Kuchyně a vestavěné skříně na míru - Písek

Obchody s nábytkem jsou sice plné zboží od předsíňových a obývacích stěn, konferenčních a jídelních stolů, až po kuchyně a úložné skříně, jenže sehnat nábytek, který by stylem, materiálem a rozměrem vyhovoval, tak jednoduché není.

Každý z nás má zcela individuální vkus, co se týče vybavení a zařízení domova. Zavítali jste do řady prodejen s nábytkem, ale nebyli jste zrovna výběrem nadšeni? Chcete se spokojit s náhradní variantou, nebo chcete bydlet podle Vašich představ a přání? Žádný kompromis nemusíte volit, obrátíte-li se na některou z profesionálních truhlářských firem. Budete si moci u ní objednat de facto kompletní zařízení domova. Stačí si jen vybrat tu pro Vás nejvhodnější firmu.

Nová kuchyně a vyřešení úložných prostor

Stavíte, nebo se stěhujete a stojíte před otázkou vybavení** kuchyně** a praktického** uložení** Vašeho šatstva? Rádi byste využili každého centimetru a nadefinovali si vnitřní uspořádání skříněk a skříní? Pak vsaďte na vyrobené kuchyně a vestavěné skříně na míru.

Výhody zakázkového nábytku na míru

Nábytek vyrobený na míru má své nesporné výhody. Ty stěžejní především spočívají ve využití každičkého centimetru. U nábytku na míru si také můžete vybrat, z jakého materiálu by se Vám ten daný kousek líbil. Další nemalou výhodou, kromě rozměrového řešení, je také nadefinování vnitřního uspořádání.

Zakázkový nábytek pro tělesně postižené

Ne všichni máme to štěstí, že jsme zdraví, máme obě ruce, nohy, nejsme ochrnuti, odkázáni na cizí pomoc aj. Standardizovaný nábytek svým rozměrovým a dispozičním řešením tak jen těžko bude vyhovovat právě tělesně postiženým jedincům. O to radostněji můžeme říci „zlaté české ručičky“. Díky nim se mohou všichni těšit z nábytku, který bude vyrobený přesně podle jejich potřeby a přání.

Než dojde na samotnou výrobu nábytku

Máte určitou představu, jak by měla vypadat Vaše nová kuchyně? Inspirovali jste se v tematicky zaměřených časopisech, na internetu? Přeci jen však přenesení obrázku do Vašich prostor, je tak trochu o něčem jiném. Vystřižený obrázek není nijak plastický. Mnohem více Vám řekne vypracování návrhu v 3D zobrazení. Některé z truhlářských firem nabízí zpracování takového návrhu, což pro Vás představuje velkou výhodu. Díky návrhu totiž budete vidět, jak bude kuchyně, vestavěná skříň, nebo jiný kousek nábytku vypadat, ještě než začnou mistři truhláři nábytek zpracovávat.

Kuchyně v obchodech

Kuchyně na míru jsou poptávané nejen u zájemců, kteří bydlí v rodinném domku. Mohlo by se zdát, že ti, co bydlí ve standardizovaných panelových bytech, nemají problém se zakoupením nábytku. Nenajdete totiž snad město, ve kterém by nebyl alespoň jeden panelový dům. Jenže kuchyně, které můžete spatřit v běžných nábytkářských prodejnách, jsou spíše řešeny tak, aby se „bez problému“ vešly do co největšího počtu domácností. Pak je ovšem potíž v tom, že prostor v kuchyni není plně využitý a my se potýkáme s malým úložným prostorem ve skříňkách.

Kuchyně na míru

Rozhodnete-li se pro** kuchyň na míru**, pak můžete mít horní skříňky v podstatě až do stropu. Kuchyně na míru jsou také jedinečné v tom, že ať jste malého, nebo naopak vyššího vzrůstu, tak si můžete výškově přizpůsobit pracovní plochu kuchyňské linky. To však není možné u standardizovaných kuchyní. Ty jsou vyráběné v jedné výšce.

