Instalatérské, topenářské práce - Brno

Rekonstrukční práce přináší majitelům nemovitostí často krušné chvilky. Pokud však využijete odborných a zkušených služeb některé ze specializovaných firem, pak můžete mít s rekonstrukcí pozitivní zkušenost.

K nejčastějším rekonstrukčním pracím se řadí rekonstrukce koupelen, ale také rekonstrukce již nevyhovujícího stavu rozvodů vodoinstalace, nehledě na to, zda se jedná o panelový či rodinný dům. V obou případech je na místě oslovit profesionální firmu, a to nejlépe takovou, která nabízí komplexní balík služeb. Nebudete muset shánět a vybírat nářadí, materiály, zajišťovat případné demoliční práce, odvoz stavební sutě, odpadů aj. O vše zmíněné se může postarat zkušená firma.

VodoinstalaceVodoinstalace

Bez vody není života, o tom není pochyb. Voda hraje v našem žití jednu ze základních a stěžejních rolí. Nastěhujeme-li se do nového, respektive hotového, pak je tak trochu pochopitelné, že nepřemýšlíme nad řadou věcí, které jsou pro nás již samozřejmostí. K těm patří i možnost napustit si pohodlně sklenici vody, umýt si ruce, osprchovat se, vykoupat se, vyprat prádlo, umýt nádobí atp. Abychom se však mohli těšit z těchto možností, musel předtím použít zkušenosti, znalosti a přiložit tzv. ruku k dílu odborník na vodoinstalaci.

Montáž vodoinstalace včetně odpadů

Pokud však stojíte před výstavbou nového rodinného domku, chaty, chalupy, či firemní budovy, pak jedním z nezbytných kroků je zajištění montáže vodoinstalace, a to včetně odpadů. Obrátíte-li se na firmu, která spolupracuje se stavební firmou, projektanty, pak si můžete u takové firmy objednat kompletní servis, včetně instalace zařizovacích předmětů (vana, sprchový kout, umyvadlo, toaleta, včetně doplňků: vodovodní baterie), obložení vany, koupelny aj.

Rekonstrukce koupelen

V úvodu jsme se zmínili o jedné z nejčastějších rekonstrukčních prací. Jedná se rekonstrukce koupelen, a to v bytových jádrech i rodinných domech. Součástí rekonstrukčních prací je pak celá řada instalatérských prací. Výjimkou není, že dojde na také na rekonstrukci rozvodů vody. V tom případě hovoříme o kompletní rekonstrukci koupelny, která přináší značné výhody, a to nejen v podobě změny vzhledu koupelny. Při kompletní rekonstrukci koupelny se totiž zbavíte nevzhledného a pro zdraví ne zrovna přínosného, umakartu, bydlíte-li v panelovém bytě.

Rekonstrukce koupelen

Topení

V teplých jarních a letních dnech nás spíše lákají myšlenky na plánování dovolené u moře, nebo v útulném penzionu, chalupě, chatičce uprostřed lesů, hor. Jenže léto uteče a my se začneme oblékat do více vrstev oblečení. Užívat si tepla domova a to nejen obrazně, pak můžeme s funkčním topením. U topenářských firem si můžete objednat montáž ústředního vytápění – montáž kotlů, ale také instalaci podlahového vytápění aj.

Instalace podlahového vytápění

Instalace podlahového vytápěníChcete si užívat tepelného komfortu v chladných dnech, a přitom snížit náklady za vytápění? Nejedná se o žádnou pohádku, či snad reklamní trik. Řeč je o podlahovém způsobu vytápění. Při sálavém topení sice pociťujete teplo, ovšem na krátkou dobu, v nárazových etapách. A výsledkem je, že můžete mít doma až přetopeno, a přesto se choulíte v teplé mikině a dlouhých kalhotách. Oproti tomu u podlahového vytápění jde příjemné teplo od nohou. Jakmile je Vám pak příjemně od nohou, pak se tento pocit přesune i na zbytek Vašeho těla. Překvapivě pak stačí topit v menší míře. A tak, i když investujete určitou částku do rekonstrukce a instalaci podlahového vytápění, nebude zase tak dlouho trvat, kdy se Vám vložené peníze vrátí. Budete pak totiž moci ušetřit na vytápění každým rokem.

Možnosti instalace podlahového vytápění

Kam všude si můžete nechat podlahové vytápění nainstalovat? Prakticky se jedná o jakoukoli místnost. S Vámi vybranou firmou se můžete dohodnout na instalaci podlahového vytápění do předsíně, koupelny, na toaletu, do dětského pokoje, do obývacího pokoje aj. Uvidíte také, že díky podlahovému vytápění budou i Vaše malé děti méně nachlazené. I když je pro každého z nás otužování velmi důležité, pak batolení malého dítěte po studené podlaze, není zrovna ideálním způsobem, jak ho otužovat. Bude-li si však dítko hrát na příjemně teplé podlaze, ať už na linu, dlažbě, plovoucí podlaze, pak se bude i cítit více spokojeně.

Solární panely

Solární panely, díky svým možnostem, zažívají velký boom. Není se totiž čemu divit. Pro přípravu teplé vody totiž solární systém pokryje dokonce až 70% roční spotřeby energie. Při výběru typů solárních panelů Vám vybraná firma, která se zabývá montáží solárních panelů, odborně poradí. Na trhu je totiž hned několik zvučných, známých značek, ale i těch méně známých. Vzhledem k tomu, jak roste zájem o solární panely, pak není divu, že se nabídka výrobců solárních panelů rozšiřuje.

Solární panely

Tepelná čerpadla

Další, významné snížení nákladů na vytápění, se týká tepelných čerpadel. Moderní tepelná čerpadla jsou nejen výhodná pro provoz, ale navíc pracují prakticky bez nutnosti Vaší obsluhy. A jako bonus navíc? Tepelná čerpadla jsou šetrná pro životní prostředí. Tepelné čerpadlo je možné využit jak pro obytnou budovu, tak rodinný dům, i větší technický objekt.

Princip tepelného čerpadla

V čem spočívá jedinečnost tepelného čerpadla? Tepelné čerpadlo se postará od odčerpání tepelné energie z okolí a následně ji přenese do topného systému.

Tepelná čerpadla – typy

Tepelná čerpadlaJe možné rozlišit tepelné čerpadlo typu zem/voda, které využívá hloubkový vrt, či typu zem/voda, které využívá povrchový zemní kolektor. Dalším typem je tepelné čerpadlo voda/voda, které využívá povrchovou vodu a tepelné čerpadlo typu voda / voda, které využívá podzemní vodu. Posledním typem tepelného čerpadla, je pak typ vzduch/voda. Kupříkladu tepelné čerpadlo typu vzduch/voda, se může pochlubit nižšími celkovými pořizovacími náklady, než typy zem/voda a voda/voda. T

Vhodné řešení solárního systému, tepelného čerpadla

Jak při vybírání firmy, která se specializuje na montáž solárních panelů a tepelných čerpadel, je dobré dát přednost té, která nabízí produkty hned několika výrobců. Na základě toho Vám totiž bude moci navrhnout, doporučit to nejvhodnější možné řešení na míru.

Využití státního dotačního programu zelená úsporám

Díky státnímu dotačnímu programu zelená úsporám, můžete získat, jak v případě solárních systémů, tak tepelných čerpadel, dotaci. Čímž bude pro Vás pořízení mnohem méně zatěžující, než kdybyste do daného kompletně investovali sami.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11639 (cesky-magazin.cz#430)


Přidat komentář