Instalatérské, topenářské a vodoinstalatérské práce - Kroměříž

Pro pohodové bydlení je důležité mít v pořádku veškeré rozvody. Tedy rozvod vody, odpadů, topení, plynu. Instalovat, opravovat, rekonstruovat by tyto rozvody měla specializovaná firma, která vám také provede revizi.

Domovní rozvody

Patří mezi nejdůležitější technické části našich domovů, ale i pracovišť. Jakmile jeden z** rozvodů** přestane byť jen dočasně fungovat, hned je problém na světě. Dnes se totiž bezvadně fungující rozvody staly samozřejmou součástí našich domovů. Voda – ta prostě musí téct. A nejen studená, ale i teplá. Je třeba pít, vařit, umývat, splachovat, zalévat, koupat se, a mnoho dalšího. Odpady jsou neméně důležité. Pokud správně neodtékají, okamžitě je komfort i toho nejobyčejnějšího bydlení narušen. Topení, a je celkem jedno, který typ jste zvolili je také samozřejmost. A to i přesto, že dnes se již každý snaží zvolit takový typ topení, který umožňuje maximální úspory. Plyn? Ten sice nemá každý, ale ti, kdo plynem vaří nebo i topí, se bez něho prostě neobejdou. Ovšem je třeba si uvědomit, že právě plyn patří mezi nejnebezpečnější rozvody. A proto patří do rukou odborníků. Ostatně všechny rozvody by měli opravovat i instalovat odborníci, nejlépe odborné firmy, které zároveň provedou revizi rozvodů a vystaví revizní zprávu o bezporuchovosti rozvodů a možnosti jejich připojení k dodavatelské síti.

Rozvody a jejich stáří

Rozvody domů stárnou stejně jako cokoli jiného. A bohužel nejenže stárnou, ale také se znehodnocují a ty starší oproti dnešním znamenají také vyšší nároky na náklady za spotřebu. Jde o to, že dřívější rozvody se montovaly z jiných materiálů, které nebyly až tak kvalitní a tím dochází nejen k problémům s čistotou vody, ale také ke ztrátám například u trubek teplé vody. U starších rozvodů je možné, že pijete vodu s vyšším obsahem železa. Navíc trubky jsou silné, a tak dochází k tepelným ztrátám neustálým dohříváním a tím i k navyšování plateb za energie. A nejde jen o materiály trubek, ale i o jejich spojování, které u starších spojů mnohdy prosakovalo. Nejvíce je rozdíl vidět u topení a jejich rozvodů. Starší topení se rozvádělo pomocí velmi silných trubek, které se dlouho ohřívaly. Dnešní rozvody mají velmi tenké trubky, které místnost ohřejí opravdu rychle. Nové rozvody mohou snížit náklady až o 3o%. Počítá se, že návratnost nových rozvodů je do 7 let. Pokud zároveň dům i zateplíte, pak ještě mnohem dříve.

Rekonstrukce koupelen

Z uvedených informací jasně vyplývá, že rekonstrukce koupelny se vyplatí nejen z pohledu získání komfortnějšího bydlení a více místa. Rekonstrukce koupelny také** uspoří výdaje za ohřev vody, za spotřebu a ovlivní kvalitu vody**. Zároveň také koupelnu odhluční. A tak již nebude každý slyšet, že si napouštíte vanu, že spláchnete a podobně. Mimo to** nové baterie** nabízí vychytávky, které vám uspoří vodu. Jde například o nové pákové baterie, omezovače průtoku vody, termostatické nebo bezdotykové baterie, stop ventily nebo perlátory. Úsporu získáte i výměnou** vany**, nebo záchodu. Nový záchod má úsporné, ale účinné splachování a například i odtah zápachu přímo z mísy. Také bidety prošly mnoha změnami.

rekonstrukce koupelen

Rozvod vody

Nové rozvody se povětšinou instalují z plastu. Má to hned několik výhod. Plast je hygienický, trvanlivý, tichý, tvárný a levný. K dalším materiálům patří měď, která je však již dražší, pak klasický kov a nejdražší nerez. Výhodou těchto materiálů je, že je možné je navzájem** kombinovat**. Není tedy problémem udělat rozvod z mědi a plastu nebo v jiné kombinaci. Dokonce se pro určitá místa kombinace doporučuje. Jde zejména o suterény.

