Kurzy stříhání, trimování a kosmetické úpravy psů

Ať už máte doma šampióna, nebo psa bez průkazu původu, určitě si zaslouží vaši péči, ke které patří i pravidelné stříhání a péče o srst. Mnozí majitelé pejsků dávají přednost spolehlivému salonu, kde s pejskem dobře zachází.

Jiní si chtějí pejska upravit doma sami a další se zabývají myšlenkou, že absolvují kurz s certifikátem pro profesionální stříhání a úpravu psů. Tohle všechno najdete v salonu Argos a Vzdělávacím studiu Argos, které provozuje Jarmila Kašparová v Havlíčkově Brodě.

Kurzy stříhání, trimování a kosmetické úpravy psů

Kurzy stříhání, trimování a kosmetické úpravy psů - http://www.strihaniupravapsu.estranky.cz

Kurzy stříhání a kurzy trimování psů

Máte rádi pejsky a rádi byste se naučili o tyto tvorečky starat na profesionální úrovni? Nebo jste majiteli pejska či rovnou celé smečky a umění stříhání a úpravy psů by vám přišlo vhod? Chcete se stříháním psů živit, či máte jakýkoliv jiný důvod naučit se pečovat o pejsky, dokázat je ostříhat,*** ** ***či jiným způsobem upravovat dle jejich standardu? Pak vám doporučujeme paní Jarmilu Kašparovou a její Kurzy stříhání psů a trimování psů, které můžete absolvovat v Havlíčkově Brodě. Paní Jarmila Kašparová má v péči o psí srst již 22 letou praxi, v průběhu které nasbírala velké množství zkušeností a vědomostí, o které se s vámi ráda podělí. Vybírat můžete z různých druhů kurzů, dle různých délek a také podle toho, jestli se cítíte být začátečníky, nebo se již považujete spíše za pokročilé ve stříhání, nebo trimování psů.

Každý majitel, nejen dlouhosrstého plemena psa, dobře ví, že pravidelná*** *úprava srsti stříháním, trimováním, nebo jinou úpravou srsti patří k nezbytné pravidelné péči o jeho mazlíčka.

Ti, kteří si svého pejska chtějí upravovat doma, se mohou v kurzech stříhání a úpravy psů, nebo v kurzech trimování psů u paní Kašparové tomuto umu naučit. Mnozí z Vás ale přemýšlí o tom, že by bylo užitečné se stříháním pejsků živit na hlavní pracovní poměr, nebo, jen tak na vedlejší pracovní poměr si přivydělat nějakou tu korunu navíc. A hlavně pro Vás má paní Kašparová připravenou celou sadu kurzů stříhání, trimování a kosmetické úpravy psů, z kterých si můžete dle svých schopností a možností vybrat a ne malou výhodou je, že se tyto kurzy dají podle Vaší potřeby doplňovat.

Nabídku široké škály kurzů a seminářů, jejich cenové relace, možné slevy těchto kurzů a také fotografie práce paní Jarmily Kašparové i jejích absolventů z kurzů, naleznete na webové adrese: http://www.strihaniupravapsu.estranky.cz. Telefonní kontakt na paní Kašparovou je: +420 606 218 840 a emailová adresa je: argosss@seznam.cz.

**
**

Jak se na kurz stříhání psů připravit?

Na kurzy stříhání, nebo na kurzy trimování není zapotřebí nic zvláštního pořizovat. Jestliže jste se rozhodli absolvovat některý z kurzů úpravy psích mazlíčků, možná vás napadá, jak se na takový kurz připravit, resp. jaké nářadí a pomůcky si pro kurz obstarat. Některé kurzy vyžadují, abyste již byli na kurzy vybavení a pošlou vám tedy seznam nástrojů, které si musíte s sebou přinést. Tyto seznamy se většinou chlubí sice kvalitním, ale také předraženým nářadím.