Prodiskutujte finální podobu kuchyně s profesionály

Obrátíte-li se na znalou a zkušenou truhlářskou firmu, pak určitě neváhejte a prodiskutujte s nimi Váš návrh kuchyně. Díky své odbornosti a praxi totiž mají jiný pohled na nábytek. Vy se možná soustředíte na vzhled a celkový design. Firma Vám vedle toho může pomoci s řešením vnitřního uspořádání a rozvržením skříněk, poliček aj.

Výhody kuchyně na míru – pracovní plocha

Při přípravě a vaření pokrmů potřebujeme dostatečně velkou pracovní plochu. V tomto případě platí, čím více, tím lépe. Samotná pracovní plocha totiž neslouží jen pro krájení, míchání, šlehání, ale také pro odložení malých kuchyňských spotřebičů. U standardizovaných kuchyní dáme na plochu mikrovlnnou troubu, kávovar, rychlovarnou konvici a zbude nám pak pramálo volného prostoru, kde můžeme vyhotovovat kulinářské pochoutky. U kuchyně na míru si můžete říci, s jakou délkou a šířkou pracovní plochy byste byli spokojeni.

Výhody kuchyně na míru – vše po ruce

Nejen řemeslníci, když se pouští do práce, mají rádi vše pěkně při ruce. Díky tomu jim jde práce pěkně od ruky. Nemusí zbytečně odbíhat a zdržovat se. A to samé platí při vaření. Určitě by Vás nebavilo, kdybyste při každé přípravě oběda, večeře, museli poletovat nekoordinovaně po celé kuchyni. Jednotlivé kuchyňské skříňky si můžete nechat vyrobit a uzpůsobit tak, aby pro Vás byly jednoduše dostupné a měli jste vše pěkně po ruce.

Výhody kuchyně na míru – vnitřní uspořádání

S výše uvedeným souvisí i organizace vnitřního uspořádání skříněk, šuplíků. Přehledné uložení kuchyňských pomocníků, ale také potravin jen uspíší a zpříjemní Vaše vaření. S kuchyní na míru může mít vše své vlastní místo. Tento fakt však vyžaduje jistou promyšlenost. Ovšem, s tím Vám může pomoci samotná truhlářská firma, jak jsme již výše předestřeli.

Vestavěné skříně a klasické skříně

Ruku na srdce, kdo z nás může říci, že má dostatek úložného prostoru? A kdo může říci, že ho má promyšleně vyřešený? Kde máte uložené šatstvo, ložní prádlo, boty, kabelky, dokumenty aj.? Všemožně po bytě v každém volném prostoru skříně? Jak by se Vám však líbilo mít vše přehledně uspořádané na jednom místě, ať už v předsíni, nebo ložnici? Jak by se Vám líbilo se konečně nestydět otevřít skříň, která je nyní přeplněná a postupně se v ní vrší věci? Váš problém může být lehce vyřešený díky vestavěným skříním.

Vestavěná skříň jako dominantní prvek

Vestavěná skříň nevyřeší jen uložení veškerých Vašich věcí. Ať už umístěte vestavěnou skříň do předsíně, ložnice, může být skutečnou dominantou daného prostoru. Zvolit si můžete klasické otevírání, nebo otevírání za pomoci zasouvacích dveří.

Volíme řešení vestavěných skříní

Pro optické zvětšení menšího prostoru se můžete rozhodnout pro prosklené dveře. Co se týká vnitřního uspořádání, je dobré si dát tu práci a věnovat nějaký ten čas promyšlení. Nemusíte však začít s plánováním na tzv. zelené louce. Využít můžete on-line návrhářů, nebo také služeb řady truhlářských firem. Ty Vám mohou pomoci s vyhotovením 3D návrhu, stejně, jako v případě kuchyní.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11543 (cesky-magazin.cz#148)


Přidat komentář