Instalatérské, topenářské a vodoinstalatérské práce - Brno-venkov

Určité práce v domě, bytě nebo jiných objektech by měly být svěřeny pouze odborníkům. Mezi ně bezesporu patří instalatérské a topenářské práce, neboť tyto vyžadují odbornost, znalost, bezpečnost a kvalitu provedení.

Proč se obrátit na profesionálního instalatéra?

Přesto, že vám jdou běžné domácí práce od ruky, zvládnete většinu oprav a montáží ve svém domě nebo bytě a celkově jste domácími kutily, jsou zde i oblasti, které vyžadují odbornost a zásah profesionála. Těmi jsou bezesporu instalatérské, topenářské a vodoinstalatérské práce. Jde o práce, které můžou dopadnout katastroficky, pokud by se do jejich instalace pustil amatér. Tyto práce vyžadují zručnost, znalost, odbornost, vzdělání, protože jen tak budou bezpečně a plnohodnotně sloužit. Pokud chcete ušetřit peníze a sázíte na to, že si instalatérské práce provede sami a za podstatně nižší náklady, dejte si pozor, aby se vám tyto práce neodborným provedením a následnými opravami spíše neprodražily a dále také, a to především, aby nebylo ohroženo vaše zdraví a život, jakož i ostatních členů vaší domácnosti.

Využití instalatérských prací

Instalatérské práce využije každý, kdo staví dům. V každém domě je totiž nutné rozvést vodu, zajistit vodovodní baterie, vybudovat a zařídit koupelnu, stejně jako kuchyni, nainstalovat další zařízení. U starších a starých domů je zpravidla nutné** zrekonstruovat veškeré rozvody,** neboť se můžou např. objevit na zdech vlhké fleky, což znamená, že se v domě vyskytuje větší vlhkost, která má za následek mnoho nepříjemností. Nové rozvody vody, topení a plynu zajistí každému uživateli bezpečné a pohodlné bydlení, a díky nim majitel domu ušetří mnoho nákladů na vytápění nebo spotřebu vody. Vzhledem k tomu, že rozvody vody, plynu a topení nejdou vidět, neboť vedou zdmi, podlahou apod., hodně lidí tyto rekonstrukce opomíjí a spoléhají na to, že snad ještě nějaký ten rok vydrží. Lidé obecně neradi investují do toho, co nikdo pouhým okem neocení a raději si dopřejí lepší kuchyni, hezčí dlažbu na chodbě nebo novou zámkovou dlažbu na dvoře, kterou se budou jejich oči kochat. Je potřeba si uvědomit, že nové rozvody jsou podstatně důležitější než hezčí kachličky a můžou vám zachránit dům.

Vnitřní rozvody vody

Znalost umístění vnitřních rozvodů představuje pro majitele domu velkou výhodu. Tu samozřejmě mají tehdy, pokud jsou prvními majiteli domu, který si nechali postavit, neboť přesně ví, kudy rozvody vedou. Jiné je to u majitelů, kteří koupili starý rodinný dům a kteří nemají ponětí o tom, kudy rozvody vedou a v jakém stavu jsou. V budoucnu, pokud bude potřeba provést opravu rozvodů, to může nadělat problémy, neboť instalatér nemusí spolehlivě vědět a určit, kde je potřeba zasáhnout, aby došlo k nápravě stavu. Pokud chcete předejít jakékoliv havárii, jeví se jako nejlepší možné řešení kompletní rekonstrukce potrubí a instalace rozvodů v domě. Než bourat nějakou část v domě, aby byla odstraněna závada, je lepší ještě před nastěhováním provést kompletní výměnu, ať máte jistotu, že se již na vaše nové omítky, podlahy, atd., nebude muset v budoucnu sahat. Vnitřní rozvody vody se instalují pro vany, toalety, umyvadla, vodovodní baterie, stejně jako i pro kompletní zařízení koupelen nebo kuchyní.

Venkovní rozvody vody

K venkovním rozvodům vody patří přívod vody nebo kanalizace, neboli odvedení odpadu. Venkovní rozvody jsou potřeba také při instalaci vody vedoucí do bazénu. Stejně jako instalace vnitřních rozvodů, tak i venkovní rozvody se neobejdou bez zásahu profesionálního instalatéra. Instalatér si poradí i s montáží zavlažovacího zařízení nebo s přívodem vody k zalévání zahrady. Mezi nejčastěji využívané služby v oblasti venkovních rozvodů patří kanalizace.

Kanalizace

K instalaci kanalizace dochází v případě, kdy je nutné se napojit na centrální odpad nebo kdy se buduje nová síť. Dosud se v mnoha obcích a vesnicích vyskytují ještě zastaralé odpady v podobě jímek a žump, které vedou potrubím podél zahrady a obsah těchto jímek apod. se vylučují do země, do potoka, což může mít za následek špatnou úrodu na zahradě, ale především i vlhnutí domu zespodu, pokud např. nemáte přehled o tom, kam přesně na vašem pozemku dochází k vylučování do země. Některé vývody odpadů mohou končit i pod domem nebo v jeho bezprostředním okolí. Kanalizace je zde proto, aby odpady byly vedeny potrubím do centrály a z ní pryč. Pokud budete mít vybudovanou kanalizaci, již se nemusíte zajímat o to, kam splašky tečou, jaké mycí prostředky používáte a nemusíte se starat ani o to, kdy je potřeba opět vyvést septik. Kanalizace sice není levnou záležitostí, ale je rozhodně výhodnou. S kanalizací musí souhlasit obecní úřad. Na vybudované centrální potrubí již poté zbývá pouze provést přípojku, kterou si udělá každý dům zvlášť. I na tyto činnosti je dobré oslovit odborníka – instalatéra.

Co jsou topenářské práce

V případě instalace nového topení nebo výměny starého využijete právě služeb topenáře. Topenářské služby jsou potřeba všude tam, kde je potřeba topit. Topenář vám poradí s výběrem vhodného topného systému, doporučí vám potrubí, jeho materiál a umístění, dodá a nainstaluje radiátory, poradí si s výběrem a instalací kotle, s jeho servisem a revizí, bez problémů nainstaluje podlahové vytápění a bude vždy připraven pro případné provedení oprav topení. Údržba topeného systému je velmi důležitá. V případě, že by topný systém špatně fungoval, může dojít k velké spotřebě energie za teplo. Pokud dojde k poruše plynového systému, může být taková porucha životu nebezpečná. Pokud se vám něco na topném systému nezdá, kotel nefunguje tak jak má, nebo hlásí poruchu, nečekejte a přizvěte domů instalatéra. Topný systém je také potřeba podrobovat pravidelným odborným kontrolám. Topenář si mimo jiné poradí i s montáží tepelného čerpadla nebo solárních panelů. Zároveň vám pomůže s výběrem tepelného čerpadla nebo solárního systému, seznámí vás s jejich výhodami, s cenami i s tím, na jakém principu tyto systémy fungují a záruční a pozáruční servis je pro něj také samozřejmostí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id11643 (cesky-magazin.cz#439)


Přidat komentář