždy kvalitně očištěný a dohladka vybroušený povrch. Nerovnosti se mohou opravit tmelením a předmět může být natřen pokládkovou barvou. Pomocí této techniky bude váš starý nábytek nebo dveře znovu zářit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11633 (cesky-magazin.cz#424)


Přidat komentář