Pomůcek k úpravě psů je mnoho. Od různých hřebenů a hřebínků, kartáčů pro vyčesávání srsti, kartáčů masážních, dřevěných, kovových, z umělé hmoty. Vyrábí se nástroje metérské i profesionální, v různé cenové relaci. Jsou k sehnání stříhací strojky slabé, laciné, nebo silnější, s el. šňůrou, nebo aku. Nůžky můžete sehnat na trhu kvalitní i nekvalitní. Ti, kteří se chtějí pustit do trimování, zase ocení, když jim paní Kašparová ukáže a předvede, co je vlastně trimování, jakými způsoby se trimování dá provádět a jaký který způsob je, nebo není vhodný na to či jiné plemeno a hlavně, jaké nástroje jsou pro to, či ono trimování vhodné. V kurzech stříhání psů, nebo trimování psů si osvojíte různé nářadí a práci s ním a také Vám nářadí paní Kašparová ve svých kurzech úpravy psů zapůjčí a vy si tak vytvoříte v průběhu kurzu představu o tom, co si do budoucna budete kupovat. V těchto kurzech se naučíte používat kvalitní kosmetiku a hlavně se dozvíte, proč je důležité kosmetiku na pejsky používat a jak tato kosmetika na kůži a srst působí. V kurzech pro profesionály se dozvíte klíčové postupy v úpravě srsti a také, jak pejska naučit, aby mu nevadil zvuk motůrku stříhacího strojku. Protože je paní Kašparová zapřísáhlou odpůrkyní v používání anestetik při stříhání a úpravě psů, předává tuto myšlenku a způsob práce i svým absolventům kurzů. Takže na kurz si můžete vzít pohodlnou obuv, pracovní oděv, blok na poznámky a propisku, ale hlavně, chuť se něco naučit.

 

Příprava na výstavu

Jak kurzy u paní Kašparové probíhají?

Výukové metody se vzájemně prolínají tak aby se absolventi kurzů naučili co nejvíc a hlavně, aby to, co se naučí si také mohli zapamatovat. Takže dočkáte se ukázkového stříhání, kde Vám paní Kašparová vysvětluje přímo při práci s pejskem co dělá, proč to tak dělá, proč něco jde jinak a zase jiná práce naopak jinak nejde a proč. Až budete pracovat na živém modelu, což je již od prvního dne výuky, už budete vědět, co máte dělat a čeho se máte vyvarovat. Tak se přímo při práci dovídáte mnoho zajímavého o psí srsti, jak používat kosmetiku, jak držet a používat nůžky, zkrátka vše, co budete nadále potřebovat znát.

 

Celková úprava - Pudl

 

Jak často upravovat, nebo, chcete-li stříhat pejska?

Někdo dává přednost úpravě svého pejska v salónu a je při tom spokojený, že má jeho miláček tu nejlepší profesionální péči, jaké se mu může dostat. Přitom si může objednat jednotlivé úkony, jako je vyčesávání srsti, stříhání srsti, trimování, koupání a sušení. Nebo si objedná celý servisní blok, kde pejska dočešou, vykoupou s pomocí kvalitní kosmetiky, která srst nejen vyčistí, zjasní barvy v kožíšku, ale hlavně ošetří kůži i srst samotnou. Pejskům se zde dostane šetrného a kvalitního sušení a jako bonbónek na dortíku se jim ve zdejším salónu Argos vystřihnou slušivou fazónku na míru, dle přání zákazníka.

Každý majitel by se měl sám zamyslet nad tím, kolikrát denně bere do ruky hřeben, aby učesal sám sebe? U pejska je to tak, že by měl být od svého majitele učesaný také, alespoň jedenkrát denně. Pokud se Vám i přesto stane, že se v srsti Vašeho drobečka objeví cucky v srsti, potom tuto skutečnost při objednávání na stříhání, nebo i jinou úpravu nahlaste. Děláte to pro dobro Vašeho pejska, protože je důležité k vyčesávání, nebo dočesávání srsti přidat časovou rezervu, aby se na Vašeho miláčka kvůli tomu nemuselo chvátat.

 

Shi-tzu, 1.před koupáním, 2. po koupání, 3. vysušený, 4. ostříhaný.


 


Pes by se měl stříhat zhruba každých 6- 12 ** týdnů**, samozřejmě záleží na rase, tedy hlavně na typu srsti, na kvalitě srsti a hustotě srsti. Četnost stříhání by se v závislosti na ročním období příliš měnit neměla. Vždyť pejska chcete mít krásného celoročně. Určitě Vás nebaví stále koukat, jak se Vašim miláčkům na nohou a břiše tvoří sněhové randulce, které ještě umocňují tvoření dredů v srsti. Veškerá nečistota a posypová sůl se v chlupech drží a osprchovaná dlouhá srst také dlouho schne, oproti té krátké. Pejsek nám může takto snadno prostydnout právě proto, že srst špatně prosychá. Venčení, nebo i dlouhý pobyt v nedosušené srsti právě v zimním období přináší největší rizika prostydnutí psů..

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11539 (cesky-magazin.cz#117)


Přidat komentář