Rozvod kanalizace

Zde došlo také ke změně materiálu. Ta se promítla nejen do venkovní, ale i** vnitřní kanalizace**. Největší plus je u panelových a bytových domů, kde nové kanalizační trubky odstranily rušivý hluk. Výborné je i spojování trubek, kdy se jednotlivé spoje již nelepí, ale spojují se pomocí speciálních kroužků, což umožňuje pozdější úpravu nebo rozšíření a zároveň tyto spoje zabraňují prosakování.

Vytápění

Moderní vytápění klade důraz na co největší účinnost s co nejmenší spotřebou, jednoduché a téměř bezobslužné vytápění a samozřejmě také na estetický vzhled. Moderní radiátory již nehyzdí místnost. Staly se vkusným doplňkem, který nemusí být nutně v bílé barvě, ale je možné ho pořídit v barvě zařízení nebo budoucí výmalby. Za ideální se považují deskové radiátory z ocelového plechu, které se zásluhou menšího objemu vody velmi rychle ohřejí, ale také ochladí. Pokud jsou kombinovány s termostatickou hlavicí, prostorovými termostaty a ekvitermní regulací, pak je možné jednoduše usměrňovat chod otopné soustavy a udržovat příjemnou tepelnou pohodu v domě nebo bytě.

Podlahové konvektory

Jsou novým typem vytápění, který umí místnost vyhřát již za 10 minut. Konvektory jsou vhodné pro všechny** typy podlah**. Využívají proudění studeného vzduchu, který do nich klesá a ohřívá se o horkou vodu v trubkách a následně již teplý přirozeně odchází zpět do prostoru.

podlahové konvektory

Ústřední vytápění

Používá se nejčastěji v rodinných domech. Dnes však toto vytápění může mít několik hlavních zdrojů. Může jít o klasický kotel umístěný v kotelně nebo technické části domu, nebo o krb či krbová kamna, která jsou naopak nejčastěji v obývacím pokoji. Ústřední vytápění je vytápění pomocí teplé vody, která je rozváděna trubkami a radiátory nebo i podlahou po domě. Dnešní trubky jsou velmi tenké a často se instalují pod omítku. Navíc se ústřední vytápění kombinuje s obnovitelnými zdroji a využívá co nejúspornějších kotlů. Těmi může být jakýkoli nízkoenergetický kotel. Nejčastěji se využívá kotlů na plyn. Ovšem dnešní doba upřednostňuje i kotle na tuhá paliva, jako je dřevo, pelety a další ekologická topiva. Výjimkou není ani úsporný elektrokotel.

Podlahové vytápění

Dělí se na teplovodní a elektrické. Teplovodní je součástí ústředního topení. Elektrické se pokládá v rohožích jako topné kabely a má vlastní ovládání. Novinkou u elektrického podlahového topení jsou** inteligentní kabely**, které dokáží rozpoznat teplotu v místnosti a tak topí na různých místech podlahy s různou intenzitou. Tím dosahují maximálních úspor zároveň s vysokou efektivitou tepelné pohody.

Elektřina, voda, plyn

Tři položky, které nás stojí nejvíce peněz. Ovšem je na každém z nás, kolik je ochoten za ně vynaložit. Dnešní materiály a technologie umožňují snížení těchto nákladů na minimum. A investice do modernizace se v těchto případech vrací velmi rychle. Stačí se obrátit na zkušené odborníky a nechat si poradit nejvhodnější možnosti pro váš dům či byt.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11565 (cesky-magazin.cz#276)


Přidat komentář